Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Cumulus ustawienia internetowe  (Przeczytany 2945 razy)

Offline Mincek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Cumulus ustawienia internetowe
« dnia: 04 Lipca, 2016, 11:35:35 »
Witam, od niedawna jestem użytkownikiem stacji pogodowej i programu cumulus. W związku z tym, że stacja stoi "w polu" a dostęp do internetu jest poprzez przenośny internet z ograniczeniami, walczę z wysyłaniem danych. W związku z tym, mam trochę pytań jak ograniczyć przesył danych, ale tak aby dane były odpowiednio skalkulowane.

Zacznijmy od ustawien w zakldace CONFIGURATION-INTERNET

mam zaznaczone wszystkie 3 opcje realtime czyli:
- enable realtime
- enable realtime FTP
- enable realtime.txt FTP

czy wszystkie znaczniki muszę miec zaznaczone ??

Chciałbym, aby dane na stronie odświeżały się co 10 minut, jednak tak, by średnia była wyliczana z intervału co 30 sek. (nie wiem czy dobrze wszystko rozumuję)

Ustawiłem więc Interval na 10 minut, natomiast Realtime interval mam ustawione na 30 sek. Czy przy takich ustawieniach, stacja będzie sobei zbierała dane co 30 sek i co 10 min wysyłała średnią na serwer czy od czego są te różne ustawienia ??

Bardzo dziękuję za ew. pomoc.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Cumulus ustawienia internetowe
« dnia: 04 Lipca, 2016, 11:35:35 »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Cumulus ustawienia internetowe
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipca, 2016, 19:51:01 »
Jeśli chcesz ograniczyć transfer do minimum i nie zależy Ci na podglądzie zmieniających się danych w czasie rzeczywistym, to śmiało możesz wyłączyć wszelkie realtime. Wystarczy, że pozostawisz opcje Interval tak jak masz, czyli 10 minut lub rzadziej. Ten czas oznacza, że Cumulus w odstępach 10-minutowych nadpisuje strony www na serwerze. Wykresy, maksima, minima, etc., będą się odświeżały w zadanym odstępie czasu. Zatem wszystko sprowadza się do tego, jak często chcesz widzieć nowe dane na stronie. Sam Cumulus, przy stałym podłączeniu stacji, będzie zapisywał w pamięci dane co odczyt, czyli co 48 sekund w przypadku stacji FO.

Offline Mincek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Cumulus ustawienia internetowe
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipca, 2016, 09:03:15 »
Niestety czas rzeczywisty zjadłby mi internet w chwilę moment. Szukam jakiegoś kompromisu i nie do końca kumam.

Czy znasz może jakie ilości danych są wysyłane przez cumulusa ?? realtime.txt to jes pierdoła i wysyłą mi chyba co 30 sek (też coś często). Strona aktualizuje się co 10 min (nie wiem jakie by były różnice transferowe gdyby odświeżała się co 5 min).

Do tego posiadam aplikacje na androida, którą chciałbym pozostawić.

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Cumulus ustawienia internetowe
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipca, 2016, 08:55:06 »
Mój Cumulus "chodzi" 24/7. Strona jest uaktualniana co 10 minut. Wysyłane są standardowe pliki Cumulusa i parę innych. Ustawione mam w Cumulusie: auto update, wszystkie trzy Realtime, wysyłanie do Wunderground, PWS,WOW (do wszystkich co 15 min a do Wunderground również Rapid Fire). CAŁY ŚREDNI DOBOWY TRANSFER to około 70MB (około 3-3,5GB miesięcznie).
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.