Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Czujnik zewnętrzny  (Przeczytany 150 razy)

Offline Piotr

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: EUROCHRON EFWS S550
Czujnik zewnętrzny
« dnia: 02 Listopad, 2018, 21:41:40 »
Witam jestem nowy na forum i chciał bym się dowiedzieć jaki czujnik zewnętrzny do mojej stacji pogody kupić EUROCHRON EFWS S550
szukam takiego z tym sensorem SHT35 czytałem że ma bardzo niski błąd pomiarowy czy coś możecie polecić?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Czujnik zewnętrzny
« dnia: 02 Listopad, 2018, 21:41:40 »

Offline Piotr

• Cirrus
  • *
Odp: Czujnik zewnętrzny
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad, 2018, 15:18:29 »
Nikt nic nie poradzi?

Offline felix

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Miejscowość: Bytom
  • Typ stacji: HP1001, HP3001
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad, 2018, 21:13:27 »
Sensora SHT35 chyba jeszcze żaden producent nie montuje do swoich stacji. Jak się trafi na czujnik z SHT30 to już jest dobrze.
Jaki sensor jest w czujniku Twojej stacji?
Ja zmówiłem na TME sensory SHT35 i będę próbował podmienić w stacji HP3001.

Offline Piotr

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopad, 2018, 22:02:21 »
Ok a morze jakiś czujnik który dokładnie pokazuje temperaturę i wilgotność na pasmie 433Mhz?

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 98
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopad, 2018, 23:57:59 »
Witam jestem nowy na forum i chciał bym się dowiedzieć jaki czujnik zewnętrzny do mojej stacji pogody kupić EUROCHRON EFWS S550
szukam takiego z tym sensorem SHT35 czytałem że ma bardzo niski błąd pomiarowy czy coś możecie polecić?

Możesz kupić tylko taki czujnik zewnętrzny, jaki jest kompatybilny z tą stacją, inny nie będzie działał. Producent nie sprzedaje kilku wersji czujników z sensorami o różnej dokładności. Tak więc nie ma tu wyboru.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2018, 00:15:36 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline Piotr

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Listopad, 2018, 15:29:46 »
Możesz kupić tylko taki czujnik zewnętrzny, jaki jest kompatybilny z tą stacją, inny nie będzie działał. Producent nie sprzedaje kilku wersji czujników z sensorami o różnej dokładności. Tak więc nie ma tu wyboru.

Zanim kupiłem tą stacje pogody miałem taki termometr zewnętrzny https://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo-domowe/sprzet-rtv/termometry-i-stacje-pogodowe/termometry-cyfrowe/termometr-bezprzewodowy-943135/#tab02
Zdziwiło mnie to że EUROCHRON EFWS S550 połączył się z czujnikiem zewnętrznym tego termometru i pokazywał temperaturę na zewnątrz wydaje mi się że wystarczy żeby cujnik zewnętrzny miał pasmo nadawania 433Mhz i będzie stacja odbierała temperaturę z zewnątrz.

Offline felix

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Miejscowość: Bytom
  • Typ stacji: HP1001, HP3001
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Listopad, 2018, 21:26:54 »
Moja stacja TE831X z Conrada łapie dane z czujnika sąsiada dwa piętra niżej. Nie wiem jaką on ma stację ale na pewno inną.
Stacja DMV-JHB2 z Aldi nie łapie ani czujników z TE831X, ani od sąsiada. Ona nadaje na innych falach chociaż na tej samej częstotliwości.
Jeśli chcesz eksperymentować i masz dużo pieniędzy to polecam czujnik z HP3001 czyli WH31A. Ma on sensor SHT30 (który powinien dać się wymienić na SHT35) i na pewno jest w wersji 433MHz. Na Amazonie kiedyś taki widziałem.
Z dostępnych w Polsce polecam TS34C od stacji TE831X. Mam pięć sztuk tych czujników. Od ośmiu lat temperaturę pokazują w miarę dokładnie. Z wilgotnością trochę gorzej ale tu duży wpływ ma starzenie się czujnika.
Jaki sensor jest w Twojej stacji?