Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Pogoda na nk.pl  (Przeczytany 7539 razy)

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Pogoda na nk.pl
« dnia: 31 Lipca, 2012, 18:22:09 »
Jakiś czas temu na serwisie społecznościowym nk.pl (NaszaKlasa), pojawił się gadżet pogody. Zmieniłem sobie ustawienia na swoją wieś i gdy wchodziłem na serwis, sprawdzałem przy okazji temperaturę podawaną przez ten gadżet. Jakie było moje zaskoczenie, gdy kolejny raz z rzędu gadżet pokazywał dokładnie tą samą wartość temp. jaką wyświetlała moja stacja. Ostatnio miałem kłopoty z serwerem i dane na stronie www nie były aktualizowane przez pół dnia. I co się okazało? Że gadżet ostatnią aktualizację z temp. miał parę minut przed awarią mojego serwera. Jak dla mnie to za dużo zbiegów okoliczności. Osobiście uważam, że firma odpowiedzialna za ten gadżet korzysta z danych naszych stacji meteo. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby tylko podali źródło swoich danych. A tak to trochę nie fair. Może ktoś z Was pokusi się o porównanie danych ze stacji i tych z gadżetu na nk.pl. Być może to tylko moje urojenia :)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Pogoda na nk.pl
« dnia: 31 Lipca, 2012, 18:22:09 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Pogoda na nk.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipca, 2012, 19:04:20 »
U mnie nawet nie chce po kliknięciu na start nic wyświetlić, więc nawet nie mogę sprawdzić, bo chętnie bym zobaczył czy mają dla mojej miejscowości, wysyłasz gdzies dane poza swoją stroną i wunderground.com, bo moga mieć właśnie z wunderground.com np dane.

Offline greenflash

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS2300
Odp: Pogoda na nk.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipca, 2012, 20:20:26 »
Sprwdziłem i faktycznie nk wyświetla dokładnie tę samą temperaturę co moja stacja. Wysyłam do wundergroud.com.

Offline meteorologiczny

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Pogoda na nk.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipca, 2012, 21:39:22 »
Bardzo dziwne. Napiszcie zapytanie do NK skąd mają te dane.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Pogoda na nk.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpnia, 2012, 11:08:05 »
Wunderground.com, sprawdziłem na 2 stacjach PWS. W zależności od najbliższej dla mnie jeszcze z Lublina ale dla Świdnika np już z mojej , dla pobliskiej Łęcznej z innej stacji jeszcze także na 100% wunderground.com

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Pogoda na nk.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpnia, 2012, 19:27:25 »
Łatwo można to sprawdzić. Wystarczy wysłać do WU błędną wartość jakiegoś parametru pogodowego (np. ciśnienie zawyżone o 10hPa) i obserwować zmiany na stronie nk.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Pogoda na nk.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpnia, 2012, 00:16:45 »
Łatwo można to sprawdzić. Wystarczy wysłać do WU błędną wartość jakiegoś parametru pogodowego (np. ciśnienie zawyżone o 10hPa) i obserwować zmiany na stronie nk.
Niestety ten prosty gadzet pokazuje zdaje mi się  tylko temp i zachmurzenie a zachmurzenie jest brane z jakiejś stacji z lotniska i przypisywane do naszych przez wunderground.com, aktualizacje także nie są tak jak te ze stacji widziałem dla jednych miejscowości godzinę później dla innych 30 minut później, lecz te dane co wysłane przez stację 30 minut temu lub godzinę, godzina jest podana przy temp, i co godzinę aktualizowane.