Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł  (Przeczytany 8312 razy)

Offline adamtg

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« dnia: 02 Grudnia, 2012, 16:25:43 »
Witam!

Postaram się krótko i na temat, ale nie zawsze mi to wychodzi! :)
Szukam stacji pogody dla taty na prezent. Tata to zapalony wędkarz, a ponieważ pogoda często gra ważną rolę w tym hobby zainteresował się jakiś czas temu meteorologią. Po jakim czasie kupił stację LaCrosse WS2355 http://goo.gl/W2ZxM i na początku był zadowolony. Jednak stacja zaczęła się psuć, po dwóch reklamacjach sklep zwrócił pieniądze, a ponieważ w ofercie nie mieli już żadnych innych stacji z czujnikami tata wstrzymał się z zakupem następnej. Cały czas jednak stacja chodzi mu po głowie. Postanowiłem mu więc na święta takową kupić.
Na szybko przejrzałem forum, ale niestety nie mam za bardzo czasu zagłębiać, się w temat, dlatego też prośba o pomoc w wyborze. Na teraz udało mi się znaleźć w zakładanym budżecie stację:
Davis Vantage Vue http://goo.gl/ZEuZf i Oregon WMR200 http://goo.gl/Ws0re.

Założenie jest takie, żeby stację kupić raz i cieszyć się bezproblemowym działaniem. Wiem, że tacie zależy na możliwości przerzucenia historii pogody na komputer i analizy (ze względu na wędkarstwo) i tutaj moje zastrzeżenie i pytanie do Davisa: czy żeby przerzucić dane na komputer muszę do kupić Rejestrator danych? Jeśli tak to niestety Davis odpada.

A może obie te stacji to przerost formy nad treścią dla taty i skoro wystarczył mu LaCross to kupić coś pokroju TFA Primus?

Podsumuje:

Stacja pogodowa dla wędkarza
Budżet maks. 1500 zł
Możliwość połączenia z komputerem, zrzucanie i analiza historii pogody
Z pomiarów wystarczą te podstawowe tj. temp., wiatr, ciśnieni, opady.
Dobrze by było by pomiary z czujników przesyłane były bezprzewodowo do urządzenia

To chyba tyle, za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny!

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« dnia: 02 Grudnia, 2012, 16:25:43 »

Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudnia, 2012, 18:05:12 »
Myślę, że nie masz co przepłacać aby kupić stację do zastosowań półamatorskich. Sprawdzone WH2080 spełnią wszystkie oczekiwania szanownego Ojca, przy tym kosztuje 1/3 budżetu który chciałeś przeznaczyć. W wersji Conrada znajdziesz tu http://www.conrad.pl/?websale7=conrad&pi=672286&ref=Adwords&subref=LoTail-Model&ws_tp1=kw&gclid=CKPQxcSY_LMCFUFb3godyhwABA . Tylko wiatromierz i deszczomierz są połączone przewodami z czujnikiem termo-hygro, a ten ostatni przesyła bezprzewodowo dane do bazy. Baza posiada własną pamięć na wyniki, które dodatkowo zgrywasz co jakiś czas na komputer lub podpinasz na stałe do jakiegoś serwera który udostępnia dane w sieci.  Niestety w tej branży nie ma urządzeń niezawodnych, na tą dostaniesz chociaż 2 lata gwarancji.

Offline Epwaspotter

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Typ stacji: TFA Primus / Technoline ws2800 / Hama EWS 800 / TFA Spectro / i jakieś z biedronki
Odp: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudnia, 2012, 19:04:45 »
TFA Primus też da radę...  8)

Offline Casper

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 3
Odp: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Grudnia, 2012, 09:14:58 »
poczytaj http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=1287.0
na początku też byłem już gotowy na Vintage Vue ale dodatkowe 1300 na oprogramowanie i logger to troche za dużo

zdecydowałem sie na TE857 tylko czekam az w Conradzie będzie kolejna promocja -15%  8) (ps. Panie Parasol wiadomo cos o przedświątecznej obniżce cen? ;))

Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudnia, 2012, 09:44:39 »
Myślę, że bankowo będzie przed świętami - jak nie 15, to chociaż 10, też włąśnie czekam z zakupem. Załóż darmowe konto w Alior Syncu, zapłacisz w Conradzie online przez "Płacę z Alior Sync" i będzie dodatkowe 5% zwrotu.

Offline Casper

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 30
  • Otrzymał podziękowań: 3
Odp: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudnia, 2012, 09:58:16 »
mały OT: AliorSync to normalne konto bankowe które mozna założyć przez internet, nie tylko w oddziale, dobrze rozumiem? Bardziej myślałem że to coś w rodzaju PayPal lub Moneybookers. Nie wiem czy jest sens zakładać specjalne konto żeby raz dokonać zakupu.

Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Grudnia, 2012, 10:07:57 »
Dokładnie, normalny bank jak mBank, konto można założyć online, wszystko za darmo, więc założyć nie szkodzi. Jeżeli troche kupujesz na Allegro to się przydaje, mam miesięcznie zwroty 20-50 zł. Tylko, że od nowego roku troche zmienia się regulamin tego cashbacka - minimalne saldo miesięczne 1500 zł - ale i tak się opłaca, ponieważ na koncie oszczędnościowym wyciągniesz z tego 1,5 kafla 6 zł miesięcznie, a zwroty bywają znacznie większe ;) Zakupy w grudniu podlegają zwrotowi bez żadnych warunków.

Offline adamtg

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Grudnia, 2012, 10:30:05 »
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc! Nie spodziewałem się takiego odzewu!

A więc poczytałem jeszcze trochę, popatrzyłem i przeglądnąłem internet.

Aktualnie najbardziej rozważam modele:

 1. TFA Primus i 2. Conrad WS-0101 (i jednak 3.Oregon WMR200)

1. TFA:

-Jest droższa, ale to powinno przekładać na lepsze wykonanie (?)
-trochę mi brakuje zegara DCF, przy synchronizacji danych pogodowych z komputerem, mogło by być przydatne.

2. Conrad:
- Trochę tańsza, chociaż dla nie mnie nie gra to tak ważnej roli, więc pytanie jak z wykonaniem? 
- ma zegar DCF

Poza tym stacje wyglądają na identyczne, wg. porównywarki stacji. No i pytanie co będzie lepsze?

3. Jedyne co mnie jeszcze "trzyma" przy Oregon to, że cena przełoży się na jakość wykonania i jakość pracy. Najbardziej odstrasza mnie pasmo radiowe, ponieważ stacja będzie używana w domku jednorodzinnym z dużą ilością elektroniki.

No i dalej jestem w kropce, ale już mniej więcej wiem na czym stoje.

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Dobra, prosta w obsłudze, pewna stacja do 1500 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudnia, 2012, 10:53:25 »
W WS-0101 DCF na początku nie łapie, a potem jak zacznie i jest w dobrym miejscu, to często jest zsynchronizowany ten czas, tzn. chyba co 4 albo 6 h. Przy używanej częstotliwości sygnał z czujnika pomimo, że stacja jest obok komputera stacjonarnego i mnóstwa kabli lub na pierwszym piętrze i jeszcze dalej łapie bez przerwy.

Co do wykonania to nie są może materiały najwyższej jakości, ale na razie najbardziej narażony na "urazu" wiatromierz po paru jesiennych wichurach i deszczach działa. Zawsze są te 2 lata gwarancji.
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/