Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Porównanie Ecowitt WH32EP + Barani MeteoShield - Davis Vantage Pro 2  (Przeczytany 379 razy)

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Mijają dwa miesiące, jak zamontowałem u siebie osłonę radiacyjną Barani MeteoShield. W środku zamontowałem czujnik temperatury WH32EP z sondą SHT35 na której zamontowałem końcówkę z otworami wentylacyjnymi, dzięki, której dużo szybciej reaguję na zmiany temperatury. Jako drugą stację, jakiej użyłem do porównania to Davis Vantage Pro 2 w wersji podstawowej, bez żadnych modyfikacji.
Ogólnie to jestem mile zaskoczony osłoną Davisa, spodziewałem się, że będzie ona sporo zawyżała wskazania w pełnym Słońcu, jednak jest naprawdę okej. Wszystkie wyniki mieszczą się w wartościach błędu pomiarowego, tak więc jest dobrze.
Mimo wszystko to zauważyłem, że Barani MeteoShield lepiej sobie radzi w pełnym Słońcu. Do tego szybko reaguję na zmiany temperatury, dzięki której da się mierzyć temperatury maksymalne i temperatury minimalne bardzo dokładnie. W porównaniu pod lupę wziąłem tylko i wyłącznie dni z niemal zerowym zachmurzeniem. Przeważnie między dwoma osłonami różnica wynosi 0.2-0.3 stopnia, rzadko kiedy wzrasta do 0.4 stopnia, tak jak wspominałem wcześniej, WH32EP + Barani MeteoShield szybciej wychwytuje zmiany, Davis potrzebuje na to nieco więcej czasu. Pewnego dnia byłem mocno zaskoczony, ponieważ osłona Barani z WH32EP pokazała temperaturę wyższą o 0.7 stopnia jak Davis VP2. Poobserwowałem jakiś czas wskazania i Davis dopiero po pewnym czasie "dobił" do tej samej wartości.
W dni pochmurne wskazania są bardzo zbliżone i zazwyczaj różnica pomiaru wynosi mniej lub jest równa 0.2 stopnia.

Reasumując, jestem bardzo zadowolony ze zmiany osłony i Barani MeteoShield jest warta swojej ceny.

Załączam wykresy porównawcze z tych dni.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline Sowa

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Otrzymał podziękowań: 4
Odp: Porównanie Ecowitt WH32EP + Barani MeteoShield - Davis Vantage Pro 2
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwca, 2023, 13:08:24 »
Mijają dwa miesiące, jak zamontowałem u siebie osłonę radiacyjną Barani MeteoShield. W środku zamontowałem czujnik temperatury WH32EP z sondą SHT35 na której zamontowałem końcówkę z otworami wentylacyjnymi,
....
Ogólnie to jestem mile zaskoczony osłoną Davisa, spodziewałem się, że będzie ona sporo zawyżała wskazania w pełnym Słońcu, jednak jest naprawdę okej. Wszystkie wyniki mieszczą się w wartościach błędu pomiarowego, tak więc jest dobrze.
Mimo wszystko to zauważyłem, że Barani MeteoShield lepiej sobie radzi w pełnym Słońcu. Do tego szybko reaguję na zmiany temperatury, dzięki której da się mierzyć temperatury maksymalne i temperatury minimalne bardzo dokładnie. W porównaniu pod lupę wziąłem tylko i wyłącznie dni z niemal zerowym zachmurzeniem.

Osobiście interesuję się porównaniem wyników meteo.
Obejrzałem Twoje wykresy i z grubsza Twoje wnioski są poprawne. Lepiej byłoby jednak zrobić zestawienie statystyczne z danych liczbowych.
Podaj namiary w internecie gdzie są wyniki liczbowe Twoich stacji.