Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja Terdens moon 1201  (Przeczytany 4902 razy)

Offline glock25

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 1201 MOON STACJA POGODY
Stacja Terdens moon 1201
« dnia: 24 Grudnia, 2012, 08:48:28 »
Niedawno zakupiłem taką stację i mimo że nie oczekiwałem od niej zbyt wiele to działała bardzo dobrze, jednak gdy temperatura na zewnątrz spadła poniżej - 10 C na wyświetlaczu zarówno stacji bazowej jak i czujnika zewnętrznego pojawił się komunikat LLL i nie wyświetla temperatury na zewnątrz. Dzwoniłem do sklepu w którym owe urządzenia kupiłem i kazano mi zmienić kanał nadawania czujnika zewnętrznego, baterie, albo schować czujnik zewnętrzny do pomieszczenia a na zewnątrz wystawić tylko dodatkową sondę. Niestety nic to nie pomaga.
Czy spotkał się ktoś z czymś takim i wie jak rozwiązać problem, czy muszę oddać stację do naprawy? (jest na gwarancji)     

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja Terdens moon 1201
« dnia: 24 Grudnia, 2012, 08:48:28 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja Terdens moon 1201
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudnia, 2012, 10:31:34 »
http://www.terdens.com.pl/product.php?id_product=122
Z danych technicznych, wynika że stacja powinna wskazywać temperaturę zewnętrzną dochodzącą nawet do - 50 oC. Jeśli przy - 10oC przestaje wskazywać, to coś jest nie tak. Znaczek "L" na wyświetlaczu zazwyczaj oznacza, że dokonana wartość pomiarowa znajduje się poza zakresem pomiaru ustalonym dla danej stacji. Z kolei znaczek "-" oznacza, że brak jest w ogóle pomiaru. Ani jedna, ani druga ewentualność u Ciebie nie wchodzi w grę. Spójrz w instrukcji, powinno tam być napisane co oznacza taki znaczek, ewentualnie ponownie skontaktuj się z serwisem. Możesz też zrobić reset urządzenia (wyjmij baterie ze stacji i czujnika, odczekaj z 15 minut a później ponownie uruchom stację postępując krok po kroku wg instrukcji) Jeśli żadne zabiegi nie pomogą, nie pozostaje nic innego, jak stację reklamować.

EDIT: Przeczytałem instrukcję, niestety nic o tym, co oznacza znaczek "L"
« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia, 2012, 10:35:14 wysłana przez Serenator »

Offline glock25

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: 1201 MOON STACJA POGODY
Odp: Stacja Terdens moon 1201
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudnia, 2012, 12:26:35 »
Niestety wszystko to robiłem i cały czas ten sam błąd, chyba nie pozostaje nic innego jak reklamacja. Pozdrawiam i dziękuje za poradę.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Stacja Terdens moon 1201
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Stycznia, 2013, 09:52:44 »

jednak gdy temperatura na zewnątrz spadła poniżej - 10 C na wyświetlaczu zarówno stacji bazowej jak i czujnika zewnętrznego pojawił się komunikat LLL i nie wyświetla temperatury na zewnątrz.

Miałem podobny problem z Bioterm-em z tym że zamiast temp. nie miałem wilgotności. Gdy temp. spadała poniżej 0`C wtedy  pokazywały się te dziwne znaczki LL. Oczywiście stacje  oddałem.