Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726  (Przeczytany 121830 razy)

Offline kacza23

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Sinus 35.1095
Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Kwietnia, 2011, 22:32:20 »
Dalej walczę z tą stacją, nagle pomiary z wiatromierza przestały być pokazywane na stacji - wszędzie są kreski, baterie na wiatromierzu wymieniałem dwa tygodnie temu. Czy to może oznaczać baterie w stacji?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Kwietnia, 2011, 22:32:20 »

Offline jezjacek

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol H13726
Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Kwietnia, 2011, 10:04:39 »
Miałem dwukrotnie taki przypadek ( nie wiem czym spowodowany). Po prostu połączyłem jeszcze raz stację z czujnikiem i działa. Baterii nie wymieniałem, cały czas pracuje ( od grudnia chyba) na dołączonych do zestawu.

Offline andrew9

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #137 dnia: 05 Maja, 2013, 17:58:02 »
Witam,

Kilka lat temu kupiłem w Lidlu tę stację i.. nigdy jej nie używałem ;-)   Dzisiaj postanowiłem w końcu zamontować i mam jeden problem (właściwie dwa, ale drugi mniej istotny).

Po zamontowaniu wszystkiego (czujnik wiatru, deszczomierz) i uruchomieniu stacji wszystkie wartości po kilku minutach wydają się wyświetlać prawidłowo, jednak wskazanie ciśnienia cały czas miga. Według instrukcji można je ustawić i wartości faktycznie mogę zmieniać, ale nie mogę go zatwierdzić (przycisk od tego - ani wciśnięty ani przytrzymany nie ma żadnego skutku). Dodatkowo nie działają przez to (?) także inne funkcje jak np. ustawianie czasu (choć inne - np. zmiana kanału, czy jednostek tak).

Dodatkowo cały czas świeci się podświetlenie i nigdy nie gaśnie, nie ma również reakcji na przycisk Snooze.


Druga kwestia dotyczy czujnika wiatru i kompasu na nim - igła w nim jest praktycznie nieruchoma - tzn. od czasu do czasu zmieni położenie, ale na pewno nie wskazuje na bieżąco północy. To jeszcze jest mniejszy problem, bo nawet jeśli wpływa (choć nie wiem czy wpływa) na wskazania kierunku wiatru, to akurat ta informacja nie jest dla mnie tak istotna. Natomiast ten pierwszy problem utrudnia, a właściwie uniemożliwia normalne używanie stacji.


Więc pytanie - czy z tym można coś zrobić, czy jest to jednak jakaś wada fabryczna (możliwości reklamacji już nie mam, więc ewentualnie mogę spróbować zrobić z tym coś samemu - pytanie co).

Pozdrawiam,

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #138 dnia: 05 Maja, 2013, 18:19:25 »
Druga kwestia dotyczy czujnika wiatru i kompasu na nim - igła w nim jest praktycznie nieruchoma - tzn. od czasu do czasu zmieni położenie, ale na pewno nie wskazuje na bieżąco północy. To jeszcze jest mniejszy problem, bo nawet jeśli wpływa (choć nie wiem czy wpływa) na wskazania kierunku wiatru, to akurat ta informacja nie jest dla mnie tak istotna.

Wyjmij baterie z czujników i konsoli na dłuższy czas np. 10-15 minut i zacznij uruchamianie stacji dokładnie tak jak podali w instrukcji obsługi.

Wiatromierz musisz odpowiednio ustawić, aby wyświetlał prawidłowe kierunki na róży wiatrów.

"Ukierunkować wskaźnik wiatru na północ i przytrzymać go w tej pozycji.
Włożyć 2 baterie AA. Czerwona kontrolka LED nad komora baterii będzie
kilkakrotnie mrugać. Upewnić się, że wskaźnik w momencie błyskania kontroli
wskazuje północ. Kalibracja została zakończona."


Co do ciśnienia to musisz je na początku ustawić i wybrać jednostki:

"Aby otrzymywać poprawne prognozy pogody należy ustawić na samym początku
ogólną wartość ciśnienia odpowiednią dla danego miejsca nad poziom morza
(Normal-Null). Po włożeniu do stacji bazowej baterii urządzenie będzie się
znajdowało właśnie w tym trybie ustawień. Za pomocą strzałek można dokonać
zmian. Ustawienie zatwierdzić za pomocą PRESSURE.
Aby wywołać tryb ustawienia ciśnienia początkowego (Normal-Null) należy
przycisnąć klawisz PRESSURE.
Aby zmienić jednostki pomiaru ciśnienia należy przycisnąć krótko klawisz
PRESSURE. "
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline andrew9

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #139 dnia: 05 Maja, 2013, 20:38:13 »
Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o uruchamianie to trzymałem się instrukcji. Jedynie w kwestii ukierunkowania wskaźnika na północ to na początku tego nie zrobiłem, ale potem wyciągnąłem baterie jeszcze i to zrobiłem. Z tym, że - ze względu na wspomnianą igłę i niewskazywanie północy - nie mogłem się kierować wskazaniami urządzenia i musiałem to zrobić "na oko".

To jednak - jeśli związane jest tylko z poprawnością wskazań kierunku wiatru - jest jak wspomniałem mniej dla mnie (przynajmniej w tym momencie istotne). Znacznie większym problemem jest ten drugi, który sprawia, że urządzenia właściwie nie można używać.

Co do ciśnienia to musisz je na początku ustawić i wybrać jednostki:

"Aby otrzymywać poprawne prognozy pogody należy ustawić na samym początku
ogólną wartość ciśnienia odpowiednią dla danego miejsca nad poziom morza
(Normal-Null). Po włożeniu do stacji bazowej baterii urządzenie będzie się
znajdowało właśnie w tym trybie ustawień. Za pomocą strzałek można dokonać
zmian. Ustawienie zatwierdzić za pomocą PRESSURE.
Aby wywołać tryb ustawienia ciśnienia początkowego (Normal-Null) należy
przycisnąć klawisz PRESSURE.
Aby zmienić jednostki pomiaru ciśnienia należy przycisnąć krótko klawisz
PRESSURE. "


Po uruchomieniu urządzenia strzałki działają, ale zmieniają tylko wartość ciśnienia (zaczynając od 1013). Natomiast przycisk PRESSURE nic nie robi - bez względu na to, czy się go przytrzyma czy wciśnie. Dodatkowo wartość ciśnienia cały czas miga, migają także ikonki (zmieniają się) od pogody. I w zasadzie nic więcej się nie da zrobić (np. ustawić czasu) - jedynie zmieniać jednostki i kanały.

To jest największy teraz problem, bo nie wiem, czy urządzenie jest w ogóle sprawne. Jeśli wyciągnięcie baterii z czujników może na to pomóc (w co jednak wątpię) to mogę to jeszcze raz zrobić. Z samą stacją próbowałem już wielokrotnie..


Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #140 dnia: 05 Maja, 2013, 21:06:47 »
Natomiast przycisk PRESSURE nic nie robi - bez względu na to, czy się go przytrzyma czy wciśnie. Dodatkowo wartość ciśnienia cały czas miga, migają także ikonki (zmieniają się) od pogody. I w zasadzie nic więcej się nie da zrobić (np. ustawić czasu) - jedynie zmieniać jednostki i kanały.

Spróbuj coś takiego. Ustaw ciśnienie i zostaw przez 1 minutę (nic nie wciskaj), wartość powinna się sama zatwierdzić, a ekran wrócić do początkowego.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline andrew9

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #141 dnia: 06 Maja, 2013, 06:51:35 »
Spróbowałem jeszcze wczoraj wieczorem, ale bez efektu - zresztą sprawdzałem to już wcześniej. Ustawiłem jakąś wartość i zostawiłem stację na około godzinę - wskazanie ciśnienia cały czas migało, światełko cały czas się paliło. Przycisk PRESSURE wydawał się nieaktywny.

Można spróbować czegoś jeszcze?

Offline kacza23

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Sinus 35.1095
Odp: Stacja pogody z Lidla - Auriol H13726
« Odpowiedź #142 dnia: 31 Grudnia, 2014, 15:19:45 »
A wiadomo dlaczego w dni kiedy temperatura otoczenia wynosi 2 stopnie to stacja pokazuje +16? Rozkalibrował się czujnik?