Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacje przewodowe - okablowanie  (Przeczytany 20658 razy)

Offline maro25w

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacje przewodowe - okablowanie
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Marzec, 2015, 23:22:37 »
Zakupiłem już terminal Futro A230 do niego mam zamiar podpiąć stacje, a następnie wysyłać dane na stronkę i je archiwizować. Chciałbym zamiast karty CF z terminala wykorzystać złącze IDE i podpiąć dysk 2,5 cala (który mam ,a kartę musiałbym kupić), tylko będę do tego potrzebował dodatkowego zasilania i nie wiem skąd je wziąć z płyty tak żeby nie stosować dodatkowego zasilacza??? Główny moim parametrem było to żeby stacja była przewodowa (nie chciałem się użerać z bateriami). Ale teraz z tego co czytam można zastosować baterie litowe,które wytrzymują do 3 lat. Jeżeli chodzi o wiatromierz w ws 2307 to zastanawiam się czy jest on może mniej dokładny niż np. w WH 1090 i bardziej awaryjny (chodzi mi tutaj o jego konstrukcję).
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2015, 07:43:53 wysłana przez maro25w »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #45 dnia: 24 Marzec, 2015, 23:22:37 »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 106
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Marzec, 2015, 08:43:34 »
Jeśli chodzi o gwarancję to WH 1080 i WH 1090 mają 2 lata i z dostępnością części myślę że nie byłoby problemu ponieważ stacje są dość popularne,natomiast stacja ws 2307 to starsza konstrukcja i nie wiem jaki jest okres gwarancji , oraz ten wiatromierz który nie za bardzo mi odpowiada. W ostateczności  zostały by dwie stacje WH 1090 i WH 1080 z modułem solarnym.

Jest jeszcze WH2080: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=514.0 , w Conradzie to model WS-0101, jest dobra 2 letnia gwarancja.
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline maro25w

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Marzec, 2015, 12:52:21 »
Jeśli chodzi o stację ws 2307 również jest 24 miesiące gwarancji

Offline irek

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 5
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Marzec, 2015, 20:56:48 »
Mam w posiadaniu i użytkowaniu od ponad sześciu lat ws 2300. Czujniki miałem połączone przewodami i niestety pojawiały się błędy w odczycie wiatru. Dodatkowo dwukrotnie wymieniałem kontaktron w deszczomierzu po burzy, gdyż na rozłożone przewody mocno oddziaływały wyładowania. Jednak do tej pory pomiar temperatury i wilgotności jest poprawny(czujnik zaniża ok 0,3Cw całym przedziale). Mam też ws 2307 ale kupiłem ją po bardzo promocyjnej cenie, więc spodziewałem się jakiegoś haczyka. No i okazało się,że co jakiś czas pojawiały się jednorazowe ekstremalne pomiary temperatury, głównie w ujemnym zakresie a potem czujnik temperatury całkowicie się rozkalibrował. Wiatromierz nadal działa poprawnie i bez zakłóceń.
Co do wiatromierza(taki sam w ws 2300 i ws2307 - śmigiełko w ustawieniu pionowym) to w porównaniu z wiatromierzem czaszowym (TFA Primus) zauważyłem, że częściej wskazuje  brak wiatru ale w przypadku porywów to 8 sekundowe pomiary pozwalają na wyłapanie silniejszych podmuchów. Największą wadą ws2307, co już było wspomniane, jest mała pamięć stacji. Ustawienie pamięci z interwałem 1-5 minutowym powoduje, ze przy awarii zasilania pamięć stacji wystarczy na kilka do kilkunastu godzin. Ja mam stacje podpięte pod terminal igel 5/3 1Gh 512RAM, więc przy dłuższym braku zasilania sieciowego ws2307 będzie miała braki w zapisie danych.
Co do zamarzania to oba rodzaje wiatromierzy zamarzają przy marznącym deszczu albo zamarzającym mokrym śniegu. Wtedy przydatna jest suszarka albo skupione światło, np od żarówki cieplnej (u mnie stosowało się taką do ogrzewania kurczaków :) )

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 37
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Marzec, 2015, 21:23:29 »
(...) Co do zamarzania to oba rodzaje wiatromierzy zamarzają przy marznącym deszczu albo zamarzającym mokrym śniegu. Wtedy przydatna jest suszarka albo skupione światło, np od żarówki cieplnej (u mnie stosowało się taką do ogrzewania kurczaków :) )

... w moim regionie  to nazywano "sztuczną kwoką" - z uwagi na fakt, że przy takich lampach wykluwały się kurczaki gdy prawdziwa kwoka nagle się zbiesiła i nie chciała siedzieć na jajkach  :D

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 37
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Marzec, 2015, 21:40:54 »
@ maro25w

Po tym co napisał powyżej @irek chyba się już wyleczyłeś z WS 2307 ?  ;) Potwierdził on Twoje wątpliwości co do jakości pomiarów wiatromierza. Zdecydowanie nie zarekomendował tak malej możliwości zapisywania rekordów (175) oraz okablowania jako "mini  piorunochronu"- ale podbił zaletę nadawania stacji co 8 sek., tylko że jest to wariant z okablowaniem.

Chyba Twój kierunek był dobry - patrz: Fine Offset WH1080 / WH1090 / WH2080 / WH3080   ;)

Offline maro25w

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Marzec, 2015, 21:10:22 »
Tak ze stacji WS 2307 już się wyleczyłem :).Zostaje WH 1080 z modułem solarnym (nie wiem czy warto, czy będzie się ten moduł sprawdzał) i WH 2080 (WS-0101). Z wyglądu (jeżeli chodzi o kształt i wyświetlanie informacji) to podoba mi się bardziej wyświetlacz w stacji WH 1080 z tym że jest dotykowy co mi za bardzo nie odpowiada ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2015, 09:27:19 wysłana przez maro25w »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 106
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Marzec, 2015, 15:13:22 »
Tak ze stacji WS 2307 już się wyleczyłem :).Zostaje WH 1080 z modułem solarnym (nie wiem czy warto, czy będzie się ten moduł sprawdzał) i WH 2080 (WS-0101). Z wyglądu (jeżeli chodzi o kształt i wyświetlanie informacji) to podoba mi się bardziej wyświetlacz w stacji WH 1080 z tym że jest dotykowy co mi za bardzo nie odpowiada ;)

Zobacz filmy i zdjęcia z WH2080, wyświetlacz jest czytelniejszy niż w WH1080. Jak zrezygnowałeś z wersji kablowej, to masz większy wybór. Jest jeszcze stacja TFA Primus (WS2800), ma ciekawie rozwiązaną komunikacje pomiędzy czujnikami.

Jest też stacja typu WH1080 z modułem solarnym, pomiarem UV (index) i natężenia oświetlenia, jest to model WH3080, ale chyba będzie trudno ją kupić w Polsce. Jest dostępny model Velleman WS3080 w niemieckim sklepie wysyłkowym ELV.de za 130 EUR, czyli nieco ponad 500 zł. Ciekawy model, ale u nas mało popularny, chociaż jest jeden użytkownik na forum posiadający Froggit WH3080 (strona: http://pogoda.kampinos.waw.pl)
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2015, 21:05:00 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline maro25w

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Marzec, 2015, 10:49:00 »
Ostatecznie wybrałem model WH 2080. Dziękuję wszystkim za pomoc w dokonaniu wyboru stacji.