Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Kłopot z wiatromierzem- stacja ws 2300  (Przeczytany 3785 razy)

Offline gustfront

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
Kłopot z wiatromierzem- stacja ws 2300
« dnia: 14 Listopad, 2010, 20:03:53 »
Cześć

Od pewnego czasu wiatromierz (stacja ws 2300) nie wskazuje prędkości wiatru. Kierunek wiatru jest wskazywany prawidłowo. Co może być przyczyną takiego stanu?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Kłopot z wiatromierzem- stacja ws 2300
« dnia: 14 Listopad, 2010, 20:03:53 »

Offline Mikey

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 7
Odp: Kłopot z wiatromierzem- stacja ws 2300
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad, 2010, 22:36:03 »
Najpierw sprawdź czy wiatraczek się w ogóle kręci, jak wiemy w tej stacji znajduje się on w pewnej obudowie w której się obraca, być może między nią i wiatraczek coś wpadło i go blokuje. Jeśli to wykluczysz wymień baterie, nieraz taka prosta czynność pomaga, choć jeśli wskazania kierunku wiatru się pojawiają to wątpię aby to były baterie, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Jeśli i to zawiedzie to ostrożnie rozbierz wiatromierz i zobacz czy w środku nie ma wody/wilgoci i zobacz czy coś się nie poluzowało/urwało. Jeśli wszystko "na oko" jest w porządku to spróbuj jeszcze przedmuchać części w środku i przesmaruj ruchome części. Więcej pomysłów jak na razie nie przychodzi mi do głowy, może ktoś inny z forum na coś wpadnie i pomoże. ;)

Offline gustfront

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad, 2010, 17:57:58 »
Wszystko co poleciłeś, sprawdziłem, niestety dalej nie działa. A czujnik termo-higro, może tam jest coś uszkodzone? Jest taka możliwość?

Offline Mikey

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 7
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad, 2010, 18:11:01 »
Hmm... wątpię aby czujnik termo-hygro był uszkodzony, jeśli tak to chyba byś nie otrzymywał żadnych danych. Ja bym szukał przyczyny w samym wiatromierzu.

Offline gustfront

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad, 2010, 22:55:21 »
To pozostaje mi zakup nowego wiatromierza. Znalazłem taki http://sklep.likor.pl/pl/zewnetrzny-nadajnik-tx-20.html
Mam nadzieje, że czujnik termo-higro jest dobry.
Kiedyś nie działał mi deszczomierz, okazało się, że winę miał właśnie ten czujnik.
Wiatromierz z kolei wskazuje kierunek wiatru, nie wskazuje prędkości.
Czyli zakup nowego wiatromierza jest nieunikniony, a może macie jeszcze jakieś wskazówki? :)

Offline rad-t

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 1
    • Stacja Pogodowa Kampinos
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad, 2010, 08:16:26 »
kiedyś już opisywałem - u mnie padło całkiem wskazanie wiatromierza - ale stało się to po uderzeniu pioruna w słup oddalony około 60-80 metrów od domu. Też raczej czeka mnie wymiana czujnika i tak samo mam nadzieję, że nie padło coś w samym głównym module. Czy ten czujnik z linka jest kompletny jak na zdjęciu ? czyli kierunek i prędkość ? bo w opisie jest informacja tylko o prędkości :(
edit - znalazłem już w necie - oczywiście to komplet, kierunek i prędkość, więc zamówienie posżło.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2010, 16:38:11 wysłana przez rad-t »

Offline kotesk

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 3
    • Trzebiez pogoda ws2300
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień, 2010, 12:05:45 »
U mnie skorodował  i rozpadł sie pierscien ferrytowy na wiatraczku , to było powodem braku odczytów . kupiłem nowy kubełkowy  ( nie wietraczkowy ) za chyba 30 GBP .

Pozdrawiam