Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogodowa z alarmem  (Przeczytany 2636 razy)

Offline neo_s

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Stacja pogodowa z alarmem
« dnia: 16 Czerwca, 2018, 13:22:51 »
Witam kolegów i koleżanki z forum.
W temacie stacji pogodowych jestem jeszcze zielony jednakże potrzebuję sprawdzonego modelu stacji w firmie. Warunki pogodowe są ważnym czynnikiem w mojej pracy i taka stacja byłaby niezmiernie pomocna. Aby spełniała swoje zadanie musiałaby:

1. Badać wilgotność, temperaturę, opady, nasłonecznienie, siłę oraz kierunek wiatru (z tego co zdążyłem zauważyć jest to standard  :) )
2. Mieć pamięć danych jakie zbiera, najlepiej na przynajmniej kilka dni wstecz oraz prezentować dane w formie wykresów np. liniowych
3. Posiadać zdalny dostęp do wszystkich danych
4. Mieć możliwość ustawienia alarmów (szczególnie temperatury, wilgotności oraz siły wiatru) oraz alarmować w formie SMS lub Email.

Mam nadzieję, że możecie polecić mi stację, która jest sprawdzona, nie ma z nią większych problemów i posiada wszystkie powyższe funkcje. Jeżeli chodzi o budżet to powiedzmy ok. 1000 zł, chyba, że jest to kwota za niska dla stacji z powyższymi funkcjami wtedy byłbym wdzięczny za informację za ile można kupić potrzebną mi stację. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pogodowa z alarmem
« dnia: 16 Czerwca, 2018, 13:22:51 »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogodowa z alarmem
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwca, 2018, 19:35:37 »
W imieniu swoim i chyba wszystkich użytkowników tego forum serdecznie witam.
Pod adresem http://stacje-pogody.pl/wyszukiwarka_stacji_pogody.html jest bardzo fajna wyszukiwarka z której sam korzystałem przy wyborze swojej stacji.
Pomiar nasłonecznienia nie jest jeszcze standardem, szczególnie w stacjach do 1000 zł. Alarmowania SMS lub Email nie przerabiałem, więc trudno mi się wypowiedzieć.
Ja od 4 miesięcy posiadam HP1001 zakupioną u jednego z użytkowników forum tutaj: http://allegro.pl/conrad-hp1001-hp1003-wi-fi-stacja-pogody-menu-plv2-i7406130327.html.
Spełnia prawie wszystkie Twoje oczekiwania. W zdalnym dostępie nie mamy dostępu do temperatury i wilgotności wewnętrznej.
Jestem z niej bardzo zadowolony i z czystym sumieniem mogę polecić.

Offline neo_s

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogodowa z alarmem
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwca, 2018, 09:16:38 »
Dziękuję za odpowiedź. Znam tą wyszukiwarkę jednak po podaniu swoich oczekiwań wyszukuje jedną stację. Wydaje mi się, że coś jest nie tak, być może pewne opcje jak alarmy oferują serwisy online (z jakimi łączą się urządzenia) zamiast same stacje.

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie/mógłby polecić stację w jakiej testował alarmowanie?

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogodowa z alarmem
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwca, 2018, 17:15:41 »
Faktycznie, ta wyszukiwarka nie jest idealna. Zaznaczyłem tylko opcję nasłonecznienie i wyszukała 6 stacji w tym większość klonów WS550, która nasłonecznienie pokazuje tylko w sobie znany sposób a nie w normalnych jednostkach jak lux czy W/m2. Stacji pokazujących nasłonecznienie w bardziej czytelny sposób jest na pewno więcej.
Odnośnie wysyłania alarmów SMSem to może ta stacja:  https://www.conrad.pl/p/stacja-pogodowa-eurochron-egws1000-gprs-1527461.
Ciekawe czy ktoś z forumowiczów posiada tą stację i mógłby się podzielić swoimi wrażeniami?
 

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogodowa z alarmem
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwca, 2018, 19:41:13 »
Faktycznie, ta wyszukiwarka nie jest idealna. Zaznaczyłem tylko opcję nasłonecznienie i wyszukała 6 stacji w tym większość klonów WS550, która nasłonecznienie pokazuje tylko w sobie znany sposób a nie w normalnych jednostkach jak lux czy W/m2. Stacji pokazujących nasłonecznienie w bardziej czytelny sposób jest na pewno więcej.

Opcja, która jest nazwana "nasłonecznienie", została bardzo dawno wprowadzona i jest tak naprawdę liczbą godzin słonecznych w danym dniu - jest klika stacji z taką możliwością. Teraz widzę, że nazwa nie jest idealna, ale na rynku stacji pogodowych powstają coraz ciekawsze konstrukcje, z nowymi możliwościami, i trzeba to jakoś wszystko nazywać, często początkowa nazwa bardzo długo funkcjonuje. Nazwa tej opcji została zmieniona na Usłonecznienie.

Stacje pogodowe podają w lux i W/m2 natężenie promieniowania słonecznego, a to nie jest nasłonecznienie, bo nasłonecznienie jest natężeniem promieniowania słonecznego w określonym czasie, przeważnie jest podawane w jednostkach Wh/m² lub kWh/m². Stacje z natężeniem promieniowania słonecznego najłatwiej wyszukać zaznaczając nowo dodaną opcje Promieniowanie słoneczne.

Dziękuję za odpowiedź. Znam tą wyszukiwarkę jednak po podaniu swoich oczekiwań wyszukuje jedną stację.

Najlepiej przy wyszukiwaniu nie zaznaczać od razu wielu parametrów, bo może po prostu takich produktów nie być. Przykładowo, interesują nas stacje z pomiarem promieniowania słonecznego i wysyłaniem danych do Internetu, zaznaczamy TAK przy Promieniowanie słoneczne i Wysyłanie danych do Internetu - znajdziemy ileś tam produktów. Teraz możemy to zawęzić, bo np. nie interesują nas stacje przesyłające dane do WU, czyli zaznaczamy na TAK jeszcze raz te same opcje + Weather Underground na NIE. Tak należy z tego korzystać...
« Ostatnia zmiana: 01 Lipca, 2018, 14:25:25 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline neo_s

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogodowa z alarmem
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwca, 2018, 14:50:58 »
Wielkie dzięki, teraz udało mi się znaleźć dwie ciekawe stacje. Jedna z nich to wcześniej polecana Conrad HP 1001 Wi-Fi - niestety obecnie wyprzedana. Druga to Eurochron EFWS 2900. Nie posiada wbudowanej pamięci danych ale możliwość podłączenia internetowego do serwisu weather underground daje dostęp do historii danych i wykresów nawet z całego roku, zgadza się? Gdzieś czytałem, że te serwisy mają również funkcję alertów przez sms lub email, czy to prawda?
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca, 2018, 14:55:13 wysłana przez neo_s »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja pogodowa z alarmem
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwca, 2018, 10:27:23 »
Conrad HP 1001 Wi-Fi - niestety obecnie wyprzedana.
Parę postów wcześniej podałem Ci linka gdzie jeden z forumowiczów sprzedaje tą stację. W opisie jest "używana" ponieważ jest to nowa HP1003 z dodanym modułem WiFi. Szkoda, że sprzedający nie wystawia faktury, bo kupiłbym jeszcze jedną do firmy.
Eurochron EFWS 2900. Nie posiada wbudowanej pamięci danych ale możliwość podłączenia internetowego do serwisu weather underground daje dostęp do historii danych i wykresów nawet z całego roku, zgadza się?
WU daje dostęp do historii danych nawet z kilku lat. Jednak bywają kryzysy i dobrze mieć alternatywę w postaci karty SD.
Gdzieś czytałem, że te serwisy mają również funkcję alertów przez sms lub email, czy to prawda?
Ja na WU niestety nie znalazłem funkcji alertów, ale może jestem w błędzie.