Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.  (Przeczytany 10407 razy)

Offline Donar

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Bioterm 180508
Mam problem z odczytaniem Temperatury zew. na panelu nie wyswietla mi sie wartosc temperatury. Podczas instalacji postepuje zgodnie z instrukcja i nic. Na poczatku pokazuje mi sie ikona anteny i po trzech minutach znika.
Baterie w czujniku sa nowe, co jakis czas na czujniku zapala sie czerwona kontrolka.
Prosze o pomoc :-[

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Września, 2011, 08:23:17 »
Mam problem z odczytaniem Temperatury zew. na panelu nie wyswietla mi sie wartosc temperatury. Podczas instalacji postepuje zgodnie z instrukcja i nic. Na poczatku pokazuje mi sie ikona anteny i po trzech minutach znika.
Baterie w czujniku sa nowe, co jakis czas na czujniku zapala sie czerwona kontrolka.
Prosze o pomoc :-[

Ikona antenki nie ma nic wspólnego z odczytem temperatury. Jeśli ikonka pojawia się a później znika, świadczyć to może o próbie wyszukania sygnału DCF-77 przez stację albo też o jego utracie. Jeśli przeglądałeś forum, to pewnie czytałeś o tym. Dobry odbiór, to świecąca ikonka przez cały czas.
Natomiast jeśli chodzi o temperaturę, to czy stacja jest nowa, czy też użytkowałeś ją i problem z odczytem wystąpił w tej chwili?
Piszesz o nowych bateriach w czujniku, sprawdź również baterie w stacji bazowej.

P.S. Spójrz na opinię wystawioną przez użytkownika tej stacji:
http://stacje-pogody.pl/662_opinie_stacja_pogody_bioterm_180508.html
« Ostatnia zmiana: 20 Września, 2011, 09:52:12 wysłana przez Serenator »

Offline Donar

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Bioterm 180508
Odp: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Września, 2011, 15:11:38 »
Stacja jest nowa, i jest podłączona do zasilacza sieciowego. To w takim razie co może być powodem zaniku sygnału DCF-77??

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Donar

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Bioterm 180508
Odp: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Września, 2011, 19:49:08 »
Nic nie pomogło :-[ przestawiłem stacje w inne miejsce ale dalej nie może "złapać" sygnału. :-[

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Września, 2011, 09:08:42 »
Nic nie pomogło :-[ przestawiłem stacje w inne miejsce ale dalej nie może "złapać" sygnału. :-[

Najwidoczniej mieszkasz w miejscu, gdzie sygnał jest słaby. Spróbuj może tak: uruchom ręcznie opcję wyszukiwania sygnału. Powinna pokazać się wówczas migająca ikona anteny. Znajdź najlepsze miejsce w pomieszczeniu, w którym ikonka nie zniknie z ekranu wyświetlacza. Tam prawdopodobnie sygnał będzie najsilniejszy. Ustaw stację i poczekaj aż stacja "złapie" sygnał. Jeśli się tak stanie, to ikonka przestanie migać i będzie wyświetlana w sposób ciągły. Czas wyszukiwania nie powinien być dłuższy niż 10-15 minut. Jeśli stacja nie wyszuka sygnału, to próbuje go ponownie wyszukać po pewnym czasie automatycznie. No chyba, że twoja stacja nie ma takiej opcji (nie znam dokładnie tego modelu). Jeśli nie ma takiej opcji, to pozostaje uruchomić wyszukiwanie ręcznie.

Offline Donar

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Bioterm 180508
Odp: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopada, 2011, 11:11:41 »
Najwidoczniej mieszkasz w miejscu, gdzie sygnał jest słaby. Spróbuj może tak: uruchom ręcznie opcję wyszukiwania sygnału. Powinna pokazać się wówczas migająca ikona anteny. Znajdź najlepsze miejsce w pomieszczeniu, w którym ikonka nie zniknie z ekranu wyświetlacza. Tam prawdopodobnie sygnał będzie najsilniejszy. Ustaw stację i poczekaj aż stacja "złapie" sygnał. Jeśli się tak stanie, to ikonka przestanie migać i będzie wyświetlana w sposób ciągły. Czas wyszukiwania nie powinien być dłuższy niż 10-15 minut. Jeśli stacja nie wyszuka sygnału, to próbuje go ponownie wyszukać po pewnym czasie automatycznie. No chyba, że twoja stacja nie ma takiej opcji (nie znam dokładnie tego modelu). Jeśli nie ma takiej opcji, to pozostaje uruchomić wyszukiwanie ręcznie.



Mieszkam w duzym miescie tak ze to jest chyba malo prawdopodbne ze nie moge znalesc sygnalu. Chyba ze sie myle

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopada, 2011, 13:29:17 »
Mieszkam w duzym miescie tak ze to jest chyba malo prawdopodbne ze nie moge znalesc sygnalu. Chyba ze sie myle

Nic o tym nie wspomniałeś ale czy mam rozumieć, że stosowałeś się do moich wskazówek, a mimo to próba złapania sygnału była nieudana? Jeśli tak, to widocznie mieszkasz w naprawdę pechowym miejscu ale niekoniecznie. Zazwyczaj sygnał udaje się złapać, jeśli nie od razu, to po pewnym czasie. A może po prostu układ wyszukiwania sygnału w stacji jest wadliwy? Żeby się o tym przekonać, trzeba byłoby przenieść stację np. do mieszkania w innym rejonie miasta i tam przeprowadzić próbę. Jeśli i wówczas sygnał nie byłby osiągalny, świadczyłoby to o jakimś uszkodzeniu stacji. Można też do próby wykorzystać inne urządzenie np. zegarek czy budzik, który odbiera sygnał DCF. Jeśli to urządzenie odebrałoby sygnał w miejscu, w którym stoi stacja, miałbyś już wtedy pewność.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada, 2011, 13:30:57 wysłana przez Serenator »

Offline krzych

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Była Auriol i Bioterm - nie polecam!
Odp: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopada, 2011, 19:33:20 »
Miałem Bioterma, też nie odbierał DCF... Chodź ikonka migała, że jest pełny zasięg...

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Bezprzewodowa Stacja Pogody Bioterm 180508 problem z odczytem temper. zew.
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudnia, 2011, 13:08:53 »
Nie zawsze sygnał zostanie przechwycony po uruchomieniu, czasem trzeba czekać do 24 godzin nawet, jak kontrolka czujnika mruga tzn że on wysyła dane, ale nie oznacza że baterie w czujniku są sprawne, baterie w stacji bazowej chyba aż tak dużej różnicy nie robią, poza tym jest zasilana z sieci. Jak masz miernik to sprawdź napięcie na bateriach czujnika, powinno być ponad 1,40 V na każdej sztuce baterii  w czujniku. Mam podobną stację i albo w mieście częstotliwość 433 może być bardzo zakłócana i dlatego problem z komunikacją. U mnie czujnik spadł i wbił się w ziemię a ja nawet nie wiedziałem o tym , dopiero jak przestał działać z powodu uszkodzenia baterii to go znalazłem, dałem nowe baterie i działa. Nowe baterie mają coś około 1,56V i w tym czujniku działają około 3-4 miesięcy bez problemów. Moja jest 3 kanałowa, nie wiem jak Twoja, powinno być na ch1 w bazowej ustawione.