Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: O co chodzi cd.  (Przeczytany 5400 razy)

Offline dziadziol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 0
O co chodzi cd.
« dnia: 22 Lutego, 2011, 14:35:42 »
Witam ponownie.
Mam następny problem z HAMA EWS 400 , a mianowicie chodzi o to , że od kilku dni stacja jakby traciła połączenie z czujnikiem który jest na dworze .Rano na miejscu wskazań temperatury zewnętrznej mam kreski (-- -- ).Poprzednio wystarczyło nacisnąć przycisk szukania nadajnika i po chwili stacja się łączyła i jakiś czas był spokój.Natomiast ostatnio aby uzyskać połączenie muszę przenosić stację do okna , ale i to za mało bo muszę też te okno otworzyć.Więc o co chodzi ?.
Baterie w nadajniku są nowe , czyżby wina baterii w stacji .
Proszę o rady bądź wskazówki co zrobić , bo ciągle chodzić do okna i je otwierać , to mnie nie bawi.
Pozdrawiam   :-\
Nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej...

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

O co chodzi cd.
« dnia: 22 Lutego, 2011, 14:35:42 »

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: O co chodzi cd.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego, 2011, 15:10:21 »
wymień baterie też w stacji... ew może coś w pobliżu zakłócać bo to na 433Mhz chodzi

Offline dziadziol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: O co chodzi cd.
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego, 2011, 16:44:45 »
Może to głupio zabrzmi , ale już zaczynam podejrzewać  okna które pod koniec ubiegłego roku wymieniłem (okna są trzyszybowe i jeszcze z jakimiś filtrami) i być może tylko w miarę nowe baterie dają radę .   ???
Nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej...

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: O co chodzi cd.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego, 2011, 08:29:07 »
Może to głupio zabrzmi , ale już zaczynam podejrzewać  okna które pod koniec ubiegłego roku wymieniłem (okna są trzyszybowe i jeszcze z jakimiś filtrami) i być może tylko w miarę nowe baterie dają radę .   ???

Bardzo szczelne okna, grube mury, bliskość pracujących urządzeń elektrycznych, komputerowych mogą zakłócać przesył i w konsekwencji odbiór sygnału przez stację. Proponuję znaleźć inną lokalizację, gdzie zakłóceń nie będzie.
I na koniec mała uwaga. Jeśli kiedyś już założyłeś wątek dot. Twojej stacji a teraz masz nową sprawę, nie zakładaj znowu nowego tematu. Należało odszukać poprzedni i go kontynuować, ponieważ dotyczy tej samej stacji. Poza tym tytuł wątku też pozostawia dużo do życzenia. Proszę zapoznać się z regulaminem forum oraz postem:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php/topic,346.msg2026.html#msg2026
 :)
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego, 2011, 08:32:30 wysłana przez Serenator »

Offline dziadziol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: O co chodzi cd.
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lutego, 2011, 10:10:11 »
Bardzo szczelne okna, grube mury, bliskość pracujących urządzeń elektrycznych, komputerowych mogą zakłócać przesył i w konsekwencji odbiór sygnału przez stację. Proponuję znaleźć inną lokalizację, gdzie zakłóceń nie będzie.
I na koniec mała uwaga. Jeśli kiedyś już założyłeś wątek dot. Twojej stacji a teraz masz nową sprawę, nie zakładaj znowu nowego tematu. Należało odszukać poprzedni i go kontynuować, ponieważ dotyczy tej samej stacji. Poza tym tytuł wątku też pozostawia dużo do życzenia. Proszę zapoznać się z regulaminem forum oraz postem:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php/topic,346.msg2026.html#msg2026
 :)

Witam
Oczywiście wszelkie uwagi są słuszne -sorry.
Wracając do tematu , dziś już od rana kupiłem nowe baterie (nadajnik + odbiornik) i... , stacja ożyła.Wydaje mi się ,że wszystko jest i będzie dobrze .Nie wiem czy i tym razem moje pytanie moje pytanie nie zabrzmi infantylnie ale ,co oznacza kwadracik w górnej środkowej części wyświetlacza w stacji bazowej i gdzie jest wskaźnik stanu baterii ,może i tym razem któryś z kolegów mnie oświeci.
Niemniej jednak za dotychczasowe rady i wyjaśnienia bardzo dziękuje.
Pozdrawiam
 :-[
Nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej...

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: O co chodzi cd.
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lutego, 2011, 11:31:10 »
co oznacza kwadracik w górnej środkowej części wyświetlacza w stacji bazowej i gdzie jest wskaźnik stanu baterii ,może i tym razem któryś z kolegów mnie oświeci.
Niemniej jednak za dotychczasowe rady i wyjaśnienia bardzo dziękuje.
Pozdrawiam
 :-[

Chodzi pewnie o to [ ← ] - to trend zmian ciśnienia.

Trend zmian ciśnienia (pogody) - Wskaźnik przeważnie w postaci strzałki, pokazujący tendencje zmian pogody. Jeżeli ciśnienie spada pokazuje się strzałka skierowana w dół wskazująca na pogorszenie pogody, gdy ciśnienie rośnie pokazuje się strzałka w górę wskazująca na poprawę pogody. 

Może byś nam coś więcej o tej stacji napisał, może jakąś recenzję lub opinię: http://stacje-pogody.pl/219_dodaj_opinie_stacja_pogody_hama_ews_400.html
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego, 2011, 12:38:10 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: O co chodzi cd.
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lutego, 2011, 12:40:49 »
[...] i gdzie jest wskaźnik stanu baterii ,może i tym razem któryś z kolegów mnie oświeci. [...]

W instrukcji obsługi wyraźnie napisano, że stacja bazowa posiada wskaźnik poziomu baterii. Jednakże patrząc na wyświetlacz stacji, trudno go się tam doszukać. Jeśli pozostałe wskazania (w tym ciśnienie) odczytuje się wciskając jakiś przycisk, to może gdzieś ten wskaźnik się na wyświetlaczu pokaże (najczęściej w postaci małego prostokącika - podobnie jak w telefonach komórkowych). A jeśli go nie znajdziesz, to by oznaczało jakąś nieścisłość w instrukcji.

EDIT: Może być też tak, że wskaźnik taki pojawi się dopiero w momencie gdy baterie będą już prawie wyczerpane. Gdzieś spotkałem się z podobnym przypadkiem...
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego, 2011, 12:57:01 wysłana przez Serenator »

Offline dziadziol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: O co chodzi cd.
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lutego, 2011, 12:55:16 »
Tutaj , jak widzę przysłowie "jak umiesz liczyć to licz na siebie "nie ma racji bytu.
Wiedziałem ,że znajdzie się ktoś kto bezinteresownie pomoże i nie zawiodłem się.
Bardzo dziękuje.  ;D.
Myślę również ,że w ramach podzięki w najbliższym czasie, znajdę chwilę i spróbuje coś napisać  na temat mojej stacji .
Pozdrawiam.  8)
Nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej...