Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: stacja soens 180408 - czujnik  (Przeczytany 6925 razy)

Offline Aniusia

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Soens 180408
stacja soens 180408 - czujnik
« dnia: 19 Lutego, 2015, 19:04:24 »
Witajcie,
mam problem ze stacją a konkretniej z czujnikiem. Stacje posiadam taką http://stacje.info.pl/galeria/?stacja-pogody-barometr-higrometr-180408-termometr  problem polega na tym, że czujnik chyba jest walnięty. Łączy się ze stacją pogody pokazuję temperaturę zew jak i wilgotność ale np po 1 h gubi zasięg i dioda na czujniku przestaje świecić. Trzeba wyjąć baterie i tak w kółko, max czujnik wytrzymał 2 dni bez wyjmowania baterii. Paragon gdzieś zgubiłam i nie mam jak oddać do reklamacji. Poszukuję samego czujnika do tej stacji ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć. Macie może jakieś pomysły co mogłabym zrobić ?? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Stacja ma niecałe 3 miesiące a ja się nawet nią nie mogę nacieszyć :/ :(

 Pozdrawiam Ania

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

stacja soens 180408 - czujnik
« dnia: 19 Lutego, 2015, 19:04:24 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: stacja soens 180408 - czujnik
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lutego, 2015, 20:10:10 »
Na początek sprawdź baterie. Te tanie stacje często wymagają zmiany baterii. W zimie mogą mieć też problemy z czujnikiem. Miałem to samo na tej stacji. Co ciekawe po roku czujnik padł, ale pewnie zamókł. Mam tą stację(sama baza, czujnik zewnętrzny zniknął mi w lecie gdzieś, nie wiem, może ktoś wziął nie wiedzieć czemu), jeszcze mogę poszukać gdzieś samego czujnika i przetestować ewentualnie u mnie. Na pewno wiem, że działała z innym czujnikiem, nawet nie do niej, tylko do tej stacji:
http://www.biedronka.pl/pl/product,id,2999,name,stacja-pogody-z-czujnikiem-zewnetrznym Kolega mówi, że to WS14, ale nie mogę znaleźć.

Offline Aniusia

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Soens 180408
Odp: stacja soens 180408 - czujnik
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lutego, 2015, 21:20:48 »
Dzięki za odpowiedź :) Baterie sprawdzane niejednokrotnie nowe itp. Jakaś masakra z tym. Dałam ojcu do przetestowania bo myślałam, że to u mnie jakieś zakłócenia są ale po 1 dniu użytkowania u taty to samo - czujnik przestaje działać. Tata mówi, że się po prostu zawiesza i trzeba go zresetować wyjmując baterie i tak w kółko. Dla mnie to męczące. Pisałam nawet do firmy biowin tam na ich stronie i niestety nie mają czujnika do tej stacji. Paranoja.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: stacja soens 180408 - czujnik
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lutego, 2015, 01:12:16 »
U mnie czujnik padł po zimie, sam nie wiem czemu. Było tez tak samo jak piszesz. Najpierw krótkotrwały brak, potem co jakiś czas, następnie co 3 dni, codziennie, i co godzinę, w końcu działał tylko na nowych bateriach i tylko 20 minut. Na sam koniec stacja przestała go wykrywać. Umocowałem go na zewnątrz koło płotu z myślą, że załapie, ale mimo że dioda na czujniku migała, to stacja nie widziała go. Spróbuj czy jak czujnik będzie w domu przy stacji, to też zgubi sygnał. Jeśli tak to coś nie tak z nim, ewentualnie coś mocno zakłóca 433MHz.

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: stacja soens 180408 - czujnik
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lutego, 2015, 23:34:18 »
Czujniki wielu stacji, nawet różnych producentów zaskakująco dobrze współpracują z jedną i tą samą bazą. Ważna jest zgodność pasma transmisji, przesyłanych danych (czyli długości pojedynczej ramki) oraz interwał połączenia z bazą .
Wg mnie najlepszą opcją dla Ciebie będzie zakup i wypróbowanie tego oto czujnika:
http://allegro.pl/bezprzewodowa-sonda-czujnik-181408-182408-178708-i5091651373.html

Przesyłka 7,50 zł, więc znośna. Zgodnie z nową polityką zakupów online produkt będziesz mogła zwrócić w ciągu 14 dni gdyby coś Ci się nie podobało (w Twoim przypadku nie łączyłby się z Twoją stacją). Oczywiście koszty zwrotu również ponosisz Ty. Ale ew. ryzyko 15 zł to chyba lepsze niż wyrzucenie stacji na śmietnik.

Druga opcja to wziąć konsolę i pójść do jakiegoś marketu budowlanego, gdzie jest spora szansa, że sprzedają stacje marki Bioterm i działają tam takowe wystawione na ekspozycji  i w asyście pracownika marketu włączyć parowanie konsoli z czujnikiem - być może dowiesz się w ten sposób które inne czujniki są kompatybilne z Twoim modelem stacji.