Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Domowa stacja pogody do ok 500zł-600zł kilka czujników  (Przeczytany 70 razy)

Offline Emsi

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
Domowa stacja pogody do ok 500zł-600zł kilka czujników
« dnia: 16 Styczeń, 2019, 12:42:06 »
Witam wszystkich. Co polecicie dokładnego w tej kwocie. Chciałbym aby stacja była jak najbardziej dokładna i uniwersalna, mam kilka typów ale już sam nie wiem w jaką stronę pójść. Mieszkam w mieszkaniu na parterze z małym ogródkiem, otoczenie blokowisk z każdej strony więc pomiar wiatru raczej będzie niemiarodajny w żaden sposób.

Myślałem o MISOL HP3001 - zachwalana ale nie da się tego nigdzie kupić poza chinami i droższymi klonami na amazonie, wygląd przynajmniej na zdjęciach obudowy wyświetlacza wydaje się strasznie chińsko wykonany, nie mierzy ciśnienia, nie pokazuje w sumie nic więcej poza wilgotnością i temperaturą.

Eurochron EFWS S250 - ta wydaje się fajna, jest tania i ten sam czujnik ale tylko dwa punkty pomiaru temperatury. Stacja + sensor. Trochę mało ale jak nic nie znajdę sensownego to chyba kupie tą i poczekam aż wyjdzie coś sensownego w przyszłości.

Jest jeszcze coś ciekawego na co zwrócić uwagę? Zależy mi na dokładności pomiarów i wyglądzie. WiFi jakby było to też fajna sprawa ale ciekawsze stacje z tą opcją to kilka sztuk z pomiarem wiatru, który u mnie w zasadzie jest zbędny.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Domowa stacja pogody do ok 500zł-600zł kilka czujników
« dnia: 16 Styczeń, 2019, 12:42:06 »

Offline ono

• Cirrus
  • *
Odp: Domowa stacja pogody do ok 500zł-600zł kilka czujników
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń, 2019, 08:16:05 »
Cześć ,zobacz Meteo sp76,kupiłem jakiś miesiąc temu,byly małe problemy z aplikacją na tel ,ale po aktualizacji wszystko chodzi ok ,dokładne czujniki (do 3 zewnętrznych ) wygląd i wykonanie jest ok.Informacje o wietrze bierze z netu.Pozdrawiam

Offline Emsi

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń, 2019, 12:38:23 »
Dzięki za odpowiedź. Myślałem o tej stacji na samym początku ale w internecie ma sporo negatywnych komentarzy chyba głównie chodzi o połączenie z internetem i awaryjność i trochę mnie to odstraszyło. Pomyślę jeszcze nad nią. Najważniejsze jest dla mnie aby czujniki nie przekłamywały, jak postawisz obok siebie wszystkie czujniki jaka jest różnica pomiędzy nimi?

Offline ono

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń, 2019, 21:18:09 »
Od około 2 miesięcy przez 1 dzień stacja nie miała połączenia z serwerem,nie pokazuje wtedy prognozy pogody i wiatru,reszta działała normalnie ,od tego momentu były dwie aktualizacje i wszystko lata ok. Robiłem taki test na 4 czujnikach (stacja i 3 bezprzewodowe) błąd max 0,2 stopnia C ,więc jak dla mnie rewelacja.Jedyne co nie działa moim zdaniem poprawnie to definiowane alarmy,można je fajnie ustawiać max/min temp ,max/min wilgotność na każdym czujniku osobno ,ale alarm wyskakuje tylko jak jesteś w otwartej apce ,co jest bez sensu,powinny być powiadomienia systemowe,przynajmniej u mnie na Iphone tak działa ,pewnie poprawią to w aktualizacji.Generalnie jestem z niej bardzo zadowolony.