Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Bezprzewodowa stacja pogodowa która łączy się z telefonem lub tabletem  (Przeczytany 27719 razy)

Offline tribal

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
    • Dokumenti.pl Pewna Strona Prawa
A co sądzicie na temat bezprzewodowej stacji pogodowej, która łączy się za pośrednictwem wifi z telefonem lub tabletem? Zaproponujecie może jakąś?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Offline wiatromen

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 32
    • ikonka GG
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Bezprzewodowa stacja pogodowa która łaczy się z telefonem lub tabletem
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty, 2013, 20:25:09 »
A co sądzicie na temat bezprzewodowej stacji pogodowej, która łączy się za pośrednictwem wifi z telefonem lub tabletem? Zaproponujecie może jakąś?

Chyba nie ma takiej , trzeba by Parasola spytać.

Offline Serenator

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty, 2013, 08:06:08 »
Chyba nie ma takiej , trzeba by Parasola spytać.

Jest  :)  Oto linki z opisem i filmikami, jak to działa:
http://www.netatmo.com/
http://www.netatmo.com/en-US/product
Dane techniczne:
http://shop.netatmo.com/eur_en/netatmo-weather-station-4.html
Muszę przyznać, że to ciekawe rozwiązanie a cena nie jest astronomiczna.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2013, 08:08:20 wysłana przez Serenator »

Offline wiatromen

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 32
    • ikonka GG
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty, 2013, 20:38:52 »
Jest  :)  Oto linki z opisem i filmikami, jak to działa:

Ciekawy gadżet :).

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 91
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec, 2013, 18:21:22 »

Jest też coś takiego za pośrednictwem Internetu, zobacz: Pogoda z Twojego domu gdziekolwiek jesteś, czyli stacje pogodowe Oregon Scientific Anywhere Weather
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2013, 18:46:05 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  http://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
    • ikonka GG
  • Typ stacji: WH-1090 / Netatmo
Odp: Bezprzewodowa stacja pogodowa która łączy się z telefonem lub tabletem
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwiecień, 2013, 12:33:29 »
Bardzo chciałbym mieć wyniki pomiarów w tablecie i smartfonie, dlatego rozglądam się za stacją pogody która współpracuje z Androidem oraz systemem iOS (iPad 4). Czy możecie napisać więcej informacji o wymienionych stacjach? Którą stację lepiej kupić: Netatmo czy Oregon Scientific Anywhere Weather ? Za wszystkie sugestie z góy dziękuję.

PS. Obecnie używam bodajże WH1090, ale z racji jej braku mobilności (brak możliwości podłączenia po WiFi / 3G) szukam czegoś co łatwo i szybko można podpiąć pod tablet/smartfon.

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwiecień, 2013, 15:23:19 »
Bardzo chciałbym mieć wyniki pomiarów w tablecie i smartfonie, dlatego rozglądam się za stacją pogody która współpracuje z Androidem oraz systemem iOS (iPad 4). Czy możecie napisać więcej informacji o wymienionych stacjach? Którą stację lepiej kupić: Netatmo czy Oregon Scientific Anywhere Weather ? Za wszystkie sugestie z góy dziękuję.

Netatmo Urban Weather Station to stacja pogodowa przeznaczona głównie do pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniu. Jest czujnik zewnętrzny temp/wilg ale nie ma wiatromierza i deszczomierza. Dużą zaletą jest pomiar CO2 i wyświetlanie stężenia w ppm. Czujnik zewnętrzny jest wykonany z aluminium - ciekawe jak to się sprawdza na zewnątrz? Nie można dokupić dodatkowych czujników, a przynajmniej producent nie informuje o takiej możliwości.

Oregon Scientific Anywhere Weather to stacje bardzo ciekawe poprzez możliwość rozbudowy. Można kupić najtańszą wersje LW302 i rozszerzać o dodatkowe czujniki np. deszczomierz, wiatromierz, czujnik UV. Widać, że jest to stacja projektowana do pomiaru warunków pogodowych na zewnątrz.

W Netatmo nie masz ograniczenia na przechowywanie danych archiwalnych na serwerze, w Oregonie jest bodajże tylko rok czasu, ale dane można wyeksportować do arkusza kalkulacyjnego.

Jak chcesz głównie atrakcyjną stacje do pomiarów wewnętrznych to Netatmo jest ciekawą propozycją. Jeżeli zależy ci bardziej na danych zewnętrznych lub możliwości późniejszej rozbudowy to Oregon jest dobrym wyborem. Warto dodać, że Oregon Scientific od lat produkuje stacje pogodowe. Urban Weather Station to chyba pierwsza stacja firmy/marki Netatmo.
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  http://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
    • ikonka GG
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwiecień, 2013, 16:48:53 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź. No więc sam zastanawiam się na jakich parametrach zależy mi najbardziej. Na pewno chce mieć info o: temperaturze, ciśnieniu atmosferycznym, wilgotności - czyli te podstawowe w sumie informacje, a dopiero na dalszym miejscu stawiam prędkość i kierunek wiatru, ilość opadów. Pomiar CO2 to ciekawy i w sumie przydatny dodatek. Pozostaje jeszcze kwestia niezawodności tego sprzętu oraz jakość samej aplikacji mobilnej. Co do ceny to wstępnie jak się informowałem to Oregon Scientific Anywhere Weather LW301 wyjdzie sporo drożej (niestety). Gdyby kosztował tyle co Netatmo to wybór byłby prosty i nawet bym się nie zastanawiał.

Jak macie jakieś sklepy do polecenia z tym sprzętem w dobrych cenach to piszcie ;-)

Za Netatmo przemawia tak naprawdę niższa cena, świetne kompaktowe wymiary, prostota instalacji no i pomiar CO2. Brakuje niestety wiatromierza i deszczomierza, przy czy m do moich amatorskich zastosowań nie jest to chyba najważniejsze. W końcu mam też zainstalowaną stację WH1090 i tam mam wiatromierz i deszczomierz... Hmm. Każdy kolejny argument za i przeciw dotyczący tych sprzętów mile widziany. A może są jeszcze jakieś inne stacje pogody np. wysyłające pomiary przez sieć operatora GSM (karta SIM) ?

Offline karasek38

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Miejscowość: Ostroróg (Wlkp.)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwiecień, 2013, 17:06:24 »
Jeśli mowa o GSM o sprawa jest dosyć banalna. Wykupujesz pakiet internetowy i poprzez 3G wchodzisz w przeglądarce na stronkę, na której publikujesz dane ze swojej stacji. moim zdanie to jest najprostsza i najtańsza opcja. O ile stacja jest online to masz dostęp do wykresów i każdego parametru wyświetlanego przez stację w każdym miejscu w kraju o ile masz zasięg swojej sieci :)

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Kwiecień, 2013, 18:52:35 »
Hmm. Każdy kolejny argument za i przeciw dotyczący tych sprzętów mile widziany.

Netatmo korzysta z pasma 868MHz, Oregon 433MHz (protokół 3.0). Przykładowo, gdy uszkodzeniu ulegnie czujnik, do Oregona bez problemu kupisz nowy, do Netatmo nie widziałem osobnych sensorów w sprzedaży.

Małe porównanie - podobna funkcjonalność i dość podobna cena
---------------------------------------------------------------------------------
Netatmo - cena 700zł
Oregon LW302 + Voltcraft Hygrocube 100 (pomiar CO2) - cena 540zł (LW302) + 235zł (Hygrocube 100) = 775zł

Oczywiście w Netatmo mamy monitoring CO2 (wykresy, powiadomienia) a w Hygrocube 100 tylko aktualne wskazanie.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2013, 19:06:30 wysłana przez Parasol »

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
    • ikonka GG
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwiecień, 2013, 20:32:54 »
Jeśli mowa o GSM o sprawa jest dosyć banalna. Wykupujesz pakiet internetowy i poprzez 3G wchodzisz w przeglądarce na stronkę, na której publikujesz dane ze swojej stacji. moim zdanie to jest najprostsza i najtańsza opcja. O ile stacja jest online to masz dostęp do wykresów i każdego parametru wyświetlanego przez stację w każdym miejscu w kraju o ile masz zasięg swojej sieci :)

Mam nielimitowany internet w tablecie i smartfonie, więc tutaj nie ma żadnego problemu. Kłopot w tym, że moja stacja WH-1090 nie jest podpięta online do internetu, więc wgląd w moją stronkę nic nie daje bo na niem mam dane aktualizowane raz na ruski rok (ręcznie).

Oregon jest chyba dla mnie zbyt skomplikowany w łączeniu i konfiguracji tego wszystkiego, jestem raczej amatorem w tym temacie i nie oczekuję cudów dlatego jakoś bardziej przekonany jestem do Netatmo (pomijając już fakt, że w razie czego taki Netatmo łatwiej jest zdemontować i dalej odsprzedać gdyby czasem nie spełnił moich oczekiwań). Poczytam testy obu stacji, pooglądam filmiki i się zobaczy. Chyba że w najbliższym czasie ma wyjść jeszcze coś nowego?
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2013, 20:38:06 wysłana przez DjDario »

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Kwiecień, 2013, 22:21:24 »
Oregon jest chyba dla mnie zbyt skomplikowany w łączeniu i konfiguracji tego wszystkiego, jestem raczej amatorem w tym temacie i nie oczekuję cudów dlatego jakoś bardziej przekonany jestem do Netatmo...

"Plug and Play – No Router Settings Required! Just place sensors in appropriate locations and connect the unit to your network"

Wkładasz wtyczkę do routera i działa :)

Elementy zastosowane w Netatmo: http://www.st.com/web/en/fragment/press/technical_press_release/press_image/ST_Netatmo_Weather_Station_t3395big.jpg

Tak jak pisałem, jeżeli zależy ci bardziej na monitoringu powietrza w domu => Netatmo. Pomiar stężenie dwutlenku węgla (alerty CO2) czasami może nawet uratować życie - w zimie mało otwieramy okna. Jeżeli chcesz mierzyć głównie warunki pogodowe na zewnątrz (temp/wilg, wiatr, deszcz, UV) => Oregon. Jeżeli nie masz za bardzo "kasy" to chyba też Oregon, bo podstawowa wersja jest jednak tańsza o ~160zł od Netatmo, a dodatkowe czujniki możesz dokupić później. Jest jeszcze kwestia dokładności pomiarów, jakości...
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2013, 23:15:24 wysłana przez Parasol »

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
    • ikonka GG
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień, 2013, 09:04:03 »
No dobrze, a jeśli chodzi o Oregona to jaki zestaw najlepiej wybrać. Gubię się w tych symbolach i czujnikach, czy zatem lepiej zakupić LW301 za 199 Euro - czyli rozumiem że to mam kompletny zestaw z wiatromierzem i deszczomierzem, czy lepiej tańszy LW301 i osobno dokupić czujniki?
LW301 w podstawowej wersji za 129 Euro dokonuje pomiarów temperatury, ciśnienia i wilgotności tak? Natomiast zakupując LW302 miałbym dodatkowo pomiar deszczu i wiatru no nie?

Rozumiem, że czujniki zarówno w Netatmo jak i Oregon są zasilane bateriami i łączą się z bazą za pomocą WiFi? Czyli mogę je maksymalnie oddalić od domowego routera WiFi w takiej odległości w jakiej mój router ma zasięg? Natomiast z racji tego że wyniki pomiaró wędrują automatycznie na serwer producenta więc dostęp do danych ma się w każdym zakątku świata na tylu urządzeniach mobilnych na ilu wpiszę swój login i hasło?

Tak na marginesie to szkoda, że obaj producenci nie udostępniają dostępu do stacji demo, przynajmniej mógłbym zobaczyć jak wyglądają i działają ich aplikacje na tablet i smartfon :-)
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2013, 09:19:35 wysłana przez DjDario »

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Kwiecień, 2013, 19:45:09 »
Jeżeli chcesz od razu mieć pomiar wiatru i deszczu to LW301, jeżeli wystarczy ci na razie pomiar temperatury i wilgotności to LW302 (LW301 bez deszczomierza i wiatromierza). Ale jak zdecydujesz się na LW301 to 20 EUR (80zł) drożej masz już wersje LW301_UV - czyli z czujnikiem UV. Sam czujnik UV jest za 50EUR, a w zestawie z czujnikiem temp/wilg i solar panelem (Professional Sensor Pack) za 70EUR (promocja z 90EUR).

Czujniki w obu stacjach są na baterie. Komunikują się z jednostką centralną radiowo na odpowiedniej częstotliwości. Jednostka centralna łączy się z routerem (w Oregonie za pomocą kabla) i przesyła dane do sieci. W stacjach Anywhere Weather jest wbudowany barometr wewnętrzny (ciśnienie), natomiast chyba nie ma pomiaru temp/wilg wewnętrznej (tak by wynikało z instrukcji), tzn. chyba trzeba kupić czujnik.

Zobacz też co napisałem tu: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1414.0

Offline DjDario

• Cirrocumulus
  • **
    • ikonka GG
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Kwiecień, 2013, 22:56:20 »
Super rozjaśniłeś mi temat, a przy okazji nakręciłeś mnie na LW301_UV tym bardziej że teraz w promocji jest za jakieś 930 zł. No to muszę się z tym przespać i podjąć ostateczną decyzję. Netatmo też mnie korci choć to w sumie uboższy wariant.

No i ostatnie pytanie czy korzystając z LW301 i Netatmo otrzymuje się możliwość przygotowania strony internetowej na której prezentowane są wyniki pomiarów ? (coś na wzór Cumulusa). Chodzi mi o to, że chciałbym dodatkowo wyniki pomiarów wyświetlić zainteresowanym osobom na stronie internetowej.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2013, 23:08:09 wysłana przez DjDario »