Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Jak podpiąć stacje do : Weathercloud  (Przeczytany 244 razy)

Offline Jaculo

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001
Jak podpiąć stacje do : Weathercloud
« dnia: 15 Styczeń, 2018, 15:39:43 »
Witam ponownie....
Aż mi wstyd, ale mam kolejny problem. Stacja Eurochron EFWS 2900 zainstalowana, widoczna w aplikacji telefonu WS Tool, nadaje na W.U. ale nie moge jej uruchomić na Weathercloud.
Otóż zalożyłem konto, dodałem nową stacje, wszyskie jej parametry - i  niby jest ok, ale ciągle ma status "rozłączony" i nie widać jej na mapie.... 
Zacinam sie w zakładce "typ łącza" co mam tam zaznaczyć - Meteobird, Cumulus, czy inne - nie wiem o co tu chodzi..... Na koniec pokazuje mi sie link z jakimis dwoma rzedami cyfr i liczb... to chyba ID stacji, no ale co dalej... Gdzie mam to wklepać??? A zależy mi bardzo na tym, bo ważne sa dla mnie dane z wnętrza pomieszczenia, tam gdzie stoi konsola (np. temperatura)... Widze że akurat mogę na Weathercloud to podglądać... Jeśli ktoś może pomóc to bardzo dziękuję.... Słabo sie w tych sprawach orientuje - więc proszę tak krok po kroku......    :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Jak podpiąć stacje do : Weathercloud
« dnia: 15 Styczeń, 2018, 15:39:43 »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 91
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Jak podpiąć stacje do : Weathercloud
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń, 2018, 17:31:21 »
Po zarejestrowaniu w WeatherCloud, klikasz w "Create Device", następnie w "Model" wybierasz "Fine Offset" -> "WH Series" i w "Link type" wybierasz "WS Tool". Po dodaniu stacji otrzymujesz "Weathercloud ID" i "Key". Wchodzisz do aplikacji WS Tool w "upload", wybierasz serwer "WeatherCloud" w "ID" wpisujesz "Weathercloud ID", a w "Password" wpisujesz "Key", "StationNum" pozostawiasz puste. Po konfiguracji w ciągu 10 minut powinno rozpocząć sie przesyłanie danych.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2018, 17:39:16 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  http://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline Jaculo

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń, 2018, 20:37:39 »
Witam
W mojej aplikacji ws tool na androidzie niema wogóle takich okien i komend jak : upload czy wybór : serwer "WeatherCloud"   :(
jest tylko :
1 okno: add device, po tym wyborze jest : link with router, i add registred device.
po wybraniu : add registred device mogę tylko wpisać station id i nic wiecej
po wybraniu  : link with router, pokazuje sie obrazkowa instrukcja jak podłaczyć konsole do routera. są to zakładki router ssid (czego nie mogę zmienić) i wifi hasło... to wszstko ....
A jeszcze jedno pytanie, czy ja podczas tj operacji muszę mieć swój telefon zalogowany w sieci tej do której podpieta jest teraz stacja??? Bo ja jestem teraz w Warszawie a stacja nadaje 150 km dalej........

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 91
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń, 2018, 21:23:00 »
W instrukcji EFWS2900 masz opisaną konfigurację w aplikacji "WS Tool".
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  http://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline Jaculo

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń, 2018, 11:03:46 »
No cóż  :( :( nadal nie poszło, jesli jest tu ktos kto to fizycznie sam robił to prosze o kontakt...

:)

Offline mjp

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: EFWS2900
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Styczeń, 2018, 18:07:05 »
W nowej wersji WSTool Weathercloud pojawił się mi po rejestracji na WU. Stacja teraz wysyła na dwa serwery: WU  oraz na Weathercloud. Kiedyś można było wybrać serwer na początku.