Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Sprzedam stację meteo OREGON WMR200  (Przeczytany 9038 razy)

Offline galaxyuranus

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: HP 2550 WiFi
Sprzedam stację meteo OREGON WMR200
« dnia: 24 Stycznia, 2011, 13:00:36 »
Oregon WMR 200 to multi funkcjonalna, profesjonalna stacja pogodowa przeznaczona dla zaawansowanego odbiorcy. Duży ekran dotykowy zajmujący praktycznie całą powierzchnię przednią jednostki głównej sprzężony jest z czujnikami (dostępnymi w komplecie ze stacją) – wiatromierzem, deszczomierzem oraz czujnikiem temperatury i wilgotności. Stacja pogodowa może zostać podłączona do komputera poprzez łącze USB, a na stronie producenta można znaleźć właściwe oprogramowanie pozwalające na szeroką analizę uzyskiwanych w trakcie pomiaru danych.
Zarządzanie funkcjami stacji oraz jej ustawieniami dokonywane jest za pomocą interfejsu dotykowego. Takie rozwiązanie jest wygodne dla użytkownika i nie sprawia problemów w obsłudze.
Zegar sterowany radiowo z alarmem i funkcją drzemki Pomiar temperatury na zewnątrz i wewnątrz - do 9 czujników (wraz z opcją pomiaru temperatury odczuwanej przez człowieka Heat Index i kalkulacja temperatury punktu rosy) Pomiar wilgotności na zewnątrz wewnątrz Pomiar ciśnienia (hPa i mmHg z funkcją kalibracji - wysokość nad poziomem morza) i analiza trendu Prognoza pogody na obszarze o promieniu 32 to 48 km (7 ikon pogodowych) Alarmy pogody (Burzy i Mrozu) Alarmy na życzenie (temperaturowe (max/min), wilgotności (max/min), puntu rosy (max/min), indeksu cieplnego(max), ciśnienia (max, najwyższych opadów, najwyższego UV, minimalnego czynnika chłodzenia wiatru, maksymalnej szybkości w porywie wiatru, (dźwięk w/w alarmów inny od alarmu czasu) Pomiar opadów (aktualne oraz całkowita wielkości opadów, ostatnie 24 godziny, w formie wykresów) Pomiar prędkości i kierunku wiatru (w km/h, m/s, węzłach oraz w stopniach w skali Beauforta - róża wiatrów, porywy wiatru Prezentacja faz księżyca
Jednostka główna wyposażona jest w funkcje Data Logger, która umożliwia zapamiętanie pomiarów w okresie do 14 miesięcy (w zależności od częstotliwości dokonywanych pomiarów). Stacja może wyświetlać maksymalną i minimalną wartość pomiarów temperatury, wilgotności, punktu rosy, indeksu ciepła wraz z godziną i datą ich rejestracji (Timestamp). wyświetlać minimalną wartość czynnika chłodzenia wiatru (Timestamp) oraz maksymalną prędkość wiatru (w porywach) (Timestamp)
Stacja przeznaczona jest dla profesjonalnego użytkownika. Dokładnie sporządzona instrukcja obsługi nie nastręcza trudności z obsługą sprzętu i uzyskiwaniem potrzebnych danych.
Stacja – ze względu na mocno rozbudowane funkcjonalności ma spore rozmiary. jednostka główna może zostać ustawiona w wybranym miejscu lub powieszona na ścianie. istnieje opcja stałego podświetlenia wyświetlacza. Stacja z czujnikami komunikuje się bezprzewodowo.
Specyfikacja
Producent Oregon Scientific
Typ Stacja pogodowa
Model WMR 200
Prognoza pogody
Typ zegara Radiowy
Format prezentacji czasu 12/24 godz + dzień tygodnia
Alarm Tak - 2 minutowy i narastająca 8 minutowa drzemka
Zakres pomiaru temperatury Wewnątrz -5 do +50 ºC; zewnątrz -20 do +70ºC
Czułość czujnika temperatury 0,1ºC
Pamięć temperatury Minimum i maksimum, ustawianie alarmów
Pomiar wilgotności 25-95%
Czułość pomiaru wilgotności 1%
Wiatromierz Pomiar prędkości wiatru (km/h, m/s, węzłach oraz w stopniach w skali Beauforta), kierunku (prezentacja ikonowa)
Deszczomierz Pomiar wysokości opadów (aktualne oraz całkowita wielkości opadów, ostatnie 24 godziny, w formie wykresów )
Ciśnieniomierz Pomiar ciśnienia (z funkcją kalibracji - wysokość nad poziomem morza) i prezentacja wyników (aktualne oraz ostatnie 24 h, wykresy)
Promieniowanie UV Ostatnie 10 h, wykresy (czujnik UV opcjonalny)
Prognozowanie pogody 7 ikon graficznych
Analiza trendu Temperatury i wilgotności z prezentacją graficzną
Heat Index Temperatura odczuwana przez człowieka - Alarm informujący o możliwości przegrzania
Alarmy pogodowe Możliwość ustawiania własnoręcznie tworzonych alarmów związanych z określonymi parametrami
Połączenie z komputerem Tak - USB
Ilość kanałów czujnika 10
Zasięg czujnika 30 metrów w zabudowie, 100 m w otwartej przestrzeni
Wymiary jednostki głównej 14,9 cm x 19,8 cm x 4,7 cm
Waga 510 g
Wysokość masztu do pomiaru wiatru 1,70 metra
Ekran LCD Dotykowy
W zestawie
Głowna jednostka z Data Loggerem ( pamięć danych do 14 miesięcy, zależnie od częstości pomiarów: 1,2,5,10,15 min), zasilanie z sieci lub baterie, Wiatromierz WGR800 (zasilanie: baterie + słoneczne) 433 MHz, Thermo-hygrometer THGN801 (zasilanie: baterie + słoneczne) 433 MHz, Deszczomierz PCR800 (zasilanie: baterie) 433 MHz, z funkcją samo opróżnienia, Elementy konstrukcyjne do czujek, 12V AC adapter do prądu do jednostki głównej, baterie w komplecie.CENA 1390zł

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Sprzedam stację meteo OREGON WMR200
« dnia: 24 Stycznia, 2011, 13:00:36 »

Offline kodi

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Sprzedam stację meteo OREGON WMR200
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipca, 2011, 06:54:18 »
Stacja pogody jest jeszcze na sprzedaż ?