Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania  (Przeczytany 25729 razy)

Offline karasek38

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Miejscowość: Ostroróg (Wlkp.)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sierpień, 2012, 21:27:25 »
Witam serdecznie, dzisiaj stałem się dumnym posiadaczem mojej pierwszej stacji pogodowej. Mój wybór padł na model WS-9040 it głównie dzięki informacjom znalezionym na tym forum.
Nie będę się tutaj rozpływał w zachwytach nad tą stacją, bowiem mam inny cel dla tego postu.

Jak zauważyłem, wielu użytkowników tej stacji nie posiada polskiej wersji instrukcji obsługi. Otóż, tak się złożyło, że do mojego zestawu takowa była dołączona. Więc pragnę się nią z wami podzielić  ;)

Oto link do niej.
http://chomikuj.pl/karasek38/ws9040+it/Ws-9040-it,1879017922.pdf

Pozdrawiam

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sierpień, 2012, 21:27:25 »

Offline karasek38

• Stratus
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Wrzesień, 2012, 18:24:18 »
witam, bez zadnych ingerencji czujnik zewnetrzny zanotowal wilgotnosc max 91% bedac przymocowanym do balustrady balkonu, dzisiaj, chcac sprawdzic czy da rade wycisnac cos wiecej, nalozylem na czujnik mokra szmatke i dobil do 94% - mysle ze gdybym bardziej sie postaral mozliwe ze osiagnalby 95-96% ale 99% MOZE juz wymagac zanurzenia w cieczy (?)

Moja stacja największą wilgotność zanotowała podczas opadów deszczu - 95% (czujnik znajduje się pod zadaszeniem)
Natomiast gdy pochuchałem na czujnik to wilgotność podskoczyła do 98%. Moim zdaniem to niezły wynik jak na tej klasy sprzęt.

Offline kriu

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 21
    • Moja stacja na Wunderground
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Wrzesień, 2012, 21:29:27 »
U mnie w zasadzie zawsze jak jest mgła to stacja pokazuje 99% i to nawet przez kilka godzin czyli cały czas jak jest mgła.

Offline karasek38

• Stratus
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Wrzesień, 2015, 17:56:41 »
Używam tej stacji już trzy lata. Mogę zatem podsumować jej pracę w kilku słowach :)
Po trzech miesiącach zakończyła się na amen komunikacja z czujnikiem zewnętrznym. Wymieniony na gwarancji - działa do dzisiaj. Po za tym sporadycznie zdarzała (raz na pół roku tak średnio) się krótkotrwała utrata kontaktu z czujnikiem. Praca samej stacji bez zastrzeżeń - działa do dzisiaj na komplecie pierwszych baterii.
Jednak spodziewałem się lepszego zasięgu. 20m + jedna ściana to już problem.
Po zbudowaniu własnej osłony radiacyjnej i umieszczeniu czujnik w cieniu drzewa wyniki pomiarów nie odbiegały nawet o stopień od tych z lotniska w Poznaniu, nawet podczas największych upałów. Bardzo jestem z tego faktu zadowolony. Pomiar wilgotności pozostawia trochę do życzenia - ale nie jest on dla mnie priorytetem.
Kilka razy zdarzyło się także błędne odebranie sygnału DCF - z dnia na dzień godzina potrafiła przestawić się o godzinę.
Uważam, że ja na stację za 200zł to bardzo dobry produkt i gdybym miał wybór, to kupiłbym ją drugi raz :)