Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?  (Przeczytany 5831 razy)

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?
« dnia: 01 Kwietnia, 2012, 00:48:41 »
Dziś o 22:30 przy temperaturze -0,2 i intensywnych opadach śniegu najpierw znikły wskazania prędkości wiatru, był sam kierunek, po 10 minutach zatrzymał się wskaźnik kierunku na WSW. Obecnie -0,5 i od 2 godzin to samo wskazanie - 0,0km\h i WSW przy porywach rzędu 50km\h . Wskazania także nagle spadły z 50km\h w porywach do zera.Temperatura i wilgotność ok. Najpierw myślałem że oberwało wskaźnik prędkości jak był sam kierunek. Wiatrowskaz faktycznie zatrzymał sie na WSW. Będę musiał zerknąć na ustawienie masztu, ale niestety przeszkadza oblodzenie. Czy po intensywnych opadach deszczu a potem 2 godzinnej śnieżycy przy zaledwie -0,5 mógł zamarznąć wiatromierz? Przecież w lutym przy -24 pokazywał prędkość i kierunek bez problemu.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?
« dnia: 01 Kwietnia, 2012, 00:48:41 »

Offline Marcin

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH 2080
Odp: Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwietnia, 2012, 13:05:12 »
Jeśli masz możliwość spróbuj zdemontować wiatromierz i zabrać do domu, do temperatury dodatniej. Poczekaj  aż "załapie" temp. pokojową i porządnie wyschnie-wtedy sprawdź.
Jest możliwość że mocno zawilgotniał. W lutym przy -24 wilgotność mogła (ale wcale nie musiała,z tego co przed chwilą przeczytałem na http://ifd.fuw.edu.pl/fizyka/zapytaj-fizyka/pytania-ziemia/392-wilgotne-powietrze-w-czasie-mrozu ) być niższa niż teraz w okolicach zera i intensywnych opadach. To tylko moje skromne zdanie.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwietnia, 2012, 14:09:01 »
Wilgotność na poziomie 100% i dodatkowo przed śniegiem intensywne opady deszczu. O 8:00 zaczął działać po czym znów zamarzł podczas śnieżycy i znów odmarzł i zamarzł przy kolejnej śnieżycy przy -0.5,  nawet przy porywach 70km\h zatrzymuje się. Czyli faktycznie zamarzł. Cóż trzeba poczekać na dodatnie temperatury :) Przechodzi dzisiaj u mnie kilka ładnych solidnych śnieżyc.

Offline Marcin

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH 2080
Odp: Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwietnia, 2012, 16:42:33 »
Duża wilgotność i mróz na przemian nic dobrego nie wróżą. I to chyba każdemu urządzeniu.
Jednak z innej strony,jak patrzę na cenę Twojej stacji (jeśli dobrze poszukałem ,to ponad tysiaka) to aż się dziwne wydaje ,że takie coś się przytrafiło. Szkoda ,że jak się wydaje takie kwoty to trzeba liczyć się z takimi wypadkami. Przecież te urządzenia pomiarowe są produkowane z założeniem z góry ,że będą wystawione na działanie ciężkich warunków atmosferycznych.
Gdzie kontrola jakości i testy, ja się pytam???  ;)

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwietnia, 2012, 17:52:15 »
Wiatromierz wydaje sie być taki sam jak w WS2300. Może nie zamarzł tylko go zasypało a to już co innego.Dziś podczas śnieżycy też się zatrzymał przy -0.5 jak wspomniałem. Stację kupiłem z kosztami wysyłki za 400 PLN, bo nie chciałem wydawać aż tyle a stacja w porównaniu do innych za 400 zł ma  więcej możliwości np  lepiej widoczny wyświetlacz dotykowy, większa dokładność, duża ilość alarmów i dużo danych na wyświetlaczu + wybór tego co chcę mieć np. suma opadów ( 1hr,24hr,tygodniowe, miesięczne), temperatura(temperatura powietrza, punkt rosy, temperatura odczuwalna itd) Muszę tylko przenieść wiatromierz bo zaniża.

Offline Marcin

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH 2080
Odp: Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwietnia, 2012, 19:51:13 »
Ja myślałem ze masz stację za 1200 bo za taką cenę znalazłem ---> http://www.webkupiec.pl/a/lista_produktow/idx/5050828/mot/Ws3600/lista_produktow.htm
Ale chyba się najzwyczajniej nie znam jeszcze :D
Gdzie Kolega mieszka ,że takie śnieżyce? Bo u mnie wiosna dzisiaj.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Zamarznięty wiatromierz czy uszkodzenie?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwietnia, 2012, 20:46:55 »
Świdnik Duży na wschód od Lublina. Stacje mam dwie WS 3600 jedną używana odkupiona druga nowa z allegro za 400zł. Właśnie sam sie zdziwiłem ich intensywnością bo przez całą zimę takich nie było. Dosłownie jak Prima Aprilis pogodowy albo pogodowy armageddon, widzialność dosłownie zerowa. Aktualnie wiatr się nasila więc temp. rośnie ale jeszcze -1 mam teraz. Filmy z dzisiejszych śnieżyc.: