Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Cumulus jako serwis  (Przeczytany 3368 razy)

Offline pero4

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS1080
Cumulus jako serwis
« dnia: 26 Maja, 2013, 07:54:35 »
Witam
czy ktoś już konfigurował Cumulusa aby działał na serwerze jako serwis?
Serwer nie ma monitora - co za tym idzie nie można "na stałe" włączyć Cumulusa, działa jedynie w momencie zalogowania jako administrator i uruchomienia go na zdalnym pulpicie, po wylogowaniu program przestaje działać.
Miał ktoś z was już kiedyś taki problem i czy udało się go jakoś rozwiązać?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Cumulus jako serwis
« dnia: 26 Maja, 2013, 07:54:35 »

Offline LukaszH

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Otrzymał podziękowań: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Łukowie
  • Typ stacji: Netatmo - Inteligentna Stacja Pogodowa
Odp: Cumulus jako serwis
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwca, 2013, 09:04:48 »
Przez pewien czas też korzystałem z funkcji zdalnego pulpitu, później zacząłem szukać programów które są zdecydowanie lepsze niż zdalny pulpit - np. r-admin (sa też inne programy, trzeba poszukać). Ten program działa cały czas i nie trzeba logować się jako administrator a później wylogować.
Obecnie mój e-box działa cały czas i podpięty jest do telewizora za pomocą kabla VGA

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Cumulus jako serwis
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwca, 2013, 17:11:20 »
Ja używam od początku taki mały programik działający jako zdalny pulpit:
http://www.tightvnc.com/
Na serwer loguję się poprzez sieć LAN lub z Internetu (tutaj dodatkowo poprzez VPN). Programik jest malutki i działa świetnie. Wystarczy go tylko zainstalować na serwerze, praktycznie bez konfiguracji dodatkowej. Ustawia się tylko hasła.
Oczywiście serwer powinien być cały czas włączony z zalogowanym jakimś użytkownikiem.
Naprawdę polecam.