Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Jaka stacja do ostrzezen o burzach i inne pytania....  (Przeczytany 7586 razy)

Offline sdsi

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 0
Jaka stacja do ostrzezen o burzach i inne pytania....
« dnia: 18 Luty, 2009, 09:36:16 »
witam,

jestem nowy - pozdrawiam wszystkich z Krakowa :)

czytam Wasze (nasze) forum i duzo sie nauczylem. prosze o pomoc w wyborze stacji :)

w chwili obecnej uzywam symptycznej prostej stacji Meteo sp16:

http://www.allegro.pl/item533193847_stacja_pogodowa_meteo_sp16_dcf_barometr_zasilacz.html

widze, ze to to samo (ale duzo tansze) co Hama EWS-1100 czy tez Ventus W160:

http://stacje-pogody.pl/215_opinie_stacja_pogody_hama_ews_1100.html
http://stacje-pogody.pl/263_opinie_stacja_pogody_ventus_w160.html

Mysle i jestem zdecydowany na inna stacje w niedalekiej przyszlosci. Mam takie warunki:

- stacja z czujnikiem wiatru oraz poziomu opadow (najlepiej nie za duzych wymiarow),
- podlaczenie do komputera poprzez USB (software z mozliwoscia publikacji danych na WWW),
- przewidywanie alarmem burz albo chociaz piktogramy z przewidywana burza

Prosze o pomoc w wyborze. Punktem wyjscia jest dla mnie teraz stacja Oregon Scientific WMR100:

http://stacje-pogody.pl/121_opinie_stacja_pogody_oregon_scientific_wmr100.html

Nie wiem jednak jak z tymi burzami w tej stacji bo nie znalazlem informacji na ten temat. Czy czujnik do zewn. temperatury i wilgotnosci ze stacji, ktora posiadam (sp16 lub Hama EWS-1100/Ventus W160) bedzie do wmr100 pasowal?

Prosze o sugestie co do tej stacji lub wybor innej.

Dziekuje i pozdrawiam serdecznie,

w

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Jaka stacja do ostrzezen o burzach i inne pytania....
« dnia: 18 Luty, 2009, 09:36:16 »

Offline seba

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 4
  • Stacja DAVIS + loger IP , detektor blitzortung
Odp: Jaka stacja do ostrzezen o burzach i inne pytania....
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty, 2009, 22:51:20 »
mmm. Powiem z własnego doświadczenia ale na innym przykładzie miałem na samym początku malutką stację Oregonu BAR 122 HGN .zainwestowałem pózniej w stacje wmr 100 Myślałem  że wykorzystam czujnik temperatury ze starej stacji  będzie działać z nową a tu lipa mimo ze nadawały na tej samej  Częstotliwości.
Następnym przykładem było kupno Stacji już bardziej profesjonalnej  WMR928N  Tu myślałem ze wykorzystam sobie deszczomierz z wmr 100 i znów się pomyliłem nie działa ale za to działa czujnik temperatury ze stacji BAR 122HGN.
A niby wszystko działa na częstotliwości 433MHz .wiatromierz z wmr 100 w WMR928N nie łapie sygnału .
W tej sytuacji wywnioskuj sam .Pozdrawiam    ;D   

Offline sdsi

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty, 2009, 23:15:16 »
dziekuje.

a z burzami masz doswiadczenie?

a jakie masz wrazenia z wmr 100?

pozdrawiam,

Offline seba

• Stratus
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty, 2009, 23:39:28 »
Ładny wyświetlacz.dobrze widoczny  w nocy .Powiem tak jest to pożeracz baterii. wiatromierz jest ok ale wiatrowskaz ma za krótki  tzw ogon i w porównaniu do wmr 928N pomiary ma dokładniejsze .Jeśli chodzi o burze jest cos takiego w programie rze mozesz nastawić   alarm jednak jest to na podstawie szybkości spadającego ciśnienia  Jak nastawisz próg  to włącza ci się alarm zarówno na wyświetlaczu jak i na komputerze.Kiedys kupiłem tzw elektroniczny  barometr różnicowy firmy HUGER .jest to oddzielne urządzenie .on pokazuje predkość spadania ciśnienia na godzinę Jest to bardzo pomocne ale nie wiem czy jeszcze coś takiego produkują bo zakupiłem to z 8 lat temu 
Bardzo czuły barometr w stacji wmr 928NX
WMR 100 też barometr ok
Jeśli chodzi różnica między wmr 100 a wmr 928N jedyne co mi się podobało w stacji wmr 100 to pomiar deszczówki i tu wielki plus     
A tak troszkę po za tematem nie lepiej zakupic lub sprowadzić program z anteną z Niemiec i samemu na kompie sledzić burze?? to jest naprawde rewelacja .Pozdrawiam  ;)

Offline seba

• Stratus
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty, 2009, 23:50:55 »
A właśnie 5 lat temu może dłuzej nie miałem komputera  burz słuchałem na falach LW 225-255 MHz na jednej z nich nadawało kiedyś a moze nadal nadaje program pierwszy polskiego radia  tam możesz usłyszeć trzaski kiedy zbliża się burza .Ta metoda sprawdza sie w 100 % im głośniej trzeszczy tym burza bliżej  zasię :Dg do 200km [ srednica okręgu ] zależy jaką masz antenę w radiu

Offline sdsi

• Cirrocumulus
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty, 2009, 23:59:54 »
"program z antena z Niemiec" do burz - mozesz cos wiecej napisac?

mysle jeszcze o stacji wmr200 - moze tutaj cos wiesz wiecej?

dzieki za pomoc :)

Offline seba

• Stratus
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty, 2009, 00:10:41 »
Oj WMR 200 nie wiem nie miałem przyjemności jej mieć a recenzji tez jeszcze nie czytałem . ale widząc zdjęcia to funkcyjnie jest to podobne do wmr 100 .Możesz mieć błędy  jesli chodzi o kierunek wiatru ponieważ tu tez jest krótki ten tzw ogon . nie wiem jak by ci to narysować  wpisz sobie wmr 928 i wmr 1000 lub 200 zobaczysz różnice w długości
tego ogona
.Pod czas eksploatacji WMR 100 po roku zaczęła mi stacja żółknąć od słońca  a pod czas wyładowań atmosferycznych były zaniki w transmisji danych ale bylo to pod czas naprawde gwałtownych burz .
co do programów lub nasłuchu i anten do odbioru wyładowań to innym razem bo jest trochę opowiadania a już mi się chce spać   8) pozdrawiam

Offline meteorologiczny

• Stratus
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty, 2009, 11:26:40 »
"program z antena z Niemiec" do burz - mozesz cos wiecej napisac?

mysle jeszcze o stacji wmr200 - moze tutaj cos wiesz wiecej?

dzieki za pomoc :)

Pewnie chodziło o takie coś: Boltek lighting detector. http://www.boltek.com/default.html tu jest opisane.
Tu jest przykład jak to wyglada: http://www.cnyweather.com/lightning.php

Offline hipek

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj, 2009, 08:07:48 »
Czy nikt inny nie miał do czynienia z WMR200? Szukam solidnej opinii , przed zakupem .A może polecicie coś innego w cenie do 1300zł ?

Offline seba

• Stratus
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Maj, 2009, 21:43:22 »
 ;) a słuchaj mam pytanko czy nie ciągnie cie do lepszych stacji takich juz z troszkę lepszej półki?