Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Moja stacja + stronka  (Przeczytany 4389 razy)

Offline SyntaxError

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Sc.
Moja stacja + stronka
« dnia: 10 Lutego, 2015, 17:37:15 »
Witam wszystkich. W ostatnim miesiącu pracowałem sobie nad takim czymś i chciałbym poprosić o ocenę tego co zrobiłem wspólnie ze znajomym, który zajmuje się frontem. http://www.pogoda-skalagi.pl/index.html
Tych z Was, którzy znają się dobrze na danych pogodowych prosiłbym też o przejrzenie strony pod kątem poprawności, bo przyznam szczerze że jako początkujący programista backendowy raczej średnio się na tym znam (chociaż odkąd pracuje nad tym projektem dużo się o pogodzie nauczyłem :D).
Oraz jeszcze jedno pytanie do tych z Was którzy znają js-a, tudzież jQuery: Co myślicie o tej bibliotece? http://www.highcharts.com/demo. Wydaje się być spoko dla mnie z dwóch powodów. Po pierwsze dane dla tworzonego obiektu wrzucam jako tablicę, a przez ajaxa z serwera dostaje dane właśnie w formie tablicy. Po drugie kumpel frontendowiec twierdzi że jeśli z jego poziomu wykres jest zwykłym divem, to jest to najlepsze rozwiązanie. 

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Moja stacja + stronka
« dnia: 10 Lutego, 2015, 17:37:15 »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Moja stacja + stronka
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lutego, 2015, 18:57:17 »
Menu się rozjeżdża u mnie pod Firefoxem. Pod IE 11 strona wygląda nawet nieco inaczej niż w lisku. Poza tym w miarę przyjemne dla oka. Fajne zastosowanie wykresów highcharst masz tutaj Czy mnogość stacji w placówkach oświatowych woj. opolskiego, to jakiś unijny projekt? Skąd tyle stacji w szkołach?

Offline SyntaxError

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Sc.
Odp: Moja stacja + stronka
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lutego, 2015, 20:14:37 »
Pewnie frontend nie dopisał -moz- w cssie tak mi się zdaje coś. :D No kompatybilność z IE (Trident probably hates me) to jest cięższa sprawa, ale pracę nad tym trwają. ;) Dokładnie nie wiem jak to wygląda, ale stacje szkoły uzyskały dzięki RCRE w Opolu w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologi czy jakoś tak.

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: Moja stacja + stronka
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lutego, 2015, 21:36:48 »
Dla oka wygląda to naprawdę przyjemnie, aczkolwiek trochę doskwiera brak informacji o zastosowanym na stacji sprzęcie technicznym oraz jakiś fotek obrazujących lokalizację czujników / zastosowanej osłony termicznej.
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego, 2015, 21:39:03 wysłana przez charly »

Offline SyntaxError

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Oregon Sc.
Odp: Moja stacja + stronka
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lutego, 2015, 22:30:17 »
Tak, też uważam że tego brakuje, ale takie coś zrobić to już będzie czysta przyjemność więc zostawiam sobie to na później. Dzisiaj walczę trochę z Highcharts-em oraz z pewnym ostrzeżeniem xmlHttpRequest-a, które pięknie pojawia się w konsoli, a związane jest  z zdeprecjonowaną flagą async: false. Stronkę tę tworzę w wolnym czasie i od czystej kartki notepada, więc dosyć powoli idzie. Myślę jednak że efekt końcowy będzie zadowalający. :D

Offline Marek_50

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WS1080
Odp: Moja stacja + stronka
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudnia, 2015, 22:00:43 »
Mi się podoba, szkoda tylko, że IE11 ma jakieś problemy ...
Od 5 lat "przymierzam" się do "zmontowania" takiej strony ... moje WS1080 zaktualizowało oprogramowanie i obecnie może przesyłać dane na serwer i stronę, ale gdy czytam na forach jak zbudować stronę, potem zamieścić na niej aktualne dane ze stacji ... pojęcia i określania nie są dla mnie zrozumiałe (może z racji wieku) i odpuszczam ... a może potrzebuje pomocy ...
Pozdrawiam.

Offline jarostacja

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Otrzymał podziękowań: 6
  • Typ stacji: WH 1080
Odp: Moja stacja + stronka
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudnia, 2015, 01:44:08 »

Od 5 lat "przymierzam" się do "zmontowania" takiej strony ... moje WS1080 zaktualizowało oprogramowanie i obecnie może przesyłać dane na serwer i stronę

Skorzystaj z Cumulusa. W wersji nieco prostszej możesz zainstalować Cumulus1 na dowolnym komputerze z windows.

Mozesz też zbudować sobie całośc na raspberry pi2 - dokładną instrukcję krok, po kroku znajdziesz na mojej stronie zielona10.pl tam w zakładce linki zobacz instrukcja instalacji stacji.

Napisałem dla kompletnego laika jakim sam byłem, kiedy kupiłem swoje raspberry.

Mam nadzieję, że się przyda.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Moja stacja + stronka
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudnia, 2015, 02:07:35 »
(...) Mozesz też zbudować sobie całośc na raspberry pi2 - dokładną instrukcję krok, po kroku znajdziesz na mojej stronie zielona10.pl  (...)

Bardzo zrozumiała i dopracowana jest ta instrukcja - widać, że "włożyłeś w nią serce"  i wiesz o czym piszesz  ;)