Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Problem z odbiorem sygnału DCF  (Przeczytany 10002 razy)

Offline wiatromen

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 32
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
Odp: Problem z odbiorem sygnału DCF
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Grudzień, 2018, 11:43:42 »
Czy macie ostatnio problemy z odbiorem sygnału DCF ? po ponad ośmioletnim użytkowaniu wiem że, duży wpływ ma na to aura. Jednak od 4 do 5 dni na konsoli brak ikonki DCF.

Jeszcze jej nie resetowałem, macie jakieś inne pomysły, aha czujnik jest w tym samym miejscu co od roku, gdzie odbierał sygnał. Dodam, że mam odpięte czujniki kierunku i prędkości wiatru i od tego mniej więcej czasu zanikł sygnał, ale to nie ma chyba nic wspólnego.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #15 dnia: 01 Grudzień, 2018, 11:43:42 »

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 98
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Grudzień, 2018, 22:30:20 »
Dodam, że mam odpięte czujniki kierunku i prędkości wiatru i od tego mniej więcej czasu zanikł sygnał, ale to nie ma chyba nic wspólnego.

Prawdopodobnie odłączając przewody obróciłeś nieznacznie czujnik termo-hygro, co spowodowało zmianę położenia anteny ferrytowej i problem z odbiorem DCF.
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline wiatromen

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 32
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Grudzień, 2018, 15:43:10 »
Prawdopodobnie odłączając przewody obróciłeś nieznacznie czujnik termo-hygro, co spowodowało zmianę położenia anteny ferrytowej i problem z odbiorem DCF.

Hmm nie sądzę, czujnik jest zamocowany i przykręcony do rurki no chyba że, każdy mm się liczy. Ale to też coś nie tak bo brałem go przedtem (termo-hydro) do domu i był sygnał.