Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zakup Davis Vantage Pro  (Przeczytany 307 razy)

Offline koko

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
Zakup Davis Vantage Pro
« dnia: 04 Marzec, 2017, 23:40:21 »
Witam

Gdzie na chwilę obecną mogę zakupić najtaniej stację Davis Vantage Pro bądź Pro2 (wersje radiowe) z podstawowym wyposażeniem? Czy w tej stacji aby wysyłać dane np. do Wunderground  lub ogólnie do Internetu (np. na własną stronę) potrzebny jest Weatherlink? Na chwilę obecną Wetaherlink nie jest mi potrzebny ale na przyszłość jaki by był jego koszt zakupu i czy nie lepiej wyjdzie kupując go odrazu ze stacją? No chyba, że nie potrzeba go by wysyłać dane do Internetu?

Chciałbym już stację wyposażoną w czujnik o dokładności 0,3C w całym zakresie (było już o tym na forum, że stacje wypuszczane bodajże z czujnikiem SHT11 jak się nie mylę oraz danym kodem producenta spełniają te parametry).
Do zakupu stacji nie muszą być wyłącznie sklepy w Polsce, mogą być też sklepy zagraniczne. Stacja póki co będzie zamontowana na tarasie na parterze budynku i na chwilę obecną zależy mi tylko na pomiarach temperatury oraz opadów. Pomiar wiatru nie musi być na chwilę obecną wykonywany (będzie niewiarygodny gdyż taras jest otoczony blokiem) i czy w takim wypadku w tej stacji można nie podłączać czujników wiatru. W przeciągu roku będę zmieniał miejsce zamieszkania i wtedy będzie możliwy montaż stacji tak aby w całości spełniała swoje zadanie.
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2017, 23:56:40 wysłana przez koko »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Zakup Davis Vantage Pro
« dnia: 04 Marzec, 2017, 23:40:21 »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 87
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Zakup Davis Vantage Pro
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec, 2017, 23:26:42 »
W Conrad nie będzie może najtaniej, ale masz dobrą gwarancje i możliwość bezproblemowego zwrotu (co jakiś czas Conrad robi też promocje typu -10%).  A taka stacja to przecież duży wydatek. Tak więc, wydaje mi się, że nie warto tylko patrzeć na cenę.

Czy w tej stacji aby wysyłać dane np. do Wunderground  lub ogólnie do Internetu (np. na własną stronę) potrzebny jest Weatherlink? Na chwilę obecną Wetaherlink nie jest mi potrzebny ale na przyszłość jaki by był jego koszt zakupu i czy nie lepiej wyjdzie kupując go odrazu ze stacją?

Tak, potrzebujesz WeatherLinkIP - dane są przesyłane do serwisu weatherlink.com.

Chciałbym już stację wyposażoną w czujnik o dokładności 0,3C w całym zakresie (było już o tym na forum, że stacje wypuszczane bodajże z czujnikiem SHT11 jak się nie mylę oraz danym kodem producenta spełniają te parametry).

Z sensorem SHT31: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1251.msg16814#msg16814
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2017, 09:14:40 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  http://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!