Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Czy WS-0101 da radę przez dwie kondygnacje ?  (Przeczytany 3303 razy)

Offline baca01

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: jeszcze w sklepie
Czy WS-0101 da radę przez dwie kondygnacje ?
« dnia: 31 Lipca, 2013, 01:59:12 »
Witam.
Przymierzam sie do zakupu WS-0101 Conrada (na oku mam tez ktorys z modeli WH). Z racji iz mieszkam w bloku i na moim pietrze nie ma dobrych warunkow  do pomiarow postanowilem "zawiesic" elementy pomiarowe u sasiadow na balkonie dwa pietra wyzej a odbiornik pozostawic u mnie.  Prosze uzytkownikow powyzszych stacji, ktorzy mieli podobny problem, czy odbiornik bedzie w stanie odebrac sygnal ze stacji nadawczej ktora umieszczona bedzie dwie kondygnacje wyzej ? Mieszkam w tym samym pionie a odbiornik bedzie prawie przy oknie. Odleglosc wynosi nie wiecej niz 10 metrow (2-3 sciany a raczej podlogi).

Czy WS-0101 bedzie wspolpracowac z Cumulusem ?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca, 2013, 02:13:26 wysłana przez baca01 »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Czy WS-0101 da radę przez dwie kondygnacje ?
« dnia: 31 Lipca, 2013, 01:59:12 »

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: Czy WS-0101 da radę przez dwie kondygnacje ?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipca, 2013, 09:25:51 »
Czy WS-0101 bedzie wspolpracowac z Cumulusem ?

Oczywiście.

Ja czasem przestawiam konsolę stacji na piętro wyżej i o 1 pomieszczenie dalej niż czujnik wysyłający sygnał. Nie ma wtedy problemu z odbiorem sygnału. Normalnie stacja jest przy komputerze stacjonarnym, dużo kabli, urządzeń elektrycznym i nie ma problemu z komunikacją. Pamiętaj, że WS-0101 z częstotliwością 868 MHz to większa szansa na brak zakłóceń w tym względzie.
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline DominikG

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Amatorska Stacja Meteo w Radlinie
  • Typ stacji: Xonix te 651, Velleman WS1080, Conrad KW-9015
Odp: Czy WS-0101 da radę przez dwie kondygnacje ?
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipca, 2013, 12:53:59 »
Chciałbym jeszcze dopowiedzeć dwie przydatne informacja:
-z moich obserwacji wynika że baterie litowe zwiększają zasięg, jeśli są włożone do nadajnika zewnętrznego,
-zawsze lepiej jest jeśli część zewnętrzna jest wyżej od konsoli stacji.

Ja mam czujnik zewnętrzny na drzewie na h=2m, stację na h=5m. Rozdziela je odległość 25m, czyli ok 17m do domu, ściana zewnętrzna, 5m pokój i ściana działowa podtrzymująca konstrukcję domu. Obie ściany są naprawdę grube (stare budownictwo).

Aktualnie mam w nadajniku zwykłe alkaliczne baterie i możliwe że są już rozładowane, bo coraz częściej przerywa zasięg. Wcześniej miałem baterie litowe i bardzo rzadko się zdarzyło że stacja traciła zasięg (pojedyncze przypadki).W najbliższym czasie muszę je zakupić, lecz dosyć trudno znaleźć sklep w którym one są dostępne. Ostatnio kupowałem w sklepie (chyba) o nazwie Kodak ze sprzętem fotograficznym.

Offline baca01

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: jeszcze w sklepie
Odp: Czy WS-0101 da radę przez dwie kondygnacje ?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipca, 2013, 20:47:23 »
O.... to sporo optymizmu wlales we mnie:) U mnie co prawda max 10m ale zdajac sobie sprawe ze sygnal nie bedzie "szedl" naokoło tylko w linii prostej a tam "czeka" niespodzianka w postaci jednej sciany przy balkonie sasiadow i dwoch pietrowych (podlogi), sygnal z pewnoscia bedzie mocno stlumiony. Dawno temu instalowalem w podobnych warunkach zwykly czujnik temperatury ale pracujacy w pasmie 433 MHz i niestety nie byl w stanie przedrzec sie do odbiornika....

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Czy WS-0101 da radę przez dwie kondygnacje ?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipca, 2013, 21:01:46 »
[...] W najbliższym czasie muszę je zakupić, lecz dosyć trudno znaleźć sklep w którym one są dostępne. Ostatnio kupowałem w sklepie (chyba) o nazwie Kodak ze sprzętem fotograficznym.

Baterie litowe dostępne są bez problemu w sklepach "nie dla idiotów"  ;) Ewentualnie w sklepach Saturn. Można je też zamówić w sklepach internetowych.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Czy WS-0101 da radę przez dwie kondygnacje ?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipca, 2013, 21:36:02 »
Wybór stacji jak najbardziej OK. Jednak po zakupie (oczywiście wersja 868 mhz) radzę jak najszybciej sprawdzić, czy czujnik thermo-hygro da radę połączyć się z konsolą. Zawsze masz te 10 dni na zwrot, bez podania przyczyny, przy zakupie przez Internet. Baterie litowe - jak najbardziej. Przynajmniej dają radę w zimie, nie będziesz musiał się martwić, że padną przy dużych mrozach. Sam posiadam WH 1090 i u mnie też pojawiały się problemy z zasięgiem, gdy czujniki były na dachu a dystans, który dzielił je od konsoli wynosił ok 5 metrów. Sygnał miał do pokonania dach i strop betonowy. Jednakże konsola stała blisko laptopa, co na pewno miało wpływ na odbiór.