Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Oregon 208HG  (Przeczytany 7279 razy)

Offline Marchol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon 208HG
Oregon 208HG
« dnia: 19 Kwietnia, 2012, 22:06:45 »
Prosze mi podpowiedziec jak dlugo trzeba czekac aby zegar ustalil aktualny czas,stacje kupilem wczoraj18.04.2012.Ustawilem ja b.blisko nadajnika .

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Oregon 208HG
« dnia: 19 Kwietnia, 2012, 22:06:45 »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Oregon 208HG
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwietnia, 2012, 22:45:34 »
Aby ustawić zegar i datę należy:

1. Wcisnąć i przytrzymać lewy dolny klawisz "strzałka w górę" do momentu aż pojawi się migający symbol odbioru DCF;
2. Szukanie sygnału DCF trwa zazwyczaj kilka minut i zależy od jego siły (odczyt siły sygnału dość intuicyjny z ikonki);
3. Po znalezieniu sygnału, ikonka przestaje migać, czas i data oraz faza księżyca zostają uaktualnione;
4. Jeśli nie chcesz mieć tej ikonki na stałe, używasz przycisku "strzałka w dół" analogicznie jak w pkt.1.

Offline Marchol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon 208HG
Odp: Oregon 208HG
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwietnia, 2012, 17:21:33 »
Nie umie sobie poradzic z czasem w tej mojej Oregonce 208.Kolega Dador podpowiadal mi co zrobic aby "zlapala czas",czujnik byl na zewnatrz ale moim zdaniem fale przebiegaly obok wlaczonego telewizora,przenioslem czujke bliziutko stacja stoi praktycznie na oknie po zachodniej stronie i nic.Pokazuje godz,jaka byla przed zmiana czasu ale jest opoznienie 5min,moze to kara za to ze tak mi sie zachcialo tego Oregona.Moze ktos mi doradzi co powinienem z tym zrobic.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Oregon 208HG
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwietnia, 2012, 09:19:59 »
A resetowałeś stacje, może to coś da.
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia, 2012, 09:23:58 wysłana przez wiatromen »

Offline Marchol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon 208HG
Odp: Oregon 208HG
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwietnia, 2012, 17:19:03 »
Jak zresetowac Oregona 208HG,moze to dla mlodych smieszne pytanie ale ja jestem ciut starszy ,ogladalem ta stacje i nie widze nic gdzie bylo by napisane ze tym czyms sie resetuje,nadmieniam ze juz naciskalem wszelkie mozliwe przyciski.Dziekuje za zainteresowanie.Marek.

Offline Marcin

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH 2080
Odp: Oregon 208HG
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwietnia, 2012, 17:31:38 »
Jak zresetowac Oregona 208HG
Wyjmij na kilka minut baterie ze stacji i z czujnika.
Jak będziesz wkładał to zachowaj kolejność. Najpierw baterie do czujnika zew., a później do stacji.
Taką kolejność miałem podaną w instrukcji od mojej stacji.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Oregon 208HG
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Kwietnia, 2012, 07:58:00 »
Nie umie sobie poradzic z czasem w tej mojej Oregonce 208.Kolega Dador podpowiadal mi co zrobic aby "zlapala czas",czujnik byl na zewnatrz ale moim zdaniem fale przebiegaly obok wlaczonego telewizora,przenioslem czujke bliziutko stacja stoi praktycznie na oknie po zachodniej stronie i nic.Pokazuje godz,jaka byla przed zmiana czasu ale jest opoznienie 5min,moze to kara za to ze tak mi sie zachcialo tego Oregona.Moze ktos mi doradzi co powinienem z tym zrobic.

Stacja ta pracuje w paśmie 433 MHz, a więc przyczyn zakłóceń odbioru może być wiele. Mogą to być urządzenia elektroniczne, jak telewizor czy komputer ale też inne urządzenia wykorzystujące to pasmo pracy, jak np. piloty od bram garażowych czy wjazdowych, dzwonki bezprzewodowe, alarmy domowe, itp. Należałoby sprawdzić i możliwie wyeliminować te przyczyny. Może też być tak, że jakiś sąsiad posiada i używa któreś z tych urządzeń i stąd te problemy. Zasadniczo kłopotów z zasięgiem sygnału DCF 77 być nie powinno, tak więc jeśli nie jest to jakaś usterka samej stacji, to przyczyn zakłóceń odbioru należy szukać, jak wyżej napisałem.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwietnia, 2012, 07:59:52 wysłana przez Serenator »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2592
  • Otrzymał podziękowań: 126
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Oregon 208HG
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Kwietnia, 2012, 08:18:33 »
W BAR208HG sygnał DCF odbiera stacja a nie czujnik zewnętrzny (THGN132N). Tak więc, dla aktualizacji czasu niema znaczenia gdzie umieścisz sensor zewnętrzny. Umieść stację na parapecie zachodniego okna. Sprawdź czy przełącznik sygnału czasu (EU/UK) jest ustawiony na EU. Możesz też mieć wersje amerykańską tej stacji (BAR208HGA). Wtedy nie ma przycisku wyboru czasu, bo stacja synchronizuje czas (WWVB-60) z Fort Collins w Colorado.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwietnia, 2012, 08:20:09 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Tomy M.

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Otrzymał podziękowań: 4
Odp: Oregon 208HG
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maja, 2012, 23:04:35 »
Zaraz, zaraz ... a co ma wspólnego AKTUALIZACJA CZASU z częstotliwością nadawania czujników pomiarowych?! Czas DCF77  (data, godzina) jest nadawany na falach DŁUGICH 77,5 kHz. Natomiast czujniki pomiarowe nadają faktycznie na 433MHz.