Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja 2measure 270208  (Przeczytany 4227 razy)

Offline profes

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Stacja 2measure 270208
« dnia: 11 Grudnia, 2013, 01:30:16 »
Drodzy,
Czy ktoś miał z tym urządzeniem do czynienia i może podzielić się opinią?
http://stacje-pogody.pl/1038_stacja_pogody_2measure_270208.html

Potrzebuję stację pogody w cenie do 300 zł, która ma:
• Temperatura wewnętrzna i zewnętrzna
• Wilgotność wewnętrzna i zewnętrzna
• Ciśnienie
• Opady
• Prędkość wiatru
• Kierunek wiatru
• Fazy księżyca
• Dobre podświetlenie

W cenie którą podałem znalazłem tylko tę stację z linka, która ma zarówno fazy księżyca jak i pomiar wiatru - ważne dane dla myśliwego.
Jeżeli jest to jakiś totalny chłam, to co możecie polecić w zastępstwie?


Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja 2measure 270208
« dnia: 11 Grudnia, 2013, 01:30:16 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja 2measure 270208
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudnia, 2013, 13:01:31 »
W tej cenie, to raczej nic lepszego nie kupisz. Trudno też ocenić, czy to chłam. Wiele spraw "wychodzi" dopiero podczas użytkowania. Sądzę, że dla osoby, która nie jest pasjonatem meteo, stacja ta powinna spełnić swoje podstawowe zadanie. Bardziej znane i cenione marki stacji, które mają w swych opcjach fazy księżyca i pomiar siły wiatru, to Oregon, La Crosse Technology, TFA, czy Viking. Ale tu pułap cenowy jest już wyższy.

Offline profes

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja 2measure 270208
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudnia, 2013, 14:01:30 »
Serenator,
Dziękuje za odpowiedź. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że w tej cenie i tak ma dużo funkcji, a jakością raczej nie odbiega od popularnych tutaj "Conradów".
Marki, o których piszesz, to już wyższa półka i jeśli teść załpie pogodowego bakcyla to wówczas kupi sobie coś profi, ale jak go znam ten 2measure i tak bedzie dla niego technologią z Gwiezdnych Wojen.

Offline profes

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja 2measure 270208
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Stycznia, 2014, 13:28:21 »
Dodałem opinię o tej stacji po tygodniu użytkowania.
Dla zainteresowanych: http://stacje-pogody.pl/1038_opinie_stacja_pogody_2measure_270208.html

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja 2measure 270208
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Stycznia, 2014, 20:46:25 »
Przeczytałem Twoją opinię. Co do uwag na temat różnicy w wielkości ciśnienia, to aby wiarygodnie stacja tę wartość podawała, należy parametr ten skalibrować. Ciśnienie atmosferyczne może być wyrażane na dwa sposoby: jako względne albo bezwzględne. O różnicach między nimi i jak je obliczać poczytasz tutaj:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=4.msg4#msg4
W instrukcji powinno być napisane jakie ciśnienie należy ustawić - względne czy bezwzględne. Jeśli nie ma o tym wzmianki, to należy samemu je wybrać. Serwisy internetowe najczęściej podają wielkość ciśnienia względną, np. dla Warszawy:
http://yowindow.com/online.php (w zakładce: select a location, należy wybrać Warsaw)
Natomiast prognoza pogody w TV podaje wartość bezwzględną i zawsze w odniesieniu do Warszawy. W internecie możemy sobie za to poszukać własnej lokalizacji i zawsze znamy wartość ciśnienia faktyczną dla danej miejscowości  :) Najlepiej byłoby aby blisko Ciebie lub nawet w Twojej miejscowości zlokalizowana była jakaś stacja referencyjna, czyli wzorcowa (np. IMiGW). Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli porównujemy wyniki wskazań ciśnienia własnej stacji z jakimś innym, zawsze musi ono być wyrażone w jednakowy sposób - albo jako względne, albo jako bezwzględne.

Reasumując: ustalasz jakie ciśnienie ma stacja wskazywać, następnie wyszukujesz w necie jego aktualną wartość w danym momencie i wpisujesz (wybierasz) tę wartość w stacji.