Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: stacja pogody auriol  (Przeczytany 13699 razy)

Offline maciejk1993

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: stacja pogody auriol
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Grudzień, 2015, 20:38:33 »
Kolejne pytanie z mojej strony, dziś po kilku dniach testów w domu dałem na zewnątrz czujnik i temperaturę pokazuje ok ale wilgotność o 15% niższą niż na najbliższej mi stacji która jest oddalona o 50 km i tu właśnie moje pytanie, czy taka różnica jest możliwa i do zaakceptowania?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

« Odpowiedź #30 dnia: 22 Grudzień, 2015, 20:38:33 »

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Otrzymał podziękowań: 34
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły
  • Miejscowość: Gdańsk Wyspa Sobieszewska (Świbno)
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP & MN 9313-wireless & W263-wireless & WS9008IT & AuriolZ29592 & TFASquarePlus
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Grudzień, 2015, 01:20:52 »
... a odświeżanie - wysyłanie danych przez zewn. czujnik temperatury i wilgotności - do konsoli, w jakim jest interwale czasowym ?

Offline maciejk1993

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Grudzień, 2015, 01:51:02 »
Trudno mi dokladnie określić czas ale jest to nie rzadziej niż co minute

Offline maciejk1993

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Grudzień, 2015, 10:16:05 »
Sprawdziłem dziś wystawiając stacje na zewnątrz i ona pokazuje wilgotność bardzo ładnie a czujnik ciągle zaniża czym to może być spowodowane ? W domu zarówno stacja jak i czujnik pokazują zbliżone wartości

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP & MN 9313-wireless & W263-wireless & WS9008IT & AuriolZ29592 & TFASquarePlus
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Grudzień, 2015, 11:24:42 »
Trudno mi dokladnie określić czas ale jest to nie rzadziej niż co minute

... ten interwał najlepiej sprawdzić po przeniesieniu czujnika z zewnątrz do pomieszczenia i znowu na zewnątrz wtedy zauważysz te zmiany i możesz sprawdzić ten czas.

Pytam o to - ponieważ może porównujesz dwa nietransparentne punkty pomiarowe.

Offline maciejk1993

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Grudzień, 2015, 11:31:15 »
Nie rozumiem do końca , to czy czujnik odświeża sie co 5 sekund , minutę czy dwie to chyba w takim czasie nie może się tak wilgotność zmieniać? Zresztą teraz akurat dane czytam bezpośrednio z czujnika i ciągle sa zaniżone , a możliwe jest to ze w czujniku są zbyt małe dziurki na powietrze i to jest  powodem takiej sytuacji? Bo np w stacji są dużo większe

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Grudzień, 2015, 11:35:07 »
Sprawdziłem dziś wystawiając stacje na zewnątrz i ona pokazuje wilgotność bardzo ładnie a czujnik ciągle zaniża czym to może być spowodowane ? W domu zarówno stacja jak i czujnik pokazują zbliżone wartości

... to chyba masz kłopot ?

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Grudzień, 2015, 12:09:20 »
Nie rozumiem do końca , to czy czujnik odświeża sie co 5 sekund , minutę czy dwie to chyba w takim czasie nie może się tak wilgotność zmieniać? (...)

... masz racje - ten parametr nie zmienia sie dynamicznie jak pomiar wiatru  ;) - miałem na myśli porównywane pomiary u Ciebie i w pukcie oddalonym o 50 km - jak pisałeś - i chciałem wyeliminować wariant porównywania "czegoś" z błędem - do "czegoś" z błędem.

Ponowię jeszcze raz pytanie - doczytałeś się gdzieś jaka jest dokładność pomiaru poszczególnych parametrów Twojej stacji ?

Offline Rychu_Świbno

• Cumulonimbus
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Grudzień, 2015, 12:16:09 »
Kolejne pytanie z mojej strony, dziś po kilku dniach testów w domu dałem na zewnątrz czujnik (...) wilgotność o 15% niższą niż na najbliższej mi stacji (...)

(...) Zresztą teraz akurat dane czytam bezpośrednio z czujnika i ciągle sa zaniżone , a możliwe jest to ze w czujniku są zbyt małe dziurki na powietrze i to jest  powodem takiej sytuacji? Bo np w stacji są dużo większe

...te otworki nie mają moim zdaniem nic do rzeczy - są mniejsze z uwagi na ochronę przed dostaniem się deszczu do wnętrza - pewnie. A może czujniki Twojej stacji wymagają adaptacji i pomiary stabilizują się po dłuższym okresie czasu - piszę to ponieważ nie widzę innego wytłumaczenia ...

... ale ważna jest też dokładność pomiarów - ile ona wynosi dla pomiarów wilgotności ?

Offline maciejk1993

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Grudzień, 2015, 12:30:07 »
Dokładność +-5% , z tymi otowrami to czytałem gdzieś na forum teorie że właśnie sa zbyt małe a elementy elektroniczne konkretnie ich ciepło u środku czujnika powoduja osuszanie i tym samym mniejsza wilgotność

Offline mati211p

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 15
    • ikonka GG
    • MeteoSerwis24
  • Miejscowość: Świdnik Duży Drugi
  • Typ stacji: WS3600 - 11
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Grudzień, 2015, 14:43:55 »
Jak wystawisz czujnik z ciepłego powietrza do zimnego (aktualnie to np dom i zewnątrz) to powinien chyba w dół wilgotność pokazywać, natomiast jak z zimnego miejsca do domu, to potrafi 99% pokazać czujnik momentalnie (bo temp. punktu rosy > temp na czujniku).

Offline maciejk1993

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Grudzień, 2015, 16:51:15 »
Ogólnie to dziwnie się zachowuje bo właściwie cały czas wskazuje wilgotność w przedziale 65 do 70 i np popoludniu na najbliższej mi stacji było też w granicach 65-70 także się ładnie zgadzało no ale teraz pod wieczór wilgotność wzrosła do 80% to moj czujnik nie potrafi przekroczyć nawet 70% , czytałem na tym forum że podobny był problem ze stacją WH1080 , też wilgotność nie mogła przekroczyć pewnej bariery , tylko że dalej nie wiem w czym może być problem, jak dmuchnę w czujnik to szybko wzrasta no ale zaraz znów opada do tych 70, ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł w czym może być problem?

Offline mati211p

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 15
    • ikonka GG
    • MeteoSerwis24
  • Miejscowość: Świdnik Duży Drugi
  • Typ stacji: WS3600 - 11
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Grudzień, 2015, 10:24:38 »
To jeszcze odpowiedzmy sobie na pytanie jaka wtedy była temperatura powietrza i jaki punkt rosy. Dodajmy, że w przypadku silnego wiatru nocą jaki wiał wczoraj to wilgotność ledwo przekraczała 70%. Dziś jest wyższa za dnia.

Offline maciejk1993

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Grudzień, 2015, 22:51:46 »
Już wiem co było przyczyną złych pomiarów, umieściłem czujnik w górnym rogu okna i jak się okazuje nie może sie on tam znajdować bo automatycznie wilgotność tam mi maleje

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 98
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Grudzień, 2015, 15:44:56 »
Dla zainteresowanych kupnem tej stacji pogodowej, jest już kilka opinii o AURIOL IAN 114324. Ogólnie użytkownicy oceniają tą stację na 3.68 pkt (5 pkt max), najwyższe oceny uzyskuje za jakość i niezawodność (4 pkt). 75% użytkowników jest generalnie zadowolonych i poleciłoby zakup tego modelu innym.
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  https://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!