Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Ile wolnego czasu poświecacie Pogodzie ?  (Przeczytany 10335 razy)

Offline Areecki

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 13
    • Pogoda Bukowa
Ile wolnego czasu poświecacie Pogodzie ?
« dnia: 29 Listopad, 2009, 14:21:05 »
Witam
Ile wolnego czasu poświęcacie pogodzie dziennie czy to miesięcznie i skąd wzięło się wasze zainteresowanie
pogodą i od kiedy ?

To moze ja zaczne .
Kiedy mam wolny czas i jestem przed komputerem to poświęcam jakieś 60 % wolnego czasu pogodzie.
Codziennie sprawdzam prognozy na icm i czytam różne artykuły i wiadomości na twojapogoda.
Zainteresowanie miałem juz od dziecka - pamietam jak w zeszycie prowadzilem zapisy temperatury
ze zwykłego termometru zaokiennego. Wszystko na kolorowo itd.
Potem trochę mi przeszło - ale oczywiście codziennie się tym inetesowałem.
Jakieś 8 lat temu zakupiłem mini stacje ( wtedy to był rarytas) :
Z czujnikem po kablu na zewnątrz - stacja pokazuje tylko temp. w domu i na polu oraz godzienę.
Czyli najprostrzy model...
Zawsze marzyłem o czymś takim jak 1080 - ale jakoś nie przystawiałem się do kupna.
Dopiero jakiś rok/dwa lata temu pojawiły się modele w Polsce z wiatromierzem w rozsądnej cenie.

A od kilkunastu dni wciąga mnie to coraz bardziej i ta stacja jest dla mnie priorytetem
jeżeli chodzi o zainteresowania.Niestety inne wydatki nie pozwalają mi od razu zamówić
stacji za 450 zł - ale myślę, że niebawem będę miał to cacko :)

Poza tym interesuje sie fotografią oraz troszkę astronomią.
Bardzo lubie burzę - Jestem zarejestrowany na forum Polskich Łowców Burz
z półtora rocznym stażem bodajrze pod tym samym nickiem.

Pozdrawiam administratora oraz innych userów którzy mają bzika na punkcie pogody :)

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Ile wolnego czasu poświecacie Pogodzie ?
« dnia: 29 Listopad, 2009, 14:21:05 »

Offline Kuba

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: Ile wolnego czasu poświecacie Pogodzie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad, 2009, 15:27:24 »
Muszę powiedzieć, że ,moja historia jest praktycznie identyczna.
Zaczęło się od zakochania w burzach (miałem kilka lat), i to mam do dziś, nawet zrobiłem sobie elektroniczny wykrywacz.
Potem bardzo mi się spodobały pomiary wiatru, zrobiłem sobie wiatromierz z licznikiem rowerowym i jakiś czas podziałał.
Następnie identycznie jak ty spisywałem o określonej godzinie warunki pogodowe w zeszycie (temperatura, ciśnienie, wiatr, zachmurzenie).Potem zacząłem się rozglądać za stacją, ale nie miałem na nią kasy.Dopiero teraz spełniłem swoje marzenie i kupiłem WH1080.
Oprócz tego też interesuję się fotografią, szczególnie makro (zdjęcia robię na Panasonic FZ-8 + DCR-250), i ostatnio też astronomią (marzę o Syncie 10" albo 8").
A jeśli chodzi o czas to bardzo często czytam artykuły o pogodzie i oglądam prognozy, zawsze gdy włączam przeglądarkę, pierwsze co robię to wpisuję www.twojapogoda.pl

Offline Areecki

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 13
    • Pogoda Bukowa
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad, 2009, 15:37:13 »
Aparat mam kiepski (Canon A560) ale czasem udaje się zrobić fajne zdjęcie.
Generalnie fotografuje dla przyjemności i nie mam zbyt dużej wiedzy na temat fotografii.
Pogoda jest na 1 miejscu.

Tutaj umieszczam niektóre zdjęcia : http://4poryroku.fotosik.pl/

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html

Offline Serenator

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • [VIP]
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień, 2010, 14:25:37 »
Z początkiem grudnia zainteresowanie użytkowników zagadnieniami pogody znacznie wzrosło, bo i na forum ich przybyło. Niektórzy, to nawet prawie się nie wylogowują  ;) (zainteresowany chyba się domyśli, że o nim piszę). Jest to bardzo sympatyczne, bo forum winno tętnić życiem. I tak trzymać !!!  :)
« Ostatnia zmiana: 07 Grudzień, 2010, 14:29:18 wysłana przez Serenator »

Offline wiatromen

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 33
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień, 2010, 22:47:30 »
Może teraz ja  :) .

Pogodą i zjawiskami z nimi  związane interesowałem się od dziecka 9 -10 lat.Kiedyś mieszkałem 100 km od morza ,więc miałem do czynienia prawie codziennie z silnym wiatrem, i chyba od tego się zaczęło .Pamiętam jak jako  szczyl  ;D chodziłem i mierzyłem pokrywę śnieżną i na "oko" wiatr, to były czasy ehh.
Nie pamiętam w której klasie, chyba w 6 szkole podstawowej , był temat o zapiskach pogody
było zadanie domowe ,że przez tydzień obserwować pogodę i wpisywać ją do zeszytu ćwiczeń .
Miał być tydzień a zostało do dziś  :D  :D (13 -14 lat). Niektóre kartki poginęły ,ale zostało trochę  ;)

Burzami zainteresowałem się później 2-3 lata po pierwszym wpisie w dzienniku, głównie wiatrami w czasie burzy ( chodzi Mi o tą piękną chmurę Shelf Cloud) wtedy nie miałem pojęcia jak się nazywa, aż ciarki Mi przechodziły ,zresztą teraz też,a tam gdzie mieszkałem potrafiło dmuchnąć  ;)..I już od tamtej pory gapię się w okno jak jest burza  :)
 Jak już byłem starszy próbowałem zrobić przyrządy meteorologiczne  ;) tzn. nie mierzyły wiatru ,
ale pokazywały kierunek , kilka z nich do dziś mam.Czasem też coś próbuje zbudować , np.ten wiatrak                                

Pierwszy przyrząd który kupiłem za moje pierwsze pieniądze był barometr , do dziś mam i służy dobrze.
Po 2- 3 latach postanowiłem  nabyć swoją pierwszą stacje pogody  ;) Zauważyłem jakąś w supermarkecie (około 20 zł) pomyślałem że kupię. Nie była to jakaś rewelacja ,ale chciałem mieć elektryczny termometr, bo rtęciowych miałem już cztery  ;D , na każdy kierunek świata, plus dwa w domu. Mierzy ona temp.wew. , na zew. oraz wilg. wew. i godz. fazy księżyca . Dziwi Mnie trochę że nie ma nazwy , ani na pudełku ani na samej stacji (czyżby chiny). Sprawuje się dobrze do tej pory działa, czasem gubi zasięg i baterie szybko padają.   W między czasie dokupiłem rękaw pogodowy , o taki       .
I nadszedł czas kiedy pod Moje strzechy zawitał internet  :) ,pierwszą rzeczą którą  odwiedziłem w necie była pogoda  :) , nie ma dnia jak nie zajrzę na modele numeryczne i na fora  meteo. Zamówiłem też w sklepie internetowym przenosiny anemometr, bo miałem dość oceniania wiatru na "oko"  ;D.
Dzięki internetowi trafiłem na wasze forum, pierwsze co pomyślałem to muszę mieć pożądaną stacje,bo w tej starej brakowało mi prędkości i kierunku wiatru.Poczytałem ,popytałem i kupiłem WH 1080 Viking 02041  ;). Co do stacji to narazie  ją testuje .Wkrótce recenzja.
   Odkąd mam teraz nową stacje ,nie odrywam wzroku od pogody,i wciągnęło Mnie na maxa. :)
I to tyle ,mam nadzieję że Was nie zanudziłem.. ;)
Pozdrawiam. Grzegorz   "Wiatromen" .
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień, 2010, 22:51:07 wysłana przez wiatromen »