Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody z rejestracją danych (temp., ciśnienie) + 2 czujniki dodatkowe  (Przeczytany 146 razy)

Offline kerad85

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
Witam,

Kilka godzin szukałem dzisiaj stacji pogodowej z rejestracją danych (online lub przesył raz na jakiś czas na komputer).

Potrzebuję mierzyć i rejestrować temperatury z trzech czujników (główny na dole domu, dodatkowy na górze oraz czujnik zewnętrzny), do tego chciałbym, żeby stacja wskazywała też ciśnienie, chociaż ostatecznie zrezygnuję z tego wymogu i kupię zwykły barometr.

Nie chcę z kolei mierzyć siły wiatru i deszczu. Dla mnie to zbędne bajery :)

Myślałem o Netatmo, ale tam brakuje jakiegokolwiek wyświetlacza, a średnio chce mi się odpalać kolejną aplikację na smartfonie, żeby odczytać wyniki.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2017, 20:28:12 wysłana przez kerad85 »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Offline Parasol

• Administrator
  • Otrzymał podziękowań: 88
    • Smartfonki.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody z rejestracją danych (temp., ciśnienie) + 2 czujniki dodatkowe
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik, 2017, 20:59:17 »
Może TFA KLIMA@HOME - masz wyświetlacz, możesz przesyłać dane do internetu, przeglądać na smartfonie, rozbudować system o kolejne czujniki.

Najlepiej w wuszukiwarce stacji pogodowych zaznacz "Wysyłanie danych do Internetu", można wybrać "NIE" dla "Prędkość wiatru", "Kierunek wiatru" i "Opady deszczu" -  przejrzyj wyniki wyszukiwania. Najlepiej dużo parametrów od razu nie wybierać, aby nie ograniczać sobie liczby stacji do wyboru, a nuż jakaś, niedokładnie taka jaką chcemy, nam się spodoba.
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2017, 21:06:53 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  http://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline kerad85

• Cirrus
  • *
Odp: Stacja pogody z rejestracją danych (temp., ciśnienie) + 2 czujniki dodatkowe
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik, 2017, 22:50:08 »
Przeglądałem już w wyszukiwarce. Ten też chodził mi głowie, tylko brakuje w nim barometru. Ehh, niestety nie można mieć wszystkiego. Nie wiesz jak z dokładnością pomiaru w tym urządzeniu?

Nie ma żadnej podobnej jednostki polskiej z przesyłem danych przez Internet?
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2017, 22:56:28 wysłana przez kerad85 »

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik, 2017, 23:34:50 »
Ehh, niestety nie można mieć wszystkiego.

Jest jeszcze GreenBlue GB522 - wyświetlacz, ciśnienie, dane masz na smartfonie. Jest też termohigrometr Beurer HM 55 - mały wyświetlacz, współpraca ze smartfonami.

Spróbuj wyszukiwać też w inny sposób np.: "Współpraca ze smartfonami/tabletami" + "Kolorowy wyświetlacz", albo "Pasmo radiowe" -> "Bluetooth". Może coś jeszcze innego znajdziesz.

Nie wiesz jak z dokładnością pomiaru w tym urządzeniu?

Według instrukcji, czujniki w zestawie: temperatura +/-1°C, wilgotność +/-3%.

Nie ma żadnej podobnej jednostki polskiej z przesyłem danych przez Internet?

METEO też korzysta z systemu Mobile Alerts, ale na razie mają chyba tylko 1 "zestaw startowy": http://stacje-pogody.pl/1134_stacja_pogody_meteo_ma_10001_mobile_alerts.html
« Ostatnia zmiana: 04 Październik, 2017, 23:56:24 wysłana przez Parasol »
Zapraszam do dodawania opinii o swojej stacji pogodowej na stronie:  http://stacje-pogody.pl - Twoja opinia pomoże dokonać właściwego wyboru innym!

Offline kerad85

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Październik, 2017, 08:47:12 »
Tylko GreenBlue GB522 nie pozwala na zapisywanie wyników co nie? Patrzyłem na to urządzenie i byłoby super, gdyby dało się zapisywać dane. Nawet jakby przesył danych miał odbywać się raz dziennie / czy tam co kilka dni na komputer.

Offline Parasol

• Administrator
    • Smartfonki.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik, 2017, 10:09:31 »
Jest jeszcze termohigrometr TFA KlimaLogg Pro z zapisem w pamięci i możliwością analizy danych na komputerze.