Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: WH2080 nie chce się połączyć  (Przeczytany 9182 razy)

Offline sco

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Otrzymał podziękowań: 0
WH2080 nie chce się połączyć
« dnia: 14 Lipca, 2012, 08:11:15 »
Witam szanownych Forumowiczów. Zakupiłem ostatnio dwie stacje Weltbild nr artykułu 5259255 (wydaje mi się, że to właśnie WH2080). Niestety, po włączeniu baterii do stacji jak i do bazy oba urządzenia nie chcą się połączyć. Próbowałem zmieniać kolejność i nic. Nawet gdy stacja i baza są w jednym pomieszczeniu, więc nie ma mowy o zbyt dużej odległości, nie komunikują się. Ma ktoś jakieś spostrzeżenia na ten temat ? Ktoś spotkał się już z tym problemem. Może coś jeszcze robię nie tak ? Instrukcja nic w tej materii niestety nie podpowiedziała :/

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

WH2080 nie chce się połączyć
« dnia: 14 Lipca, 2012, 08:11:15 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: WH2080 nie chce się połączyć
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lipca, 2012, 08:59:44 »
Zakupiłem ostatnio dwie stacje Weltbild nr artykułu 5259255 (wydaje mi się, że to właśnie WH2080).

Weltbild 5259255 to stacja typu WH1090.



Zobacz: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=561.0
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline sco

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: WH2080 nie chce się połączyć
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lipca, 2012, 16:50:55 »
Dziękuję za linka. Dzisiaj spróbuję jeszcze raz, choć już chyba wszystkie możliwe kombinacje sprawdziłem. Druga z zakupionych stacji łączy się, tak jak napisano w instrukcji, w ciągu kilku minut. Nie wiem co może być.

Jak coś wydumam, napiszę na Forum.
Pozdrawiam

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: WH2080 nie chce się połączyć
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipca, 2012, 22:27:55 »
Może stacje się zakłócają? Tzn. ta już działająca nie pozwala nawiązać połączenia tej drugiej.

Offline sco

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: WH2080 nie chce się połączyć
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipca, 2012, 11:27:59 »
Nie nie, nie zakłócają się. Sprawdzałem je w bardzo odległych miejscach. Nic, widzę, że jedna z nich do oddania sprzedawcy. Druga działa bez zarzutu, nawiązuje połączenie w ciągu minuty lub dwóch. Działa bez zarzutu. Zamocowana na maszcie po antenie na dachu, odbiornik właściwie centralnie pod nią w odległości 3-4 m :) Druga, jak już przyjdzie sprawna, będzie zamontowana na dachu (12m), przewody będę musiał przedłużyć i czujnik T/wilgotności będzie na wys. 2m. Sprawdzałem jej zasięg - centralka w domu, stacja w garażu zamkniętym stalowymi drzwiami i zasięg był :)))

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: WH2080 nie chce się połączyć
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipca, 2012, 12:06:40 »
...... Sprawdzałem jej zasięg - centralka w domu, stacja w garażu zamkniętym stalowymi drzwiami i zasięg był :)))
Z tym zasięgiem to nie jest tak prosto sprawdzić. Ja miałem stacje oddalona o 15m. Sygnał przechodził przez 2 stropy żelbetonowe i blachę dachową. Niestety co 2-3 dni traciła zasięg - na pewno tak było bo to sprawdzałem. Poza tym jak spadł deszcz to praktycznie za 30min już nie było kontaktu.
 Tak więc sprawdź to dokładnie - najlepiej przez kilka-kilkanaście dni.
 Czasami działało wszystko 4-5 dni ale to i tak nie mogło tak funkcjonować i musiałem przestawić nadajnik bazę (term.-higr.). No i pojawiły się nowe problemy - przedłużone przewody (skrętka 8 żyłowa ok. 15m) powodują że pojawiają się nagłe skoki temp. zewnętrznej (takie szpilki). Teraz znowu muszę coś wymyślić.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: WH2080 nie chce się połączyć
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lipca, 2012, 22:49:38 »
Kriu jak odłączysz przewódy to sam czujnik temp nie wysyła danych z pikami , sprawdzałeś dokładnie , bo troche to dziwne jest by tak się czujnik zachowywał z powodu przedłużonych przewodów, może spróbuj przedłużyć dwoma telefonicznymi.

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: WH2080 nie chce się połączyć
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lipca, 2012, 22:01:11 »
Kriu jak odłączysz przewódy to sam czujnik temp nie wysyła danych z pikami , sprawdzałeś dokładnie , bo troche to dziwne jest by tak się czujnik zachowywał z powodu przedłużonych przewodów, może spróbuj przedłużyć dwoma telefonicznymi.
Tak jest na pewno tzn. po odłączeniu przewodów od wiatru nie ma pików, sprawdzałem to przez ok. 2 doby. Tak samo przy krótkich przewodach, przy podłączonych wszystkich czujnikach nie ma pików. Podłączałem tak na próbę (też przez ok. 2 doby) na strychu tam gdzie idą przewody przedłużające.

Offline sco

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: WH2080 nie chce się połączyć
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipca, 2012, 19:00:08 »
Mały update całej sytuacji.
Sprzedawca podesłał mi czujniki na podmiankę. Po zamianie czujnika T stacja zaczęła się komunikować. W drugiej z kolei, wymienić musiałem nowy czujnik deszczu. Też nie działał. W tym momencie obie już pięknie śmigają. Z jednej z nich udostępniam dane do sieci www.lechowski.com/meteo :) W najbliższym czasie popracuję nad tą stroną, żeby miała ręce i nogi... Serwer coś nie chce wyświetlać grafik, więc zmontowałem szybkiego html'a do wyświetlania wykresów.

Pozdrawiam