Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: wh 1080 problem wyswiatlacz dotykowy  (Przeczytany 2870 razy)

Offline GuMa77

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 0
    • branicemeteo
  • Typ stacji: wh 1080
wh 1080 problem wyswiatlacz dotykowy
« dnia: 05 Lipiec, 2013, 12:54:29 »
witam
spadl mi kiedys kawalek zaslony metalowaje z karnisza na ekran dotykowy i to w miejscu tak pechowym tam gdzie MEMORY i lipa teraz
od paru dni ( dzis to juz co chwila ) samoczynnie sie mi wlacza ekran dotykowy i pulsuje sekcja TENDENCY
a potem co najgorsza same zaczyna pulsowac sekcja MEMORY i sie czyszcza odczyty w tej sekcji  :-\
jest roznie raz sie czyszcza a raz tylko zasygnalizuje ze niby dotkniety wyswiatlacz i nic 

co poradzicie koledzy  :-\

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

wh 1080 problem wyswiatlacz dotykowy
« dnia: 05 Lipiec, 2013, 12:54:29 »

Offline Serenator

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: wh 1080 problem wyswiatlacz dotykowy
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec, 2013, 15:59:48 »
Ekranów dotykowych raczej się nie naprawia, tylko wymienia cały element. Samodzielnie to raczej nic nie zdziałasz, najlepiej skontaktować się z serwisem  :)

Offline kriu

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 21
    • Moja stacja na Wunderground
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipiec, 2013, 17:52:11 »
To nie jest typowy ekran dotykowy taki jak np. w smartfonach. Tu jest taka folia, która jak mi się wydaje jest od spodu przewodząca ale są na niej takie małe wystające bąbelki robiące odstęp. Widać to nawet jak się patrzy pod pewnym kątem na wyświetlacz.
Spróbuj rozkręcić stację, dostać się do wyświetlacza i podłożyć kawałeczek jakiegoś celofanu w miejsce uszkodzenia ale na tyle mały aby obok można było przyciskać.
Inne co przychodzi mi do głowy to rozciąć tą folijkę od przodu i podłożyć tam właśnie jakiś kawałek celofanu czy też innej cienkiej foli. Potem leciutko to skleić punktowo.

Offline wiatromen

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 32
    • ikonka GG
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipiec, 2013, 22:56:25 »
Ktoś kiedyś  zdejmował folię z Wh1080  ( Ws ? ) a jest jakieś wgniecenie ?

Offline GuMa77

• Stratus
  • Otrzymał podziękowań: 0
    • branicemeteo
  • Typ stacji: wh 1080
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec, 2013, 13:41:45 »
To nie jest typowy ekran dotykowy taki jak np. w smartfonach. Tu jest taka folia, która jak mi się wydaje jest od spodu przewodząca ale są na niej takie małe wystające bąbelki robiące odstęp. Widać to nawet jak się patrzy pod pewnym kątem na wyświetlacz.
Spróbuj rozkręcić stację, dostać się do wyświetlacza i podłożyć kawałeczek jakiegoś celofanu w miejsce uszkodzenia ale na tyle mały aby obok można było przyciskać.
Inne co przychodzi mi do głowy to rozciąć tą folijkę od przodu i podłożyć tam właśnie jakiś kawałek celofanu czy też innej cienkiej foli. Potem leciutko to skleić punktowo.

dzieki za podpowiedz kolego , delikatnie paznokciem rozwrstwilem folie i podlozylem pasek cienki celofanu,  smiga wsio ok narazie :)
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec, 2013, 13:55:38 wysłana przez GuMa77 »

Offline kriu

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 21
    • Moja stacja na Wunderground
  • Miejscowość: Rzeszów
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec, 2013, 15:18:14 »
dzieki za podpowiedz kolego , delikatnie paznokciem rozwrstwilem folie i podlozylem pasek cienki celofanu,  smiga wsio ok narazie :)
Fajnie, cieszę się że pomogłem i się udało 8)