Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: HP3500B Ecowitt lub klon  (Przeczytany 1529 razy)

Offline rkl

• Cirrocumulus
  • **
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: HP3500B Ecowitt lub klon
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Sierpień, 2019, 22:25:59 »
Widać nie ma standardu. U mnie przyjechał kurier, skasował należności i wydał przesyłkę.
Szkoda że ecowitt nie chce korzystać z innych rozwiązać jak dpdowe Priority line. Pewnie dlatego że wysyłaja tak niewiele do Europy

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #60 dnia: 18 Sierpień, 2019, 22:25:59 »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 111
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Sierpień, 2019, 18:47:12 »
Bardzo spodobała mi się stacja HP3501. Ktoś coś o niej więcej słyszał albo ma? Wygląda obiecująco że czujniki nie są zintegrowane w jeden.

Identyczna z HP3500, ale ma oddzielne czujniki, jest droższa o 300 zł. Więcej informacji o niej napisałem tutaj: Stacja pogodowa typu HP3501 - to może być dobra stacja do domu.
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline Mark

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 14
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Sierpień, 2019, 09:23:13 »
swoją drogą jak komuś idzie paczka dhl i od kilku dni status w pl się nie zmienia to polecam dzwonić do nich i pytać czemu. Że mną niby nie mogli się skontaktować żeby dostać dokumenty. Szkoda tylko że id 4tego dnia doliczaja opłatę za magazynowanie paczki  ;)

Ecowitt kazał mi podać kontaktowy numer telefonu. Jak się okazało 16 sierpnia DHL wysłał mi komunikat z pytaniami dot. odprawy celnej. Mail trafił do SPAMu. Ja dopiero w poniedziałek spojrzałem na ten folder niestety. Mogli mi chociaż smsa wysłać, że się skontaktowali. W SPAMie mam sporo maili i chyba nawet w weekend spojrzałem na szybko na nowsze maile i nie zauważyłem.

Tak czy inaczej wczoraj jak wysłałem odpowiedź i oświadczenie proces wreszcie ruszył. Dzisiaj już dostałem kwotę do zapłaty - 67 zł.

Offline felix

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 20
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Sierpień, 2019, 17:23:00 »
Stacja dotarła?
Nie wiem jak inni, ale ja nie mogę doczekać się pierwszych wrażeń.
Gdybyś robił test zasięgu to czujnik musisz potrzymać w większej odległości przez ponad godzinę, bo ta stacja chyba tyle potrafi utrzymywać poprzednie dane.

Offline Mark

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 14
    • Pogoda w gminie Ślesin
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Sierpień, 2019, 23:21:52 »
Dotarła. Wysłana była 13 sierpnia, w Poznaniu już była 16 sierpnia, ale przez ten mail w spamie o 2 dni się wszystko opóźniło. Wysłane było DHL Express. Była u mnie w domu 22 sierpnia. W ciągu tygodnia pracuję w Poznaniu, więc dopiero w piątek zacząłem rozpakowywanie i zbieranie materiału do recenzji. Dzisiaj cały dzień mi zajęło składanie i montowanie stacji. Gdybym nie robił recenzji i nie musiał kupować dodatkowego szerszego słupa do wiatromierza na dach to instalacja trwałaby może z pół godziny. Zrobiłem sporo zdjęć i filmów, ale to wszystko trzeba zmontować, opracować i skomentować.

Wrażenia są oczywiście bardzo pozytywne. Trochę męczyłem się ze stacją WH2080, ale miałem wiele rzeczy porobionych pod nią, np. stronę w Saratodze, baner na mojej stronie lokalnej itp. Teraz tylko żałuję, że tego już nie da się kontynuować, bo stacja jest rozpoznawana tylko przez program EasyWeather 2.

Tak czy inaczej to skok o jedną generację. Jak dla mnie to już nie amatorska stacja, a półprofesjonalna, przy dobrze rozlokowanych czujnikach o dużym potencjale na rozszerzenie. Trzeba będzie to opisać w osobnym wątku.