Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Czy ta stacja jest dobra?  (Przeczytany 6543 razy)

Offline Kwakon

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Czy ta stacja jest dobra?
« dnia: 17 Grudnia, 2008, 19:04:45 »
Witam
Chce kupic taka oto stacje pogody. http://www.allegro.pl/item506242837_stacja_pogody_moon_barometr_podswietlenie.html

Nie potrzebuje podlaczen do PC ani pomiaru wiatru czy opadow. Wystarczy mi barometr termometr i higrometr. Czy ta stacja jest dobra jakosciowo? Wystarczajaca jak dla laika mieszkajacego w budynku? Druga sprawa to to to, ze ta stacja ma do zewnetrznego czujnika dodatkowy czujnik na kabelku zeby baterie nie siadaly na mrozie. Sam czujnik ma w sobie higrometr i termometr a czy ten na kabelku ma rowniez czujnik higrometr czy tylko termometr? Z gory dzieki za pomoc. Pozdro

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Czy ta stacja jest dobra?
« dnia: 17 Grudnia, 2008, 19:04:45 »

Offline Tomeq631

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Czy ta stacja jest dobra?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudnia, 2008, 20:00:57 »
Ja bym na twoim miejscu odpuscił sobie ten produkt za te pieniądze niekupisz dobrego urządzenia no moze sam termometr a nie barometr higrometr itd.  Sam kiedys kupiłem tego typu badziew i żałuje do dzisiaj ale zmieniłem go na Oregona i tamten sie umywa ;)   Ja od siebie polecam produkty Oregona są drogie ale wmiare dokładne ma pomiary, ale poczekajmy na opinie kolegów z forum... ;) Pozdrawiam

Offline Kwakon

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Czy ta stacja jest dobra?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudnia, 2008, 21:41:37 »
Widzialem te stacje u  kolegi. Testowalismy ja z higrometrami i termometrami analogowymi drogimi i barometrem. Odchylka od tych analogowych urzadzen w tej stacji to zaledwie 0,3 stopnia w czujnikach temperatury 1% w wilgotnosci powietrza i 1 hPa w cisnieniu. Dotyczy to zarowno zewnetrznych jak i wewnetrznych czujnikow. Wiec mysle ze stacja nie jest taka zla wcale.