Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Dwie stacje pogodowe vs jeden czujnik zewnętrzny  (Przeczytany 1354 razy)

Offline srdz

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
Dwie stacje pogodowe vs jeden czujnik zewnętrzny
« dnia: 21 Stycznia, 2020, 11:10:18 »
Witam.
Jestem zainteresowany kupnem dwóch stacji pogodowych.
Dotychczas nastawiony byłem na zakup stacji z firmy Meteo, ale na szczęście trafiłem na te forum, bo mam nadzieję, że uda mi się dowiedzieć nieco więcej na temat stacji pogodowych i liczę na to, że doradzicie mi jaką stację kupić przy moich wymaganiach :)

Przede wszystkim chciałbym, aby dwie stacje korzystały z tych samych czujników - czy to w ogóle możliwe, aby jeden czujnik zewnętrzny komunikował się z dwoma stacjami ? Jeśli nie, to oczywiście zakupię dwie stacje z osobnymi czujkami.

Drugie kryterium to rzutnik na sufit. Stacja pogodowa, która będzie w sypialni musi posiadać rzutnik na sufit. Godzina i temperatura wystarczy. Chciałbym, żeby urządzenie było solidne, jestem w stanie na nie przeznaczyć 250-300 zł, ale mogę się ugiąć na więcej :) Temperatura, wilgotność, ciśnienie, data, godzina, alarm (najlepiej 2), fazy księżyca, prognoza pogody, wi-fi. Im więcej tym lepiej :)
Dobrze by było, żeby jakość wyświetlacza (kolorowego) była przyjazna - wiem, że w wielu stacjach pod kątem słabo widać.
Interesuje mnie podłączenie stacji do prądu.

Druga stacja, która będzie w salonie, może być "słabsza", w sensie ekran wciąż chciałbym mieć kolorowy i dobry, ale wystarczy wilgotność, temperatura, ciśnienie, godzina, data, wi-fi. Podłączenie również do prądu.

Dodam, że interesowałem się tą stacją:
https://stacje-pogody.pl/artykul_meteo_sp79_stacja_pogodowa_z_kolorowym_ekranem_i_projektorem,98.html

Jakie macie propozycje ? Za czym powinienem się rozejrzeć ?
Dziękuję z góry i jeśli brakuje informacji to proszę o info, postaram się uzupełnić.
Pozdrawiam, Michał.
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia, 2020, 11:16:06 wysłana przez srdz »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Dwie stacje pogodowe vs jeden czujnik zewnętrzny
« dnia: 21 Stycznia, 2020, 11:10:18 »

Offline felix

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 580
  • Otrzymał podziękowań: 27
  • Płeć: Mężczyzna
    • Awekas
  • Typ stacji: HP1001, HP3001, GW1000, HP2551
Odp: Dwie stacje pogodowe vs jeden czujnik zewnętrzny
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Stycznia, 2020, 19:47:52 »
Dla czujnika zewnętrznego nie jest ważne ile stacji będzie go odbierać. To podobnie jak z nadajnikami radiowymi i telewizyjnymi. One nadają, a kto ma chęć odbiera.
Przy stacjach pogodowych niestety jest większa różnorodność transmisji niż przy RTV. Dlatego dwa tak samo wyglądające czujniki mogą nie być kompatybilne z innymi stacjami.
Niestety może się zdarzyć, że odbierzesz sygnał z czujnika Twojego sąsiada.
Stację z projektorem która mogłaby pokazywać to co chciałbyś zobaczyć raczej trudno będzie Ci znaleźć.
Aktualnie posiadam radiobudzik z projektorem który zegar ustawia po RDS i niestety zdarzają mu się rozbieżności. Zacząłem się zastanawiać właśnie nad czymś takim jak Meteo SP79 z DCF.
I tu ja miałbym pytania:
-czy projektor działa cały czas?
-czy można obrócić rzucony obraz o 180° ?