Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Nietypowe wymagania co do stacji do 400pln  (Przeczytany 4266 razy)

Offline fnx10

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: w planach
Nietypowe wymagania co do stacji do 400pln
« dnia: 17 Grudnia, 2012, 02:03:16 »
Witam wszystkich.. Jako iż przeglądnąłem ostatnie 10 stron w tym dziale forum i nie znalazlem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania postanowiłem założyć osobny wątek - jednocześnie chciałem prosić moderatora o wyrozumiałość i nie usuwanie mojego wątku przez przynajmniej kilka dni.

Do rzeczy - Chcę kupić stację pogody z istotnymi dla mnie funkcjami opisanymi poniżej.

Pomiary:
temperatura na zewnątrz oraz wewnątrz , wilgotność wewnątrz i na zewnątrz - i to tyle co mnie interesuje :) - nie musi byc cisnienia wiatru i tym podobnych wskazań(dla mnie to zbędny gadżet)

Istotniejsze dla mnie jest to aby było jak najmniej kabli (najlepiej wszystko bezprzewodowo)
te wskazania dla mnie istotne aby były maksymalnie precyzyjne.
Kolejną rzeczą jaką musi posiadać do skala zaczynająca się już od -40 stopni oraz obsługa co najmniej 3 czujników.
Kolejną rzeczą na ,której w ogóle mi nie zależy jest podpięcie do komputera(nigdy tego nie zamierzam robić) - wolę aby w zamian tej opcji stacja pokazywała godzinę, datę była ładna (może nawet z kolorowym wyświetlaczem?) przede wszystkim czytelna - prosta w obsłudze.

Dlatego zakładam ten watek bo we wszystkich poprzednich wątkach jakie przeglądałem polecane przez userów stacje posiadały te bezużyteczne(dla mnie oczywiście) funkcje ,które przypuszczam sporo podrażały urządzenie.

bez znaczenia też jest dla mnie częstotliwość pracy urządzenia czy to będzie 4xxx mhz czy 8xxx mhz bo stacja od czujników będzie oddalona 25 metrów, Na dodatek na sporym odludziu w domku jednorodzinnym.

czyli podsumowując stawiam na prostotę i estetykę a drugorzędnym dla mnie jest mnogość opcji i ilość funkcji.

Rzeczy typu radio/budzik wręcz niepożądane

P.S jestem typem człowieka ,który wyżej ceni nokię 6310i niż iphona 8 pomimo 10 krotnie mniejszej funkcjonalności :)
Budżet jaki zakładam to ok 400zł,
Mile widzane sugestie ,porady i propozycje bardziej doświadczonych użytkowników.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia, 2012, 02:07:02 wysłana przez fnx10 »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Nietypowe wymagania co do stacji do 400pln
« dnia: 17 Grudnia, 2012, 02:03:16 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Nietypowe wymagania co do stacji do 400pln
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudnia, 2012, 08:29:35 »
Na naszym forum istnieje coś takiego, co bardzo ułatwia wybór kupna odpowiedniego modelu stacji potencjalnemu użytkownikowi  :)
Jest to wyszukiwarka stacji pogodowych:
http://stacje-pogody.pl/wyszukiwarka_stacji_pogody.html
Na początek proponuję Ci zapoznać się z wykazem opcji jakie występują w stacjach. Oczywiście nie wszystkie opcje znajdziesz we wszystkich stacjach. Tylko te najbardziej zaawansowane mają je prawie wszystkie.
Konkluzja jest taka: zaznacz opcje, które musi posiadać stacja (zgodnie z Twoim kryterium), w opcji pasma pracy na początek wybierz 868 MHz (lepsze pasmo). Przejrzyj otrzymaną listę modeli stacji oraz poczytaj ich opisy. Gdyby zdarzyło się tak, że żadna z nich nie przypadnie Ci do gustu, zmień ustawienie w opcji wyboru pasma i zaznacz 433 MHz. Otrzymasz inny wykaz modeli i będziesz miał więcej możliwości wyboru. Jeśli już coś wybierzesz, napisz a postaramy się doradzić czy wybrane stacje są warte zakupu.
Poza tym Twoje "wymagania" są naprawdę minimalistyczne i prawdę powiedziawszy to nie ma właściwie stacji (w dosłownym znaczeniu tego słowa), które miałyby tylko pomiar temperatury i wilgotności. Stacja zawsze ma jeszcze więcej opcji.
Chyba, że masz na myśli poniższy przyrząd, pisałem o nim w tym poście:
Stacja - bardziej termometr
« Ostatnia zmiana: 18 Grudnia, 2012, 08:45:36 wysłana przez Serenator »