Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Pomiar temperatury zewnętrznej z możliwością zapisu na komputerze  (Przeczytany 5481 razy)

Offline itias

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Witam,

chciałbym prosić o pomoc w wyborze urządzenia, które posłużyłoby jako pomoc przy kontroli ustawień pieca CO i regulatora pogodowego. W związku z tym funkcje wiatromierza i pomiaru opadu są mi w zasadzie zbędne, natomiast kluczowa jest możliwość zbierania odczytów temperatury zewnętrznej i wewnętrznej do analizy na komputerze. Po przeglądnięciu różnych wątków wygląda na to, iż transmisja danych stacja pogodowa<->pc jest domeną raczej tych bardziej zaawansowanych (i droższych) urządzeń. Czy jest coś prostszego, co mogłoby spełnić moje wymagania?

Pozdrawiam

Grzesiek

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Pomiar temperatury zewnętrznej z możliwością zapisu na komputerze
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudnia, 2010, 12:13:58 »
Witam,

chciałbym prosić o pomoc w wyborze urządzenia, które posłużyłoby jako pomoc przy kontroli ustawień pieca CO i regulatora pogodowego. W związku z tym funkcje wiatromierza i pomiaru opadu są mi w zasadzie zbędne, natomiast kluczowa jest możliwość zbierania odczytów temperatury zewnętrznej i wewnętrznej do analizy na komputerze. Po przeglądnięciu różnych wątków wygląda na to, iż transmisja danych stacja pogodowa<->pc jest domeną raczej tych bardziej zaawansowanych (i droższych) urządzeń. Czy jest coś prostszego, co mogłoby spełnić moje wymagania?

Pozdrawiam

Grzesiek

Mnie się wydaje, że w Twoim przypadku powinieneś zainteresować się raczej techniką grzewczą. Po wpisaniu w Google frazy: "Pomiar temperatury i przesyłanie danych do komputera", wyskoczyło mi szereg linków do firm oferujących urządzenia w tym temacie. Wiem, że istnieją różne czujniki, które sterują pracą pieca CO w zależności od temperatury zewnętrznej. Czy takie rozwiązanie by Cię nie zadowalało?
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia, 2010, 12:22:28 wysłana przez Serenator »

Offline jezjacek

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol H13726
Odp: Pomiar temperatury zewnętrznej z możliwością zapisu na komputerze
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia, 2010, 12:20:36 »
Ewentualnie samemu coś zmajstrować. Na elektrodzie widziałem kilka projektów, które mogłyby pasować.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2592
  • Otrzymał podziękowań: 126
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Pomiar temperatury zewnętrznej z możliwością zapisu na komputerze
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudnia, 2010, 12:20:57 »
Zainteresuj się stacją pogody/termometrem WS 8610 np. TechnoLine WS 8610  
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline itias

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Pomiar temperatury zewnętrznej z możliwością zapisu na komputerze
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudnia, 2010, 15:26:13 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Serenator, mam już sterownik i chciałbym nieco lepiej zrozumieć pokrętny algorytm, który nim rządzi:) Chodzi o to że jest to pogodówka, na którą zarówno wpływa zewnętrzny pomiar, jak i temperatura wewnątrz. Niestety moduły do mojego pieca, które umożliwiłyby monitoring parametrów poprzez odczyt na pececie kosztują chyba wszystkie pieniądze świata a na pewno więcej niż np ten TechnoLine WS 8610:)

Przeglądnę elektrodę a jeśli ktoś jeszcze ma jakieś typy gotowców, będę zobowiązany.

Pozdrawiam

Grzesiek

Offline szopler

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Radioaktywny
    • Brak...
  • Typ stacji: WS 2800 w rozsypce
Odp: Pomiar temperatury zewnętrznej z możliwością zapisu na komputerze
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Stycznia, 2011, 19:20:02 »
Najprostsze i najtańsze rozwiązanie - dwa czujniki DS1820 (DS18B20) + polutowana na pająka przejściówka 1Wire <-> RS232 + darmowe oprogramowanie np. Lampomittari lub podobne.
Koszt ~20 złotych w porywach.