Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Velleman WS1080  (Przeczytany 18492 razy)

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Velleman WS1080
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Sierpnia, 2012, 10:10:25 »
Możesz napisać jakie masz net protektory ......
Te protektory to są firmy Elpronet: http://www.elpronet.pl/?strona=product&pid=00011
Kupiłem je kiedyś okazyjnie na Allegro. Oczywiście mogą być jakieś inne. Tak w ogóle to mam w domu wszystkie dłuższe przewody sieci domowej LAN zabezpieczone różnymi protektorami. Często 2 na linii, gdy jest długa – ponad 10m. Łącznie mam ok. 10 protektorów. Tutaj masz adres gdzie są różne protektory:
http://www.cyberbajt.pl/grupa/420/filtry-przepieciowe.html
Nie kupuj tych z opcja PoE (Power over Ethernet), ponieważ one mają wyższy próg napięcia zwierania do uziemienia chyba cos ok. 50V a te zwykłe ok. 20-25V (nie wiem teraz dokładnie). Poza tym być może, że niektóre PoE chronią tylko 4 przewody sygnałowe, pozostałe 4 zasilające są niezabezpieczone.
Co do korekcji wskazań to ustawiałem kiedyś w Cumulusie różne progi, ale okazało się, że nawet próg 2 stopnie czasami powodował, że przy bardzo szybkim wzroście temperatury i to w okolicach pełnej godziny (wtedy stacja przez 7 minut nie wysyła danych) działo się tak, że temp. wzrosła ponad ten próg i Cumulus w ogóle przestał wysyłać dane, ponieważ ciągle był przekroczony ten próg. Te piki są widoczne bardziej w Cumulusie. Na stronie wunderground.com koryguję często to w ten sposób, że usuwam błędne zapisy (te skoki).
Porównuje często temp. z lotniska w Jasionce (ok. 6-7 km w linii prostej) i różnice są w zasadzie ok. 1 stopnia ale tylko w upały. Przeważnie temperatura jest taka sama. Tylko, że oni tam odświeżają dane co 30 minut a w lato 30 minut to bardzo dużo czasu.
Zerknij jeszcze na mój poprzedni post – uzupełniłem go o zdjęcia stacji bazowej.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Velleman WS1080
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Sierpnia, 2012, 10:10:25 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Velleman WS1080
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Sierpnia, 2012, 11:13:29 »
U ciebie fajnie to wygląda nawet ;) skoro net protektor na miejsca na 8 przewodów to mogę tam w jedną RJ45 dać od razu 2 przewody od czujników ;) Wiatromierz na dachu to nie będę jak miał na początku przewodu dać net protektora, ale na pewno powinno ochronić czujnik termo. Zdarzyło Ci się kiedyś że piorun walnął blisko i przeżyła stacja?
U mnie jak walnęło rok temu 100 i 200m od domu nic nie było, dopiero w tym jak przywaliło 10m od domu to popaliło. Potem jeszcze 300m dalej doprawiło światła i już 17 dni nie działa na ulicy oświetlenie ;).

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Velleman WS1080
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Sierpnia, 2012, 14:04:58 »
Kiedyś 2 lata pod rząd spaliło mi routery na dachu (do Internetu bezprzewodowego) tzn. wejście WAN przestało działać. Nie miałem wtedy żadnych zabezpieczeń. Ale od tamtego czasu nie było chyba takich silnych (tzn. bliskich)  wyładowań (na szczęście, po co mi one).
A skąd wiesz, że piorun walnął 10m od domu?

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Velleman WS1080
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Sierpnia, 2012, 21:04:50 »
Może nie dziesięć ale z tego co pamiętam coś między 90 a 250ms jest na nagraniu opóźnienie między błyskiem a grzmotem ;D więc w przeliczeniu 30 - 90m. Na filmie na 7:26 słyszalne takie pyknięcie w momencie uderzenia, z okolicy żarówki, wiec coś na kształt przepięcia zaindukowanego pod wpływem uderzenia.
Ta fotka jest z godziny 21:53 więc jak jest ciemno ;)


Film z uderzenia wyładowanie na 7:26.
Warte uwagi także jest moment od 10:52 do 11:40.