(...)Mam obecnie taki zegar z termometrem wewnętrznym i zewnętrznym i niestety ale czujka zewnętrza nie łapie sygnału (wewnętrzny działa prawidłowo). Niby ma on 60 metrów zasięgu. (...)
Niestety odległość pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem to nie jedyny parametr mający wpływ na transmisję danych.
Istotniejsze są tu przeszkody jakie znajdują się pomiędzy czujnikiem a konsolą. To one potrafią stłumić sygnał do poziomu nieakceptowalnego przez odbiornik. Szkło, metal w tym w szczególności stropy żelbetowe to "doskonałe" warunki dla wytłumienia sygnału radiowego.
Do tego dochodzi czynna instalacja energetyczna w ścianach i stropach, instalacja CO, telefony komórkowe i telefony stacjonarne radiowe, odbiorniki RTV, włączone inne urządzenia elektryczne - z tego szumu "informacji radiowych" stacji pogodowej czasami trudno jest wyłowić "swój" sygnał. Ale przy odrobinie cierpliwości można znaleźć takie miejsce posadowienia czujnika i odbiornika względem siebie, że będą się doskonale z sobą komunikowały.
Mimo wszystko uważam że w Twoim dwupoziomowym mieszkaniu nie powinno być szczególnych kłopotów z komunikacją radiową pomiędzy czujnikami a konsolą. Oczywiście częstotliwość 868 MHz zapewnia lepszą jakość/pewność ciągłości transmisji danych z uwagi na większą odporność na zakłócenia.