Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Dokładna stacja na baterie...  (Przeczytany 4053 razy)

Offline punxhc

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
Dokładna stacja na baterie...
« dnia: 05 Grudzień, 2010, 13:42:09 »
Witam,

Chcę kupić stację pogody na prezent dla rodziców, trochę już poczytałem ale trudno jest znaleźć coś co spełniałoby moje wymagania:
- stacja i czujnik muszą być zasilane BATERYJNIE. Oczywiście jeśli dodatkowo stacja będzie miała możliwość zasilania z sieci to jest na plus.
- wygląd najlepiej minimalistyczny, idelanie czarny, bez "barerów" i kolorków
- możliwie dokładny pomiar temperatury (to znaczy aby nie było błędów typu 2st. C)
- z opcji typowych oczekiwałbym datę/godzinę, możliwość podświetlenia ekranu, sterowanie radiowe DCF, temp., ciśnienia, wilgotności (także min/max), trend zmian pogody (prognoza). Czyli chyba typowe opcje. I jeszcze częstotliwość 868, chociaz niekoniecznie bo stacja będzie jakieś 3 metry od czujnika.

Przy okazji, ile czasu może wytrzymać stacja (i czujnik zewnętrzny) na takim zasilaniu bateryjnym?
Cena nie może przekroczyć 250zł, bo ma to być tylko "dodatek" do głównego prezentu. Zatem w sumie im taniej, tym lepiej (ale "śmieci" z marketu za 30zł mnie nie interesują).

Z góry dzięki za sugestie!

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Dokładna stacja na baterie...
« dnia: 05 Grudzień, 2010, 13:42:09 »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 114
    • Smartfonki.pl
Odp: Dokładna stacja na baterie...
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień, 2010, 18:41:54 »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline punxhc

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień, 2010, 20:15:21 »
Dzięki za sugestie. Obydwa modele mają zasilanie bateryjne? Na ile czasu wystarcza jeden komplet baterii?

I drugie pytanie: może coś tańszego się znajdzie? :)

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 114
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień, 2010, 22:49:32 »
Dzięki za sugestie. Obydwa modele mają zasilanie bateryjne? Na ile czasu wystarcza jeden komplet baterii?

Tak, są zasilane bateriami i korzystają z technologii IT+ - czyli między innymi wydłużony czas działania na bateriach.

I drugie pytanie: może coś tańszego się znajdzie? :)

Podałem stacje, które moim zdaniem warto kupić do 250zł. Najlepiej skorzystaj z wyszukiwarki stacji meteorologicznych, przejrzyj też forum - podobne wątki już były.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień, 2010, 22:51:26 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline punxhc

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień, 2010, 23:08:35 »
Niestety, wyszukiwarka nie pozwala na wybór zakresu cenowego... A wątki o podobnej tematyce są już dość stare, a zatem mogą być nieaktualne. Z pewnością są tutaj experci w temacie którzy potrafią doradzić ;)
Czy ktoś ma propozycje na stację powiedzmy w granicach 100-150zł? Spodobała mi się nawet Lacrosse WS9039, ale obecnie jest po 170-200. Szkoda, bo jeszcze niedawno była po 130zł... Może jeszcze ktoś doradzi? :)
Dzięki z góry!