Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody dla Centrum Zarządzania Kryzysowego  (Przeczytany 41 razy)

Offline byczyptak

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
Stacja pogody dla Centrum Zarządzania Kryzysowego
« dnia: 11 Styczeń, 2017, 14:38:49 »
Z racji mojego pierwszego postu chciałbym powitać wszystkich użytkowników tego forum i od razu prosić o radę.

Poszukuję niezawodnej stacji pogodowej. Na moje nieszczęście nie mam pojęcia na jakie rzeczy i niuanse zwracać uwagę. Dlatego zwracam się z prośbą do Was.

Interesuje mnie stacja z możliwością prezentacji pomiarów równocześnie na kilku PC w ostateczności od biedy na jednym. Interesują mnie podstawowe parametry czyli temperatura, siła i kierunek wiatru, opad, ciśnienie. Pozostałe mogą być ale to tylko jako dodatek. Z racji architektury sieci komputerowej rozwiązania typu wysyłania danych na serwery gdzieś w świat a następnie ich odczyt z przeglądarki na PC nie są mile widziane. Czujniki umieszczone były by na dachu budynku na wysokości około 8m natomiast komputery i stacja odbiorcza na parterze budynku i kilka ścian żelbetowych pomiędzy nimi. Ewentualnie jest możliwość poprowadzenia kabla sygnałowego przez kondygnacje.
Proszę żebyście podpowiedzieli mi na temat sprzętu jaki wybrać oraz ewentualnych rozwiązań jakie mógłbym zastosować i o których pamiętać żeby wszystko fajnie hulało. 

Budżet im mniej tym lepiej :) ale zależy mi na bezproblemowej pracy i jak najdłuższej sprawności zestawu wieć świadomy jestem, że tanio nie będzie.

Z góry dzięki za pomoc

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pogody dla Centrum Zarządzania Kryzysowego
« dnia: 11 Styczeń, 2017, 14:38:49 »