Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Wiatromierz przestał mierzyć prędkość i kierunek wiatru  (Przeczytany 603 razy)

Offline Lukdirt

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: DNT WeatherScreen PRO, Eurochron EFWS 2900 oraz Meteo SP-10
Wiatromierz przestał mierzyć prędkość i kierunek wiatru
« dnia: 15 Stycznia, 2021, 16:59:57 »
Witam,
mam pewien problem z moją stacją którą mam na działce. Problem polega na tym, że już drugi dzień nie są odnotowywane ani prędkość, ani kierunek wiatru - natomiast pozostałe składowe (temperatura, wilgotność) są normalnie mierzone.
Wiecie może, jaka może być tego przyczyna? Obstawiam zalegający śnieg oraz jego zamarznięcie na łopatkach wiatromierza (przez co został on zablokowany). Przez głowę przeszła mi też taka myśl, że czujnik wraz z antenowym uchwytem po prostu spadł na ziemię. Ale jak na razie nie mam jak tego sprawdzić, mniej więcej za kilka dni będę miał czas żeby skontrolować tę moją stację.

Oto wykres z dnia 14.01. Jak widać, o godzinie 2:14 w nocy czujnik przestał mierzyć prędkości i kierunek wiatru. I tak jest do teraz.

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ILSKIEKN2/graph/2021-01-14/2021-01-14/daily

Aha, model stacji to Eurochron EFWS 2900.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia, 2021, 17:06:50 wysłana przez Lukdirt »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Wiatromierz przestał mierzyć prędkość i kierunek wiatru
« dnia: 15 Stycznia, 2021, 16:59:57 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Wiatromierz przestał mierzyć prędkość i kierunek wiatru
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Stycznia, 2021, 17:26:41 »
... obstawiam na zamrożenie/oblodzenie ruchomych elementów panelu zewnętrznego ;)

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Wiatromierz przestał mierzyć prędkość i kierunek wiatru
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Stycznia, 2021, 10:34:15 »
99% zamrożone ruchome elementy.
W mojej stacji zdarza się to co roku 2-3 raz. Raz wskazania "znieruchomiały" coś na 2 doby.
Nawet padający śnieg potrafi "uszczelnić" szczeliny elementów a przy słabym wietrze już nie ruszą i tylko się jeszcze utwardzą.