Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Kto postawi stację pogodową / meteo w Gdańsku NAD MORZEM?  (Przeczytany 6763 razy)

Offline Yar

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Cześć!

Mieszkam w Gdańsku. Istnieje tu jedna "oficjalna" stacja meteorologiczna w Rębiechowie. Problem w tym, że nad samym morzem zwykle jest zimniej. Np., w Rębiechowie jest 15 stopni, a nad morzem 7. Nie raz przeziębiłem się z tego powodu. Stety/niestety mieszkanie mam od strony południowej / zachodniej i nie jestem w stanie zmierzyć temperatury wiatru z północy / wschodu.

Pytanie: kto odpowiada za stawianie stacji meteo? Do kogo mógłbym się z tym zwrócić?
Potrzebuję prostych wskazań temperatury online, na stronie internetowej.

A może inaczej to zorganizować?
Jeśli bym miał sam to zrobić, niestety nie posiadam terenu. Przecież nie postawię urządzenia na polu - ktoś je ukradnie. Również, nie ustawię stacji na bloku!

Znacie jakieś stacje nad morzem?

dzięki, pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 23 Marca, 2012, 12:12:55 wysłana przez Yar »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Kto postawi stację pogodową / meteorologiczną?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marca, 2012, 09:41:07 »
W Gdańsku istnieje stacja przynajmniej jedna PWS uaktualniająca na bieżąco lecz nie wiem na ile jej wskazania są dokładne . Jest w podobnej odległości od Gdańska jak stacja w Rebiechowie. http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IPOMORSK3

Offline Yar

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Kto postawi stację pogodową / meteorologiczną?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marca, 2012, 10:18:48 »
Dzięki za linka, to już jest coś, stacja nad morzem. Są inne stacje jak Hel czy Świbno, ale nie podają pogody na bieżąco (weatheronline.com).
« Ostatnia zmiana: 23 Marca, 2012, 10:23:49 wysłana przez Yar »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Kto postawi stację pogodową / meteorologiczną?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marca, 2015, 11:56:03 »
(...) stacja nad morzem. Są inne stacje jak Hel czy Świbno, ale nie podają pogody na bieżąco (weatheronline.com).

... już jest

PS: wątek stary ale wydaje się aktualny - a właśnie nadchodzi sezon dla Kitesurfing-u, więc ogólna informacja o wiatrach nad samą zatoką i Wisłą będzie bardzo pomocna  dla Kitesurfing-owców  ;)