Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody SP 10 i złe wskazania wschodów i zachodów słońca i instrukcja  (Przeczytany 4686 razy)

Offline lepki

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: SP10
Witajcie, wczoraj otrzymałem od znajomego stację SP 10 bez czujnika zewnętrznego który muszę zakupić, ale nie w tym problem. Zauważyłem że ma błędne wskazania wschodów i zachodów słońca, ustawiłem miasto Kraków ponieważ mam najbliżej do tego miasta z możliwych wybranych i różnica jest około godziny. Czy jest możliwość kalibracji tego, czy ma wpływ na to czas letni? Ma ktoś może instrukcję do tej stacji? Pytałem kolegi ale on nigdy nie zwracał uwagi na wskazania wschodów i zachodów a instrukcję wyrzucił.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
(...) Zauważyłem że ma błędne wskazania wschodów i zachodów słońca, ustawiłem miasto Kraków ponieważ mam najbliżej do tego miasta z możliwych wybranych i różnica jest około godziny. (...)

... czyli w skrócie :

Urządzenie posiada wysokiej jakości zegar elektroniczny, z datownikiem oraz budzikiem. Zegar i datownik ma funkcję DCF - automatyczną radiową synchronizację czasu i daty z zegarem atomowym w Niemczech - zegar sam się ustawia, zmienia czas zimowy na letni itd.
 
Godziny wschodu i zachodu słońca (po wprowadzeniu lokalizacji (miasta) i połączeniu z zegarem atomowym we Frankfurcie n/Menem DCF lub wprowadzeniem ręcznie daty.

Ewentualne konsultacje:

tel.: 058 552 20 20 /wew. 208
mail:  michal@hurt.com.pl
Gadu-Gadu: 22196933

Offline lepki

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: SP10

Godziny wschodu i zachodu słońca (po wprowadzeniu lokalizacji (miasta) i połączeniu z zegarem atomowym we Frankfurcie n/Menem DCF lub wprowadzeniem ręcznie daty.


Po automatycznym czy też ręcznym ustawieniu daty i godziny stacja pokazuje w dniu dzisiejszym wschód słońca 4:46 a zachód 18:31 czyli dalej jest coś nie tak, nie rozumiem o co chodzi.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Po automatycznym czy też ręcznym ustawieniu daty i godziny stacja pokazuje w dniu dzisiejszym wschód słońca 4:46 a zachód 18:31(...)

... a powinno być 5.42 i 19.38 ?

Cytat:
(...) strefę czasową zmienić odpowiednio przyciskiem „11” lub „12” i zatwierdzając znów przyciskiem „10”

... ustawiłeś strefę czasową ? Jaką ?

Offline lepki

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: SP10
Strefę czasową dałem teraz na +1 i też nic się nie zmieniło, chyba ta stacja jest coś uwalona...

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
... pewnie tak  ;)

Offline sklep.e-szop.pl

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
Nowa wersja stacji SP-10 ma tą wadę, że pokazuje wschody i zachody słońca i księżyca według czasu zimowego. Jest to ustawione na stałe i nie ma możliwości zmiany.