Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: stacja+wizualizacja+moja strona www  (Przeczytany 1327 razy)

Offline printeo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
stacja+wizualizacja+moja strona www
« dnia: 27 Marca, 2017, 11:31:07 »
Proszę o poradę: chciałbym kupić stację, umieścić ją na terenie mojego obiektu a dane ze stacji umieścić w miłej dla oka postaci graficznej na mojej stronie www. Nie w postaci linku do strony zewnętrznej ale żeby to działo się na  stronie firmowej w mojej domenie. I po polsku, żeby każdy mógł i chciał tam zajrzeć.
Proszę o poradę, nawet o ofertę, jeśli ktoś potrafiłby mi to wszystko ogarnąć za sensowne pieniądze (jeśli nie łamie to oczywiście regulaminu forum).

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

stacja+wizualizacja+moja strona www
« dnia: 27 Marca, 2017, 11:31:07 »

Offline kacperinjo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: Ws0101
Odp: stacja+wizualizacja+moja strona www
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marca, 2017, 23:36:20 »
Na początek kup stacje meteo, zależy jaki masz budżet, ale z tańszych i dobrych możesz zainteresować się wh1080/wh2080, następnie zakup jakiś terminal (nie są drogie) ale zwróć uwagę na pojemność dysku, bo ja sam się na tym nacialem i nie jestem w stanie zainstalować windowsa xp na swoim. Stawiaj windows na terminalu, zainstaluj cumulus i konfiguruj. To tak w skrócie. Wszystkie te informacje masz na forum. Sam jestem na podobnym etapie, co i ty :) powodzenia

Offline printeo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: stacja+wizualizacja+moja strona www
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marca, 2017, 11:15:22 »
Najniższy budżet nie jest priorytetem, poza tym co widziałem stacja wysyłą dane na zewnętrzny serwer a ja chciałbym mieć to na swojej stronie www do tego w sposób ładny dla oka i przystępny dla każdego.

Offline kacperinjo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: Ws0101
Odp: stacja+wizualizacja+moja strona www
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marca, 2017, 22:30:39 »
Skoro posiadasz już swoją stronę, to masz ten zewnętrzny serwer. Niestety do przetwarzania danych bedzieaz potrzebował komputera/terminala podłączonego do tej stacji. Chyba, że zakupisz stacje, która automatycznie będzie wysyłała dane do internetu, no https://m.conrad.pl/?&pi=1267654&ref=Adwords&subref=Dom+i+ogród%5BAPI%5D&utm_term=search&AdW=API&gclid=Cj0KEQjwk-jGBRCbxoPLld_bp-IBEiQAgJaftZtunuqnTULEPA3W9kul8SDqaiZUrOQJ5E-uLATIq8IaAsn88P8HAQ&subshopid=01-aa-m


Jednakże będziesz potrzebował routera wifi, dane będą wysyłane na serwis wunderground.com

Potem je pobierasz na swoją stronę. Są gotowe bannera i wykresy, które wygenerujesz na ich stronie :)