Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zmiana dostępu konsoli PWS do WU dla new ID  (Przeczytany 412 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Zmiana dostępu konsoli PWS do WU dla new ID
« dnia: 22 Listopada, 2022, 15:27:46 »
W tym miejscu postanowiłem umieścić informację o zmianie zasad dostępu do serwera WU dla nowo generowanych ID stacji (PWS). To miejsce wydaje się właściwe dla tego typu info.

Problem z włączeniem stacji pogody  starej czy nowej typu HP1001 i WH2600 - do staregi czy nowego ID podczas ich relokacji:   

opisałem tutaj_klik

Ale problem dotyczy wszystkich typów stacji które wymagają założenia ID w WU a następnie wpisania w konsoli tego ID i hasła (po staremu) lub tego ID i klucza ktòry generuje się podczas generowania ID dla danej lokalizacji (po nowemu).

 Instrukcje stacji np HP1001, WS1001, IP1400 czy WH2600 te papierowe czy online w sieci - każą używać hasła dostępu PWS do WU takiego jak dostęp usera do konta WU - a to jest błąd. Hasło i klucz do ID to różne wartości - uwaga: jest to klucz a nie hasło dla nowo generowanych ID stacji PWS.

 Zmiana lokalizacji stacji wymaga wygenerowania nowego ID - z nowymi współrzędnymi geograficznymi. Nie jest wymagany nowy ID gdy w danej lokalizacji, z już utworzonym wcześniej ID instalujemy inny typ stacji.

Pewnie nie byłoby problemu gdyby operator IBM skierował do społeczności userów stacji  czytelny komunikat. Nie zrobił tego. Ja to odkryłem przypadkiem ukryte głęboko w wielopoziomowym panelu supportowym IBM.

Szukając rozwiązania problemu na tym forum zauważyłem, że co jakiś czas userzy zderzali się z tym problemem ale żaden z nich nie podawał sposobu rozwiązania. Stąd ten wątek.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada, 2022, 16:04:31 wysłana przez Rychu_Świbno »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Zmiana dostępu konsoli PWS do WU dla new ID
« dnia: 22 Listopada, 2022, 15:27:46 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Zmiana dostępu konsoli PWS do WU dla new ID
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopada, 2022, 22:51:31 »
Dotatkowe informacje nt klucza vs hasła vs API jakie pojawiły się w panelu pomocy technicznej IBM dnia 7.listopada 2022_załączam poniżej.


Cytat: IBM w panelu pomocy dot. PWS napisał - 7. listopada 2022r.
Informacje o połączeniu PWS

Stan :  Aktualny
Jeśli masz problemy ze stacją, która się nie łączy, upewnij się, że używasz klucza przesyłania znajdującego się na stronie Moje urządzenia w Weather Underground (Mój profil> Moje urządzenia.

Poszukaj identyfikatora stacji, klucz przesyłania znajduje się po jego prawej stronie).

Wszędzie tam, gdzie widzisz „hasło” w ustawieniach stacji, użyj klucza wysyłania.

To powinno przywrócić stację do trybu online.

Uwaga: to nie to samo, co klucz API, który ma zupełnie inny cel.

Upewnij się, że używasz „klucza przesyłania” ze strony Moje urządzenia i wprowadzasz go tam, gdzie oprogramowanie do przesyłania wymaga „hasła”. Dziękujemy za bycie częścią społeczności Weather Underground!
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada, 2022, 22:56:39 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Zmiana dostępu konsoli PWS do WU dla new ID
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpnia, 2023, 22:01:10 »
Od dzisiaj tj. od 2. sierpnia 2023 wszyscy zobligowani są do zresetowania i zmiany hasła do swojego konta WU. Bez resetu usługi nie są dostępne w pełnym zakresie.

IBM wysłał do userów stosowną mailową info w tym temacie z linkiem do resetu hasła.