Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Wskazania predkosci wiatru i porywów  (Przeczytany 3917 razy)

Offline kotesk

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trzebiez pogoda ws2300
Wskazania predkosci wiatru i porywów
« dnia: 24 Grudnia, 2009, 09:54:35 »
Witam

Mam pytanie do użytkowników WH 1080 stacji TFA Nexus i nie tylko , czy wskazniki kierunku wiatru i jego siły podczas transmisji danych do stacji co odbywa sie w zalezności od typu stacji  co  45 sekund transmituja aktualnie odczytaną predkość w momencie transmisji  czy w jakiś sposób kumulują dane i wysyłaja srednia z okresu miedzy transmisjami lub predkość max dla porywów,   w przypadku WS 2300 bo taka posiadam to aktualnie odczytana predkość  , co w przypadku silnych porywów nijak ma sie do danych z stacji , porywy nie sa rejestrowane no chyba ze transmisja nalozy sie na poryw .

Pozdrawiam
Kotesk

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Wskazania predkosci wiatru i porywów
« dnia: 24 Grudnia, 2009, 09:54:35 »

Offline Mike60

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wskazania predkosci wiatru i porywów
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Grudnia, 2009, 17:34:12 »
Nie wiem czy dobrze zrozumialem.
Ja mam WS2357 i transmisja danych os stacji do PC odbywa sie co ~ 4s. Transmisja danych od czujnika do stacji co ~ 6s. Jesli poglandam do PC to mam dane aktualne. Jesli chodzi o transmisji do " www.xxx " to dane sa aktualne ale wyswietlanie na http jest srednia co ~ 1 min ( prewaznie 5min ).
Moze nie zrozumialem twoje pytanie.
Michal

Offline kotesk

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Trzebiez pogoda ws2300
Odp: Wskazania predkosci wiatru i porywów
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudnia, 2009, 20:44:13 »
Witaj

Chodzi mi o to iz dane dotyczace prędkości wiatru sa przesyłane własnie co 6 do 45 sekund w zależności od modelu , ale co z pomiarami predkości wiatru pomiedzy transmisjami ?? Ws na 100% przesyła dane dotyczace predkości wiatru z momentu transmisji , jezeli zmieny predkości wiatru wystepuja pomiedzy transmisjami np silne porywy - takie wartości przez WS2300 nie sa widziane.  Czy inne stacje przy pomocy elektroniki zawartej w czujniku szczytuja warości czesciej i wysyłaja wartość srednia wiatru w  transmisji ?? i czy "lapią" porywy max miedzy transmisjami zapamiatujac je do czasu transmisji ?? o to mi chodzi .

Pozdrawiam
Kotesk

Offline Mike60

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wskazania predkosci wiatru i porywów
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudnia, 2009, 22:33:31 »
Jest roznica miendzy " Wind Speed " a " Wind Gust ". To zalezy nie od czujnika czy od stacje i program ktory jest instalowany.
Jesli uzywam Cumulus to moge miec Wind Gust, jesli uzywam HeawyWeather to nie mam.

PWS station
                 Current     Today
Winds         1.8 mph  W2.9 kmh W 6.5 mph WSW10.5 kmh WSW - 2.1 mph 3.4 kmh  
Wind Gusts 13.0 mph  20.9 kmh   14.1 mph         22.7 kmh - -

AWEKAS to jest dane tylko predkosci " live " i graficzny caly dzien.

Wunderground
                 Current       High
Wind Speed: 4.0km/h /  22.7km/h  - 3.9km/h  
Wind Gust: 11.9km/h /  22.7km/h  - -

Merry Christmas

Michal

« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia, 2009, 22:58:11 wysłana przez Mike60 »