Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.  (Przeczytany 9647 razy)

Offline bajer

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.
« dnia: 30 Sierpnia, 2010, 12:49:53 »
Zakupiłem zbyt pochopnie prostą stacje Conrad WS-9130-IT  i nie pokazuje trendu zmian ciśnienia (nie wyświetla strzałki )  cały czas jest symbol dwóch chmurek i słońca pośrodku.
Co może być przyczyna tego stanu? czy da się coś z tym zrobić.
Reklamować??
A tak na marginesie zastanawiam się nad zmiana tej stacji na model WS9040  czytałem recenzje :
http://stacjepogody.waw.pl/index.php/topic,388.0.html .
i to chyba dobry wybór, nie interesuje mnie pomiar wiatru i deszczu.
Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.
« dnia: 30 Sierpnia, 2010, 12:49:53 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia, 2010, 12:54:41 »
Zakupiłem zbyt pochopnie prostą stacje Conrad WS-9130-IT  i nie pokazuje trendu zmian ciśnienia (nie wyświetla strzałki )  cały czas jest symbol dwóch chmurek i słońca pośrodku.
Co może być przyczyna tego stanu? czy da się coś z tym zrobić.
Reklamować?? [...]

Po primo: Cały czas, to znaczy konkretnie od kiedy?
Secundo: Być może nie ma istotnych zmian w pogodzie i dlatego nie ma zmian trendu ciśnienia. I w zwiazku z tym ikonka pogody nie zmieniła się. Istotne jest czy zauważyłeś, czy wartość ciśnienia się zmieniała (np. z 1023 na 1012 hPa) w opisywanym czasie?

Offline bajer

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpnia, 2010, 13:16:16 »
Też tak myślałem, ale przez cały sierpień przeszło tyle frontów atmosferycznych że stacja powinna się odezwać i cos pokazać.
Jak zakupiłem stacje początek sierpnia po paru godzinach od momentu włączenia stacja pokazała mi strzałkę góra i wyświetlił ikonę słońca? Za parę godzin strzałka zniknęła pokazały się dwie chmurki i słońce po środku i tak do dziś.  Ta stacja nie pokazuje fizycznie ciśnienia tylko trend w postaci strzałki. Strzałka w górę ciśnienie rośnie strzałka w dół cieśnienie spada.
Dlatego zastanawiam sie nad stacja WS9040, która to wyświetla wartość ciśnienia.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia, 2010, 13:19:35 wysłana przez bajer »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpnia, 2010, 13:23:43 »
Też tak myślałem, ale przez cały sierpień przeszło tyle frontów atmosferycznych że stacja powinna się odezwać i cos pokazać.
Też tak uważam. Ostatnio pogoda zmienia się prawie codziennie, a więc ikonka winna się także zmienić. Przynajmniej tak jest u mnie. Ikonka potrafi się zmienić nawet 2 razy dziennie.

Jak zakupiłem stacje początek sierpnia po paru godzinach od momentu włączenia stacja pokazała mi strzałkę góra i wyświetlił ikonę słońca? Za parę godzin strzałka zniknęła pokazały się dwie chmurki i słońce po środku i tak do dziś.  Ta stacja nie pokazuje fizycznie ciśnienia tylko trend w postaci strzałki. Strzałka w górę ciśnienie rośnie strzałka w dół cieśnienie spada.
Dobrze byłoby mieć porównanie wskazań Twojej stacji z jakąś inną, niekoniecznie tej samej marki, najlepiej z tej samej miejscowości. Wówczas byłoby wszystko jasne. Na Twoim miejscu jeszcze trochę bym poczekał, najlepiej kiedy byłaby ewidentnie słoneczna pogoda. Jeśli i wówczas ikonka nie zmieniłaby się, świadczyło by to o nieprawidłowej pracy stacji. I wówczas ewentualnie reklamowałbym.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia, 2010, 13:37:07 wysłana przez Serenator »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpnia, 2010, 14:58:18 »
Zakupiłem zbyt pochopnie prostą stacje Conrad WS-9130-IT

Czy tą stacje kupiłeś pod marką Conrad czy może La Crosse Technology lub TechnoLine? Chodzi mi o nazwę firmy na pudełku/stacji.

Też tak myślałem, ale przez cały sierpień przeszło tyle frontów atmosferycznych że stacja powinna się odezwać i cos pokazać.
Jak zakupiłem stacje początek sierpnia po paru godzinach od momentu włączenia stacja pokazała mi strzałkę góra i wyświetlił ikonę słońca? Za parę godzin strzałka zniknęła pokazały się dwie chmurki i słońce po środku i tak do dziś.

Jeżeli przez cały miesiąc ikonki pogody się nie zmieniły to stacja jest wadliwa - proponuje skorzystać z gwarancji. Można jeszcze spróbować zresetować stacje (może coś się zwiesiło itp.) - wyjąć baterie (w czujniku i stacji) na klika minut i włożyć ponownie.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia, 2010, 15:07:54 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline bajer

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpnia, 2010, 15:23:47 »
Czy tą stacje kupiłeś pod marką Conrad czy może La Crosse Technology lub TechnoLine? Chodzi mi o nazwę firmy na pudełku/stacji.
Marka  Conrad
Jeżeli przez cały miesiąc ikonki pogody się nie zmieniły to stacja jest wadliwa - proponuje skorzystać z gwarancji. Można jeszcze spróbować zresetować stacje (może coś się zwiesiło itp.) - wyjąć baterie (w czujniku i stacji) na klika minut i włożyć ponownie.
Wykonalem te czynnosci, dzis dwonilem do conrada bedzie reklamacja.

Offline zelu

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 26
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Problem ze stacja Conrad WS-9130-IT trend ciśnienia.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpnia, 2012, 12:22:08 »
Ta stacja działa w Polsce ?