Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogodowa WiFi Eurochron EFWS 2900, 100 m  (Przeczytany 5314 razy)

Offline Sla100

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogodowa WiFi Eurochron EFWS 2900, 100 m
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Lipiec, 2019, 00:07:37 »
Witaj Parasol :)

Czy nadal uzywasz Eurochron EFWS2900 ???

ja mam niestety problem z polaczeniem sie telefonem. Samsung S8+

Czy ty tez miales jakies problemy z polaczeniem sie przez aplikacje ?????

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #15 dnia: 31 Lipiec, 2019, 00:07:37 »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 113
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Lipiec, 2019, 16:57:56 »

Nie mam tej stacji. Spróbuj zresetować router/stacje, albo skonfiguruj połączenie WiFi ponownie.
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline felix

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 23
    • Awekas
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Sierpień, 2019, 11:41:29 »

Wyłącz w routerze WiFi 5GHz.
Wyłącz w telefonie dane komórkowe.
Zainstaluj aplikację WS View.
Zresetuj wszystko.
Nie mam tej stacji, tylko coś podobnego i dopiero trzecia próba zakończyła się powodzeniem.

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Wrzesień, 2019, 22:58:38 »
Cześć, nie chcę robić niepotrzebnie osobnego tematu, więc podpinam się tutaj z krótkim pytaniem. Szukam stacji z WiFi i możliwością wysyłania danych do internetu / smartfona. Co kupić Eurochron EFWS 2900, czy droższą i chyba nowszą Ekowitt HP2551 ? W tej podoba mi się duży wyświetlacz, a mniej podoba że trzeba kupować w zagranicznym sklepie. Czy do którejś z nich można podpiąć dodatkowy czujnik PM 2.5 ?

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Wrzesień, 2019, 12:11:44 »
Przeczytałem wiele dobrego o stacji Eurochron EFWS 2900, więc jestem już raczej zdecydowany na wybór tego modelu (zastąpi moją wysłużoną WH 1090). Obecnie w Conrad są po 10% obniżce za 539 zł, więc cena niezła jak na taki sprzęt. Pytanie tylko czy do tej stacji EFWS 2900 jest jakaś szansa na dołożeie czujnika pyłu (smogu) PM 2,5 ? Ewentualnie gdzie taki można dokupić?

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 16:19:24 »
Co kupić Eurochron EFWS 2900, czy droższą i chyba nowszą Ekowitt HP2551 ? W tej podoba mi się duży wyświetlacz, a mniej podoba że trzeba kupować w zagranicznym sklepie. Czy do którejś z nich można podpiąć dodatkowy czujnik PM 2.5 ?

Do EFWS 2900 nie można podłączyć czujnika PM 2.5. Jeżeli zależy ci na pomiarze PM 2.5 to proponuje coś takiego:
https://stacje-pogody.pl/artykul_stacja_pogodowa_typu_hp3501_to_moze_byc_dobra_stacja_do_domu,102.html
https://stacje-pogody.pl/artykul_stacja_pogody_typu_hp3500_jedna_z_ciekawszych_stacji_do_zastosowan_domowych,90.html

Stacje Ecowitt mają też zapis danych na karcie pamięci, co jest dużym plusem, bo np. w przypadku problemów z przesyłaniem danych do serwisów pogodowym, co się zdarza, nie tracisz danych.
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 16:25:12 »
Dziękuję za odpowiedź. Mój wybór ostatecznie padł na Eurochron EFWS 2900, bo jest od ręki dostępna w sklepie Conrad, ma 3 lata gwarancji no i przystępna cena skłoniła mnie to tego wyboru. Szkoda co prawda że nie można dokupić do niej czujnika PM 2.5 ale z drugiej strony mogę obejść się bez niego, ponieważ zaledwie 100 metrów od mojego domu jest stacja Airly do której mam stały wgląd przez aplikację w smartfonie.

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 17:03:14 »
Mój wybór ostatecznie padł na Eurochron EFWS 2900...

Eurochron EFWS 2900 to też dobry wybór - ma sensory SHT3x, pomiar promieniowania słonecznego. A informacja o promieniowaniu słonecznym może się w przyszłości przydać, gdy np. będziesz się zastanawiał nad instalacją paneli słonecznych: https://stacje-pogody.pl/artykul_stacje_pogodowe_przydatne_w_fotowoltaice,86.html

... nie można dokupić do niej czujnika PM 2.5 ale z drugiej strony mogę obejść się bez niego, ponieważ zaledwie 100 metrów od mojego domu jest stacja Airly do której mam stały wgląd przez aplikację w smartfonie. 

No tak, ale mając własny czujnik PM 2.5 można go także wykorzystać do pomiaru PM 2.5 w domu.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2019, 20:10:48 wysłana przez Parasol »

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Wrzesień, 2019, 20:54:49 »
Informacja o promieniowaniu słonecznym będzie dla mnie szczególnie cenna, bo za rok czy dwa planuję założyć na dach panele fotowoltaiczne. Natomiast pomiar PM 2.5 wewnątrz domu realizuje mój oczyszczacz powietrza, który wyświetla poziom zanieczyszczenia  ;)
Stację Eurochron EFWS 2900 na jakiej wysokości od poziomu gruntu najkorzystniej będzie zamontować? 2m ? 2,5m ?

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 21:54:31 »
Stację Eurochron EFWS 2900 na jakiej wysokości od poziomu gruntu najkorzystniej będzie zamontować? 2m ? 2,5m ?

Zależy na czym ci bardziej zależy, czy na pomiarze temperatury, czy wiatru. Na forum jest wiele informacji na ten temat...

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Wrzesień, 2019, 21:00:37 »
OK stację ustawiłem, dane są wysyłane na wszystkie możliwe serwisy. Zauważyłem że do tych serwisów pogodowych jak np. Ecowitt można też podłączyć kamerkę. Czy wiadomo jakie to muszę być modele? Czy może być dowolna kamerka IP ?

Offline felix

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 23
    • Awekas
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Październik, 2019, 17:47:43 »
Zauważyłem że do tych serwisów pogodowych jak np. Ecowitt można też podłączyć kamerkę. Czy wiadomo jakie to muszę być modele? Czy może być dowolna kamerka IP ?
Niestety Ecowitt.net nie obsługuje jeszcze kamer. Planują wprowadzić własne modele, ale jeszcze nie wiadomo kiedy.
Kiedyś też szukałem jak podłączyć kamerkę do innych serwisów pogodowych ale nie znalazłem instrukcji dla nie wtajemniczonych. I odpuściłem.

Offline solid_snake

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Marzec, 2020, 10:51:46 »
Dzien dobry,

nie chcac zakladac osobnego tematu - jaka polecacie alternatywe dla 2900? Dostepna bedzie dopiero po 20.04, a to ma byc prezent.

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Marzec, 2020, 15:37:24 »
jaka polecacie alternatywe dla 2900? Dostepna bedzie dopiero po 20.04, a to ma byc prezent.

Proponuje stacje typu HP2550, masz dodatkowo zapis danych na karcie pamięci, wykresy na wyświetlaczu oraz wschody i zachody słońca. Można też dokupić dodatkowe czujniki. W Polsce dostępna jest aktualnie pod marką DNT (DNT WeatherScreen PRO - zobacz filmik). Stacja ma większe możliwości niż model 2900, czujnik zewnętrzny jest chyba identyczny, kupisz ją bez problemu, ale kosztuje mniej więcej 2x tyle.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2020, 15:39:41 wysłana przez Parasol »

Offline solid_snake

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Marzec, 2020, 18:31:14 »
Dzięki. Wprawdzie gdybym miał 2x większy budżet to bym nie pytał na forum, ale zawsze to jakiś trop ;)