Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy  (Przeczytany 2177 razy)

Offline leydis93

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: EWIS 1
Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« dnia: 03 Lipca, 2019, 11:40:27 »
Witam Was :)
Od grudnia 2018r jestem posiadaczką stacji pogodowej EIWS 1 EC-3123694 i wszystko było dobrze do migracji danych, które nastąpiły w marcu.
Bez problemu mogłam sprawdzać jeszcze w kwietniu historię z dowolnego miesiąca wstecz, a teraz wszystkie gdzieś przepadło :) Mamy lipiec a ja nawet nie mogę sprawdzić podsumowania miesiąca - czerwiec.

Obecnie mam następujące problemy. Świruje mi czujnik temperatury. Tzn. czasem wywali błąd że jest -18*C; często zwiesza się temperatura. np. obecnie pokazuje stacja 14*C gdzie w okolicy na stacjach jest 20-22*C. Dodatkowo traci się jakby z mapy. W dniu dzisiejszym jeszcze całkowicie

Wymieniliśmy baterie i zresetowana. Niby wszystko się poprawiło, ale do czasu. Problem ponownie się pojawił, mój ją zdjął, wyczyścił i znów niby ok, aż do dnia wczorajszego :)
Wchodząc na https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IMYSOWIC11 widać że wszystko poza temperaturą stacja zapisuje jak wiatr, ciśnienie, index UV.

Stacja jest jeszcze przecież nowa :) Dziś chcę ją dodać do konta ponownie. Ponownie wpisać wszystkie dane. Przyznam że jeszcze tego nie robiłam. Przeglądając forum wiele już się naczytałam.
Nie wiem, jak to nie pomoże to czyżby duże prawdopodobieństwo że może być uszkodzony czujnik temperatury ?

Z góry dziękuję za pomoc  ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Lipca, 2019, 11:42:36 wysłana przez leydis93 »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« dnia: 03 Lipca, 2019, 11:40:27 »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipca, 2019, 18:34:36 »
Witam na forum.

Widzę, że dziś sytuacja się poprawiła. Robiłaś coś ze stacją?
Jeśli by to się powtórzyło, a stacja była kupiona w Conradzie to jedynym wyjściem zgłoszenie gwarancyjne.
Na temat WU i migracji danych napisano wiele na tym forum.
Ja aktualnie testuję wysyłanie do innych serwisów pogodowych.

Offline leydis93

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: EWIS 1
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipca, 2019, 10:21:00 »
Witam :)
Ze stacją nic nie robiłam od momentu napisania postu.
Czytałam już i czekam niecierpliwie na unormowanie sytuacji.
Obserwują ją codziennie jak ma się przesyłanie danych. Jeśli będzie się powtarzać to faktycznie zgłoszę to na gwarancje. Przeglądając historię wcześniejszych dni faktycznie od dnia wczorajszego przesyła dane póki co prawidłowo.
A jeśli można spytać to jak są inne serwisy pogodowe do przesyłania danych? W tych sprawach to jestem jeszcze laik-iem  :)

Offline Baranek

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Typ stacji: WS-1001 V2.2.9
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipca, 2019, 10:51:24 »

Świruje mi czujnik temperatury. Tzn. czasem wywali błąd że jest -18*C; często zwiesza się temperatura. np. obecnie pokazuje stacja 14*C gdzie w okolicy na stacjach jest 20-22*C. Dodatkowo traci się jakby z mapy. W dniu dzisiejszym jeszcze całkowicie

U mnie także pokazywał głupiznę czujnik temperatury
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1751.960
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IWIELKOP81/graph/2019-06-22/2019-06-22/daily

Trenowałem wiele ustawień i skończyło się na wymianie kompletnego czujnika na nowy.
Zauważyłem, że z mapki znika stacja jeśli odstępstwa od sąsiednich stacji w pomiarach są większe niż 10%.
Po prostu stwierdzają, że "coś nie tak" i won z mapki. Jeśli zacznie pokazywać poprawnie wraca.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipca, 2019, 12:59:12 »
A jeśli można spytać to jak są inne serwisy pogodowe do przesyłania danych? W tych sprawach to jestem jeszcze laik-iem  :)
Na temat innych serwisów pogodowych jest wątek:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2092.msg15460#msg15460
Niestety niektóre stacje są na sztywno przypisane do WU, a tylko nieliczne potrafią wysyłać do innych lub też do kilku naraz.

Offline leydis93

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: EWIS 1
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipca, 2019, 09:54:11 »
U mnie skończyło się na tym, że jednak zamówiliśmy nowy czujnik.
W dniu wczorajszym stacja została zamontowana ponownie i w końcu chodzi normalnie :)

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipca, 2019, 09:59:59 »
Czy Twoja stacja ma możliwość ustawienia ciśnienia względnego?

Offline leydis93

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: EWIS 1
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lipca, 2019, 17:00:37 »
Musiałabym poczytać w instrukcji czy jest coś takiego. Zrobię to w wolnej chwili jak tylko wrócę do domu. Pozdrawiam
A coś z tym ciśnieniem nie tak?

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lipca, 2019, 17:15:45 »
Po prostu większość podaje ciśnienie względne, dzięki czemu łatwo można porównać różne stacje.
Więcej możesz poczytać tu:
https://stacje-pogody.pl/artykul_cisnienie_atmosferyczne_bezwzgledne_i_wzgledne_zredukowane_do_poziomu_morza_o_co_chodzi_z_tymi_cisnieniami,83.html

Offline leydis93

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: EWIS 1
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipca, 2019, 10:59:12 »
Mam taką możliwość ustawienia ciśnienia tylko na nowo bym musiała zarejestrować stację :) Rejestrował ją mój partner i fakt, może przy wprowadzaniu danych źle zrozumiał pewien punkt dot. wysokości.

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Stacja Eurochron EIWS 1 - problemy
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipca, 2019, 11:12:29 »
Mam taką możliwość ustawienia ciśnienia tylko na nowo bym musiała zarejestrować stację :) Rejestrował ją mój partner i fakt, może przy wprowadzaniu danych źle zrozumiał pewien punkt dot. wysokości.

Moim zdaniem powinno to tak zadziałać: ustawiasz ciśnienie i jeśli to konieczne wprowadzasz stare dane (ID i hasło). Nie znam tej stacji, więc jeśli jestem w błędzie niech mnie ktoś poprawi.